Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nehéz a 10. osztály?

Nehéz a 10. osztály?

Figyelt kérdés

Most kaptuk meg az órarendünket, és szerintem kegyetlen. 39 óránk van egy héten, amit nagyon soknak tartok, pláne, hogy én napi 3 órát utazok mellette...

Tavaly otthon sosem tanultam, néha vonaton vagy szünetekben néztem át az anyagot,és az elég volt. Mit gondoltok, 10.-ben is meglehet ezt így csinálni? Nektek mennyire volt nehéz?



2020. aug. 28. 22:27
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
100%
Napi 3 órát utazol? Ez komoly? Hogyan, milyen közlekedési eszközzel? Hányra érsz haza? Miért nem vagy kolis?
2020. aug. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szerintem ha még otthon beleteszel egy kis munkát akkor elég lesz, az alapján amit leírtál.
2020. aug. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Egy órát vonatozok, aztán városon belül 15 perc az út az iskoláig. Ugyan ez visszafele. Lehet rosszul fogalmaztam, nem maga az utazás része olyan hosszú önmagában, hanem mivel még várni kell a buszra, ezért ennyi idő alatt érek be/ haza.



Eddig mindig fél 5-kor, vagy fél 6-kor értem haz, idén már lesz egy nap 9 órám is, ami azt jelenti hogy jóesetben fél 7-re vagyok itt.



És a koli... Ezt a kérdést mindig megkapom, és kicsit összetett rá a válasz. Az iskolának nincsen saját kolija, egy városi koliba tudnék csak költözni, ahol talán még kevésbé szigorú a felügyelet. Ez van akinek jó, van akinek nem, én az utóbbiba tartozok. A szüleim nem szeretnének rossz társaságba engedni, féltenek, hogy elmennék rossz irányba. Az pedig, hogy én milyen emberekkel kerülnék egy szobába, abszolút zsákbamacska.

Emellett nekem nagyon nagy szükségem van az egyedüllétre időnként, ott nem tudnék úgy félrevonulni mint itthon. Na meg persze tavaly még heti 3x jártam zenesuliba, azt csak úgy tudtam csinálni, ha bejárok minden nap. Végül én döntöttem úgy, hogy így jó lesz.

2020. aug. 28. 23:03
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 4 év alatt szerintem a legkönnyebb évem volt a 10.

4,3 átlagom volt mind2 félévben, pedig nagyon keveset készültem

(Szakgimibe jártam)

2020. aug. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az osztályfőnököm 9-edikben mindig azt mondogatta, hogy úgy tanuljunk, hogy a 10. osztály a legnehezebb. Hát az igazság az, hogy én infó szakra járok, ami elég nehéz, napi 7-8 órában. Utána mentem edzésre, aztán a busz hazafelé, minden hétköznap este 6 körül értem haza, és utána tanultam. Este 10-kor legkésőbb, már mindig ágyban voltam, hogy reggel fel tudjak kelni. Ugye hazaértem vacsora, akkor elmentem tanulni, este tusolás, esetleg tévézés, ha volt rá időm, és utána aludtam.

Nekem így volt 4,79 az átlagon, én lettem az osztályban a harmadik legjobb tanuló. De nekünk amúgy is olyan szigorú osztályfőnökünk van, hogy senki nem bukott még meg az osztályban.

Én most megyek 11-be, én most azért parázom. Főleg, hogy tudom, hogy több tantárgyat fog tanítani, a diktátornak is kiváló osztályfőnökököm. Még az igazgató is fél tőle, és tavaly volt olyan gyerek (nem is 1), aki félt bejárni, mert félt, hogy találkozik vele.

2020. aug. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ez engem is érdekelne, én is most leszek tizedikes. Így sajnos tapasztalatom még nincs, de együtt tudok érezni. Sajnálom, hogy ilyen sokat kell utaznod, kitartás!
2020. aug. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát, sok sikert nektek! Reménykedjünk a legjobbakban^^
2020. aug. 29. 14:33
 8/24 anonim ***** válasza:
Szerintem a 10. a legnehezebb, elvégre akkor van a legtöbb órád, akkor még van föci, kémia, rajz stb, jövőre ezek nem lesznek. Most leszek 11.-es,és van, hogy elég 10re beérnem suliba, meg 2-3kor végzek minden nap, úgyhogy jól jártam nagyjából:D
2020. aug. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy tizedikesként már tudni kell priorizálni, tudni kell elengedni azokat a tárgyakat, amik nem fognak kellene sem továbbtanuláshoz, sem érettségihez, sem, hobbihoz, sem sehova. Ezekből nem baj, ha csak négyes vagy hármas az ember. A kitűnőre törekvéssel szerintem érdemes leszámolni általános iskola után, tűzz ki egy célt magad elé, mi felé is akarsz orientálódni, abba bele kell tenni a plusz munkát, extrát, mindent, tananyagon felül is, a többit meg lazábban venni.
2020. aug. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Add le az összes nem kötelező oradat!
2020. aug. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!