Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van aki nem kapott semmilyen...

Van aki nem kapott semmilyen visszajelzést még?

Figyelt kérdés
Ugye a vírus miatt pár hónapja bevezették, hogy mindenki aki adott időszak között végzett egyetemen, de nincs még meg a nyelvvizsgája, az most megkapja anélkül is a diplomát. Beadtam a kérvényt, ahogy sokan mások májusban, de azóta semmi. A Neptunban annyit ír, hogy kérelem elfogadva, oklevél kiállításra vár. Most akkor megfogom kapni vagy hagyjam? Csak mert eltelt már azóta 3 hónap. Van aki még hasonló helyzetben van?

2020. aug. 30. 19:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%

Most komolyan???

RENGETEG ember folyamodott ehhez, prioritást élveztek azok a hallgatók, akik normálisan végeztek most, a kérelem nélkül.

Plusz a vírus miatt most minden kicsit lassabban folyik... De le van írva a státusznál: "kérelem elfogadva, oklevél kiállításra vár" --> azaz várjál, meg fogod kapni.

2020. aug. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz rá inkább, nehogy az legyen, hogy valahol elakadt a folyamat.
2020. aug. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Jézusom első válaszadó, a stílusodból gondolom, hogy te azokhoz tartozol, akiknek nem adatott meg ez a lehetőség. De csak hogy megnyugtassalak, készülök a nyelvvizsgàra, szóval előbb utóbb amúgy is meg lesz. Szóval nyugi, nem mindenki sumálkolja el a vizsgát, csak mert megkapta a diplomát. Nem kell egyből ilyen hülye, lenéző stílusban válaszolni. Komolyan! Én egy egyszerű kérdést tettem fel, normàlis módon, mert èrdekelt. Ha ennyire utàlkozni akarsz, akkor lègyszíves keress màst itt a gyakorin. Köszi!
2020. aug. 30. 19:45
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nem kellett kérelem hozzá, automatikusan mindenki megkapta. Írtak, hogy a vírus miatt lehetnek csúszások. De én kb június első hetében megkaptam. Kiírtak mikor lehet érte menni. Aki 2006 előtt csinálta annak később kellett mennie érte adat egyeztetés miatt.
2020. aug. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Én egyébként fullra mellettetek állok - a nyelvtudás manapság már alap, de nem bánom, ha valaki úgy kap diplomát, hogy nincs nyelvvizsgája. Nekem is van olyan ismerősöm, aki megszenvedte, holott a szakmájához nincs rá szüksége és valószínűleg soha nem is lesz.

Viszont a naptunban le van írva, hogy "oklevél kiállításra vár" - azaz még nincs kész, de elfogadták a kérvényt. A magyar felsőoktatás alapján nem meglepő, hogy még nincs kész. Természetesen előre veszik azokat, akik idén végeztek normálisan (ez július végéig lefoglalta őket). Mivel záróvizsga után jó egy hónappal kapják kézhez a diákok a diplomájukat, ezért nem meglepő, hogy ~75 ezer (tegyük fel, hogy csak a fele igényelte: ~37,5 ezer) ex-hallgató nem egy hónap alatt kapja meg, ez bőven a kapacitásuk felett van, akármelyik egyetemről is legyen szó. De ott van leírva a neptunban, ismétlem: "oklevél kiállításra vár"

2020. aug. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Megvan valahol a jogszabály, hogyha kérvényezted akkor mennyi idejük van arra, hogy kiállítsák. Ha te májusba tetted ezt, akkor már régen kifutottak az időből, szóval kérdezz rá, mert az is lehet, hogy vagy a postán tünt el (Hogyha postázták) vagy ott hever a Tanulmányi Osztályon és az értesítés nem jött ki hozzád E-mailben/Neptunon keresztül, hogy átveheted.
2020. aug. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez van írva a Neptunban,mint Neked.Én április vége óta várom,hogy kiállítsák az oklevelem,de semmi sem történt azóta sem.Többször felvettem már a kapcsolatot az iskolával,de türelmet kértek.
2020. szept. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
melyik suli ez ahol nem adták még ki a diplomát?
2020. szept. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Eszterházy pl. Első nap elküldtem a kérelmet, ahogy megnyílt a lehetőség. De még mindig semmi 🤷‍♀️
2020. szept. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én ugyanezt tettem,mint a 9-es válaszoló.A BGE-ről van szó.
2020. szept. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!