Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan válhat valakiből...

Hogyan válhat valakiből magabiztos, erős, lelkes ember, ha egész gyerekkorában elhanyagolták, nem nevelték, nem adtak neki semmilyen visszajelzést?

Figyelt kérdés
Mert azt gondolom, hogy az életben az viszi valamire, aki képes lelkesedni dolgok iránt, meg tudja oldani, hogy kielégüljenek az igényei és jó az önbecsülése. Bennem ezek nincsenek meg, és nem működik az életem. Persze sokat csesztetnek azzal, hogy nem a szüleimet kéne hibáztatnom mindenért, de hát ami vagyok, ahhoz egy út vezetett, és nem tudok mit mondani, ha egyszer nem volt normális családi közeg. Soha nem éreztem azt, hogy figyelnének rám, a legfontosabb dolgok mindig kibeszéletlenek maradtak, úgy voltak vele, hogy nekem az lesz a jó, ha mindent megkapok anyagilag és ennyi. Most meg ott tartok felnőttként, hogy depressziós vagyok és el vagyok veszve. Természetesen a nőknek sem kellek így, amitől csak még rosszabb. Egy boldog évem nem volt fiatalként. Amennyire vissza tudok emlékezni, mióta kamasz vagyok, állandóan a szorongás, a kétely és a megfelelni akarás határozta meg az életemet. Napi 30 perc őszinte beszélgetés és pozitív visszajelzés a szüleimtől elég lett volna, hogy ma sikeres felnőtt legyek, azt gondolom. Most mit kezdjek magammal? Nincs senki, akihez odamehetnék, hogy "helló, te mit gondolsz rólam, jól csináltam ezt meg ezt, mik az erősségeim, mit kéne máshogy tennem, mi van bennem szerinted, mennyire vagyok erős belül" stb. Pszichológus sem. Az csak hallgat és hozzászól néha, de nem ítélkezik, márpedig nekem pont, hogy az kéne, mivel az maradt ki az életemből. A visszajelzés. Az érzés, hogy van egy közeg, ami engem jól ismer. Hullik ki az idő a kezemből, semmire nem tudom rávenni magam, rengeteget alszom, nem sportolok, és egyre távolabb kerülök attól, hogy normális kapcsolatom legyen, ami eddig még amúgy soha nem volt. Elegem van mindenből. Én adni szeretnék a világnak, de nincs miből. Nem tudok így élni, ez szégyen és nem normális.
2019. szept. 18. 15:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%
Ez a nyafizás biztosan nem tesz vonzóbbá. Ha meg ámuló közönséget akarsz, akkor fizess meg 2 prostit, hogy szex helyett csodáljanak téged. Bár tudod az ÖNbizalom sosem kívülről jön, de ha neked ez segít, akkor hajrá, ismételtesd velük, amíg el nem hiszed amit mondanak.
2019. szept. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%
mindig nagyon könnyű másokat hibáztatni a saját sikertelenséged miatt
2019. szept. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát én megértelek kérdező!


Én is úgy vélem, hogy sokkal könnyebb haladni egy támogató, biztató, segítő közegben, családban, mint gyerekként egyedül jó példák és útmutatások nélkül.


De magadban kell megoldásokra lelned akkor és próbálkoznod, hátha rálelsz a saját utadra.


Sajnos ismerős a sztori, nem könnyű rávennie magát az embernek hogy manapság bármi felé is lelkesedjen, amikor azt látja, hogy úgysem halad előre stb, de keresni kell a lehetőségeket és a sírás valóban nem segít.


De, tudsz így élni és élned is kell, mert valamiért leszülettél és az a feladatod, hogy megkeresd, hogy célt és értelmet találj az életednek.

2019. szept. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Ha pedig adni szeretnél a világnak, akkor próbálj meg önkénteskedni valahol és az nagyon jó érzéssel fog eltölteni, amikor segíthetsz másoknak, de akár nyitott szemmel járva ezt az utcán, vagy bárhol is megteheted, ahol segítségre szorul valaki. Olyan meg nincs, hogy nincs miből, mert nem csak pénzzel lehet valakin segíteni, de egy jó szóval, vagy azzal, hogy a szétgurult cuccait segíted összeszedni, vagy babakocsit felsegíteni a lépcsőn vagy akármi, lásd meg a lehetőségeket, hogy segíthess másoknak és meglátod, azzal magadon is segítesz és az önbecsülésednek is jót fog tenni!


Az, hogy szeretnél adni a világnak, már egy jó jel és lehet, hogy ez az utad, amit keresel, próbálj adni ahogy tudsz!

2019. szept. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha nem a megfelelő pszichológust találtad meg, keress másikat. Nem az a dolga, hogy csak csak hallgasson. Van jó is.
2019. szept. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%

Nem kell mást hibáztatni a saját tehetetlenséged miatt.

Édesapám meghalt, mikor 3 éves voltam, anyám vendéglátóban dolgozott, nagyanyám és dédanyám "neveltek". Aztán anyám újra férjhez ment, elköltözött, én maradtam nagyanyámmal. 12 múltam, mire "végre" anyámékhoz költözhettem, addigra már lett egy féltesóm is. Soha egy jó szót nem kaptam, kamaszkoromban jóformán háztartási alkalmazott (bár inkább rabszolga, mert fizetést nem kaptam érte) és ingyen bébicsősz voltam. Én jártam bevásárolni, takarítottam - ami soha nem volt jó, mindig csak belekötöttek (főleg nevelőapám). Tesóm már 5 évesen is úgy beszélt velem mint egy darab xarral. Gimi után szerettem volna nyelvet tanulni, de semmiben nem támogattak, ők találták ki, hogy nekem milyen szakmát kéne tanulnom. Mikor otthagytam a sulit még az első év vége előtt, ultimátumot kaptam, hogy 2 héten belül legyen munkám vagy mehetek a híd alá. Találtam munkát.

A fentiek mellett mindentől függetlenül mindig is voltak barátaim, volt társasági életem és voltak kapcsolataim is - mert ÉN úgy akartam. Nem volt időm az önsajnálatra.

A munkahelyemen aztán megismertem a jelenlegi páromat, akivel több mint 30 éve együtt vagyunk, felneveltünk 3 gyereket. Majdnem 50 éves koromban szereztem diplomát, mert akkor nyílt rá lehetőségem. Anyámat jó, ha egy évben 2-3x látom, meg néha beszélünk telefonon, de azt sem szívesen teszem.


Tessék szépen megrázni magad és kezdd el élni végre a SAJÁT életedet, és ne a múlton rágódj, főként pedig ne hisztizz, ne nyávogj, ne siránkozz. Fejezd be mások okolását, felnőttként már csak és kizárólag TE tehetsz magadért. LÉPJ TOVÁBB!

2019. szept. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én elhiszem, hogy sokkal több és másféle nehézséged volt, mint nekem, de ennek ellenére feláll a szőr a hátamon, amikor valaki úgy ítélkezik, hogy nem ismeri a másikat. Csernus szokta ezt csinálni. Nem tudom, miért mindig az a kiindulási alap, hogy én ezt direkt csinálom, élvezetből, meg hogy a környezetemet idegesítsem vele. Állandóan szorongok és fáradt vagyok, nem tudom csak úgy egyedül megoldani. Szüleimet se hagyhatom el csak úgy. Amíg meg valaki mindent szégyenként él meg és szerepeket játszik, addig normális, őszinte emberi kapcsolatai sem lesznek. Fogadd el, hogy neked más jutott, mint nekem.
2019. szept. 18. 21:40
 8/13 anonim ***** válasza:
58%
"A szüleimet se hagyhatom el csak úgy." - Már mért ne? Megérdemlik a szeretetedet? Nem. Akkor?
2019. szept. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ez nem ilyen egyszerű.
2019. szept. 18. 22:26
 10/13 anonim ***** válasza:
54%
Mert te túlbonyolítod. Mert nem mered felvállalni azt, amit erkölcsileg negatívnak gondolsz a társadalom szemével, holott itt nem külső elvárásoknak kéne megfelelni, hanem a saját belső igényeidnek. Senki nem lesz tekintettel rád, ez a feladat rád hárul. Vállald fel a saját őszinte érzéseidet alakoskodás, megfelelnivágyás nélkül. Éld a saját életedet, ne másét!
2019. szept. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!