Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a 12. osztály?

Milyen a 12. osztály?

Figyelt kérdés

Valaki letudná írni milyen a 12. osztály? Első félévben ugye még számít a jegyünk a félévi bizonyítványba, de a második félévben meg csak érettségire tanulunk, nem is osztályoznak minket? Nektek gyorsan eltelt az utolsó év? Milyen tanácsaitok vannak?

Köszi előre is



2020. aug. 31. 10:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
De osztályoznak végig. Annyi a különbség, hogy az év végi jegyet már április végén megkapod, májusban meg érettségi. Ha egy tárgyból megbuksz, abból a tárgyból nem érettségizhetsz, hanem augusztusban pótvizsga, ha sikerül, októberben pótlod azt a tárgyat. Ami megvan az megmarad. Ha olyan tárgyból buksz amiből nem érettségizel, rendesen végigcsinálhatod az érettségit, de bizonyítvány helyett egy papírt kapsz. Augusztusban pótvizsga, ha sikerült, októberben megkapod a bizonyítványt.
2020. aug. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2020. aug. 31. 10:24
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Idén fejeztem be a 12. osztályt. Gyorsan el telt, de fárasztó is volt. Alig aludtam valamit, mert szinte mindig nulladik órám volt, de akkor legalább tanultunk. Miután jött a digitális oktatás az érettségi előtti 6 hétben, semmit nem kértek a tanárok. Magunkra hagytak teljesen. Egész tanévben fognak titeket osztályozni, mert a második félévvégén is kaptok jegyeket, mint az előbbi tanévekben. A második félévben tanultuk az anyagot, mellette pedig gyakoroltuk az érettségis feladatokat. Szeptembertől kezdve pedig írtunk a szóbeli tételekből 30 perces dolgozatokat. Ez már nálunk 11. óta ment, hogy mindem heten 1 töri, 1 irodalom és 1 nyelvtan tétel kidolgozása és dolgozat a régebbi tételekből.



Tanácsnak annyit tudok mondani, hogy próbálj lehető legtöbbet aludni, mert az utolsó időszakban nem annyira fogsz. Emellett tanulj rendszeresen, sokkal könnyebb lesz, mintha az utolsó héten akarnád megváltani a világot.

2020. aug. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. aug. 31. 11:34
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerintem a végzős évből az első félév volt a legnehezebb. Hétfő-péntek suli, szombaton érettségi felkészítő (9-12) és vasárnaponként pedig keringő próbánk volt. Amikor tanítás nélküli munkanapok, nemzeti ünnepek voltak hirtelen azt sem tudtam, mihez kezdjek magammal, olyan furcsa volt, hogy lett egy/több teljesen szabad napom (na nem mintha alapból ne lett volna mindig valami tanulnivaló, de azért ilyenkor inkább csak lelkileg feltöltődtem :D )

Én azt tanácsolom, hogy ha eddig nem tetted volna meg, kezd el előszedni a régi füzeteidet, jegyzeteidet, nézd át, hogy vannak-e hiányzó részek és kezd el szép lassan újra átnézni. Ebben segít, ha a tanárok is aktívan segítenek az átnézésben/újratanulásban, szóval ha valamelyik tanár bedobja, hogy hetentte/kéthetente dolgozat a régebbi anyagokból, ne utáljátok annyira, kifejezetten jól fog jönni nektek, hogy valaki kötelez arra ,hogy elkezdjétek átvenni az anyagot :D

a matek érettségivel kapcsolatban ajánlom, hogy ne teljes tesztsorok megoldásával kezdd majd a gyakorlást, hanem inkább keresd meg őket tematikusan lebontva. Úgy jobban átlátod, hogy milyen típusfeladatok vannak, azok mennyire mennek, és mi az amit elfelejtettél, hogyan kell megcsinálni (én pl. egy olyan egyszerű dolgot nem vágtam, mint az egyenlőtlenségek megoldása, pedig az csak a rövid feladatokban szokott lenni)

2020. aug. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is 12.-es leszek. Ennek ellenére van egy tanácsom. Tanulj. Az első félévbe is, mert attól, hogy a felvételin nem számít attól a második félévi jegybe benne van ami meg már számít a felvételin. Szóval nem érdemes ellazulni az elsőt csak azért mert "nem számít". Mert számít csak nem közvetlenül. És egy rossz jegyet egy rövid fél év alatt nem lehet rendesen kíjavitani főleg nem az érettségire készülés mellett.

Szóval a lényeg tanulj. Az első félévben is.

2020. aug. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem úgy van, hogy a 12. első félévi jegyei számítanak felvételin? Tanulni fogok, ne aggódj, csak érdekelt hogy a második félév milyen lesz az elsőhöz képest. :)
2020. aug. 31. 16:40
 8/11 anonim ***** válasza:
Tudtommal az évvégi számít.
2020. aug. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igazad van, én tudtam rosszul.
2020. aug. 31. 17:31
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit mindenhol más, de pl mi októberre befejeztük a teljes matek tananyagot és onnantól csak ismételtünk, minden héten megírtunk egy-egy érettségi feladatsort, házit a régi zöld könyvből (régen abból adták a vizsgafeladatokat) kaptunk. Töriből hetente egyszer az etikaóra “terhére” kidolgoztunk egy-egy tételt, az utolsó egy hónapban meg minden alkalommal írtunk egy feladatsort, az esszé meg beadandó házi volt.

Magyartanárunk sajnos borzasztó volt, arra egyedül tanult mindenki. A többi tárgyat meg attól kérték már csak számon szigorúan, aki érettségizett belőle, amúgy is kémia, föci, fizika már csak fakultációként volt jelen.

2020. szept. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!