Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mikor zárnak be a...

Szerintetek mikor zárnak be a sulik?

Figyelt kérdés

Kicsit aggódom, hogy elkapom a vírust, mert Pesti vagyok, és elég sok a fertőzött... Napi 200-280 fertőzés elég sok, mégse zárnak be az iskolák, pedig márciusban bezártak. Plusz elég rossz órarendet kaptam (0-1. Tesi, 10 óra egy nap, stb.) és remélem hogy nem kell sokáig bejárni. Sokan azt suttogják hogy 2 hétig fog ez működni, de akkor mi értelme kinyitni a sulikat? A könyveim megkapom, aztán hazaviszem felcimkézni, visszaviszem, majd megint haza a vírus miatt? Meg mire beindulnak a dolgok, bezár minden, és ennek nem látom sok értelmét... (amúgy márciusban is azt suttogták hogy bezárnak a sulik es tényleg, úgyhogy valami valahol lehet kiszivárgott...)

És szerintetek lesz szalagavató, vagy annak esélye sincs, mivel nincsenek próbák ha jön a vírus?



2020. aug. 31. 16:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem max szeptember lesz egész hónap a suliban.

Én 99.9%-ra merem állítani, hogy nem lesz egész evben sulis oktatás. Csak az nyilván kérdés, hogy melyik hónapban zárják be.

2020. aug. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Oo köszi a választ:)) te is hallottál erről a "2 hétig lesz suli" pletykáról? Bárkit kérdezek mindenki ezt mondja
2020. aug. 31. 17:23
 3/30 anonim ***** válasza:
71%
Nekem meg azt mondták, hogy csak a nagy focimeccs után zárnak be mindent, azt nagyon meg akarják tartani, de ha a sulik bezárnak, akkor valóban hülyén nézne ki ha focimeccset megrendeznének, szept. 24.-én lesz.
2020. aug. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
75%
Ne haragudjatok de szerintem az online oktatással semmit nem érünk el. És csak egy rossz órarend miatt felesleges azt kívánni, hogy bezárjon.
2020. aug. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogok tippelgetni, hasraütésszerűen mondani egy dátum és hozzá fűzni, hogy "xyz hozzátartozom valami nagy muki xyz helyen, de nem akarnak pánikolt kelteni ezért nem mondják" , mint a gyk felhasználók nagy része. Felesleges vitát generál csak az emberek között.


Nem tennék fel mindent arra, hogy ismét bezárnak az iskolák főleg, hogy az összes. Kásler tegnap azt mondta, hogy csak azok az osztályok, esetleg iskolák állnak át majd digitális platformra, ahol megjelenik a vírus. Ez valódi hivatalos információ nem úgy, mint a random szeptember 14., október 3. vagy november 1. és a többi dátum.


Budapest nagy város és biztos, hogy nem fogják az összes iskolát bezárni(max ahol találnak sok fertőzöttet, mert ha 1-2 db van akkor az osztály(ok) kerül karanténba). Ha aggódsz a vírus miatt kérj egyéni tanrendet. (Igazolnod kell például háziorvosi papírral, hogy számodra veszély közösségbe menni xyz betegség miatt.)


A márciusról meg annyit, hogy teljesen ismeretlen volt az egész vírus. Azóta eltelt lassan 6 hónap, így pl már tudunk a védekezésről. Ha az emberek betartanák nem lenne semmi komoly baj.

2020. aug. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
4.-es,nem csak az órarendem miatt örülnék neki, hanem mert én így tudtam tanulni (erős suliba járok amúgy), és örültem hogy néhány fölösleges tantárgyból nem kellett sok órát kidobnom a szabadidőmből. Plusz másfél éve távkapcsolatban élek, és a vírus alatt végig a barátommal lehetnék megint, ami nekem nagy pozitívum:)
2020. aug. 31. 17:36
 7/30 anonim ***** válasza:
80%

#6 Ugye tudod, hogy ez nem kivánság műsor?


Neked jól jött ki, de másik pár száz ezer embernek maga a pokol volt. A "digitális oktatás" nevezetű dolog nem mindenhol müködik úgy ahogy nyomatták a hírekbe. Minket ott hagytak az érettségi előtti lefontosabb 6 hétben, mert nem tudtak mit kezdeni az adott helyzettel. Kilencedikes/tizedikes diákokat korreptáltam más helyekről is, de ők is ott legytek hagyva a kakiba jóval több ideig, mint mi. Arról ne is beszéljünk, hogy sok helyen még mindig nincs meg az infrastruktúra erre az oktatási formára.


Emellett a legkisebb gond az órarend. Nálunk állandóan nulladik és nyolc/kilencedik órák voltak 4 tanéven keresztül.


#5

2020. aug. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
35%

1es vagyok.

Nem hallottam konkrétan ezt a 2 hétig iskolát, de logikusan végig gondolva, már most több a napi fertőzésszám, mint március közepén.

Ha akkor bezárták az iskolát, akkor most is be kell.

Ha most nem, akkor márciusban miért kellett? Nem csinál hülyét magából a kormany, utólag.


Engedik most, aztán meg majd olyan lesz a helyzet, hogy ujra bezárják.

Ez a mostani nyitás szükséges volt, hogy egy ujabb sikerpont legyen és utolag is sikeressé tegye a korábbi intézkedéseket.

2020. aug. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
71%

Ajánlom a tényeket. Vagy vissza nézni a Mokka hétfő (tehát mai) reggeli adását. Az Emmi vezetője elmondta, hogy csak részlegesen lesznek bezárások. Lehet egyszerre 5 de lehet hogy 100 sulit fognak bezárni ott ahol találnak fertőzötett. És nem hónapkoról hanem kB 2 hétről lesz szó. Olyan szintű bezárása mint a tavaszi nem kell számítani.

Nézzétek vissza az adást ha pontos szöveget szeretnétek.

2020. aug. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
90%

#8 Azért kellett bezárni márciusban, mert teljesen !ÚJ! ismeretlen vírus volt. Hónapok teltek el és több dolgot tudtunk meg róla. Emellett érdemes lenne belegondolnia sok embernek, hogy a szülő nem csak úgy kapja a pénzét. Dolgoznia kell és nem minden munka elvégezhető a gép előtt ülve. Ha nem tud elmenni dolgozni azért, mert a gyerekkel ott kell ülnie akkor sok embernek villany- és internet számlára se lesz pénze, ami alap feltétele a digitális oktatásnak. (ennek ellenére jó pár helyen az országban nincs is a háztartásokban)


A napi fertőzések száma azért növekedik, mert sokan nem bírnak bulizás és külföldi nyaralások nélkül élni. Jelezték, hogy nem ajánlatos külföldre menni, de nem érdekelte ezeket az okos embereket. Muszáj kép a facebookra/instagramra stb közösségi oldalra, mert hogy néz már ki az, hogy egy évet nem bírunk ki enélkül. Mindenképpen mutogatni kell, hogy mi hol jártunk.


Ha betartanák az emberek a javaslatokat. Emellett a fent említett típusú emberek nem mennek közösségbe(pl https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__iskol.. ) akkor nagyon csökkene az esélye a fertőzésre. Viszont még ennyi hónap elteltével is hisztizni kell a maszk miatt, holott kb fél perc felvenni. Az alapvető higiéniás szabályok betartásán puffogni kell folyamatosan ahelyett, hogy oda mennek kezet mosni/fertőtleníteni.


Hiába csinálja meg lelkiismeretesen 10 emberből 3 fő, ha a többit nem érdekli. Én maximálisan bepróbálom tartani a szabályokat, mikor én nem is tartozott a kockázatos kategóriába. Míg a 60+ éves/ krónikus beteg emberek nem tesznek semmit a SAJÁT egészségük érdekében nemhogy más emberekért. Így nem fog csökkeni az esetszám, de úgy látszik a többség a saját hibájából tanul.


Gazdaságtól függetlenül hosszútávon rosszabbul járunk(mi diákok) az iskolabezárással, mint a kinyitásával. Ezt már más országokban is észre vettek ahol még több ember él és még több fertőzött van. Ezért nyitottak/nyitnak ki sok helyen az iskolák.


Be kellene tartani a szabályokat és akkor nyugodtan lehetne menni iskolába.


#5#7

2020. aug. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!