Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Madách Imre Gimnázium infók?

Madách Imre Gimnázium infók?

Figyelt kérdés
Most vagyok 8-os és a Madáchot jelölném meg első helyen. Azonban elég megosztó véleményeket hallok a suliról. Tudna valaki segíteni? Milyen a légkör? Az emberek, a tanárok, az órák? Milyen programokat, szakköröket kínál? Tényleg annyira sznobok ott az emberek, mint amennyire mondják? Nagyon gyenge a reál tárgyak tanítása? Milyen az órák hangulata. Tehát minden hasznos, pozitív, vagy negatív kritikát elfogadok. Plusz ha esetleg valakiben él a barátkozási vágy, állok elébe :) akár oda jár, akár csak 8-os és szeretne. Előre is mindent köszönök.

#gimnázium #Madách Imre #Törölték az előző profilom szóval felteszem itt is:) #Madách Imre Gimnázium infók #Infók a madáchról #Segítség a madáchcsal
2020. szept. 6. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
gimiskola.nhely.hu
2020. szept. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Én 3 évig oda jártam, 2 évvel érettségi elottt iskolát váltottam. Jó döntés volt, a Madách számomra nagyon rossz tapasztalat volt. A légkör nem épp kellemes: a tanárok 90%a poroszos módszerekkel tanít és fegyelmez, a tanulókat sokan szivatjak, rengeteget kell tanulnod, mindennapos dolgozatok+felelesek, TZk. A reál tantárgyakbol(matek fizika kemia Biosz foci)is óriási követelményeket támasztanak, sokszor dolgozat gyanánt egy emelt szintű érettségi feladatokból álló feladatsort kell megoldanod. A tanárok részéről a zsarnokoskodás, diákok terrorizalasa nagyon megy, rajtuk vezetik le minden feszültségeket. Egy kezemen meg tudom számolni hány normális tanárom volt. Sokan Nem adják le az anyagot de számon kérni számon kérik . A késést, hiányzást nagyon szigorúan veszik ha jót akarsz egyik se nagyon forduljon elő.

Az emberek nem sznoboknak modndanam inkább igénytelenül kinéző diákok vannak, sokat csövesnek néznék a 4-6on, vannak gothok emosok, sok problémás gyerek. Raadasul kb mindenki bunkó, nem befogadoak, nincs közösség, klikkek vannak, alacsony intelligencia szintű, sötét osztálytársaim voltak nagyrészt.

A mindennapok nagyon stresszesek ott, annak ellenére hogy kitűnő tanuló voltam minden évben és én voltam legjobb tanuló az osztályban.

A környék nagyon ronda, az iskola épülete is olyan komor.

Én egyáltalán nem ajánlom senkinek.

2020. szept. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Szia, a #2-estől megkérdezném, melyik suliba mentél át? erősebb suliba? Mert a mindennapos számonkérések várhatóak voltak, tekintve az iskola színvonalát

Kérdező: A légkör a gazdagok számára nagyon jó (bocs h ezt írom), az órákon figyelni kell, és napról napra kell tanulni, még ha általános után ez fura is, szakköröknél nagyon hype-olják a színjátszókört, de nagyon nehéz bekerülni, az énekkart szektaként jellemzik, bár egyáltalán nem olyan, ha szeretsz énekelni, egyszer mindenképpen nézd meg (bár ezt is csak akkor teheted meg, ha úgymond felvettek, ez úgy történik, hogy kivétel nélkül mindenkit meghallgatnak beiratkozáskor), az emberek sznobok, szóval képzelj el egytucatnyi tipic amerikai méhkirálynőt egy fényes suliban: voilá Madách. De én nagyon szeretem némelyik órát, viszont ntényleg nehéz átszokni a sok tanuláasra (és hogy mindezek után sem lesz ötös a dogád!, bár nem azért mert szar a tanár)

ha gondolod, rám írhatsz :)

2020. szept. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Úristen... Remélem a kérdező még időben látja a válaszom.... sajnálom, ha az előttem válaszolóknak ilyen rossz tapasztalatuk van az iskolával kapcsolatban, de nekem életem legjobb döntése volt, hogy a Madáchot írtam be első helyre.


A közösség nagyon befogadó, egyáltalán nem sznobok... nyilván előfordulnak sznob gyerekek itt is, de basszus, hol nem? Viszont egyáltalán nem ez a jellemző. Az én családom egyáltalán nem gazdag, sőőőőőőt.... Ennek ellenére soha nem éreztem azt, hogy ki lennék tagadva, le lennék nézve...


Igen, sok a dolgozat, tanulni is kell... De az ország 10. legjobb gimnáziumáról beszélünk.. Mégis mire számítanak egyesek? Én átlagosan napi 1-2 órát tanulok pluszba (ugye az iskolai órákon kívűl), és így hozom a 4,8-as átlagot. Szóval ez azért eléggé egyén függő. Valakinek 3x ennyi kell, valakinek egy óra se..


Az iskola humán, szóval ha reál tantárgyakkal akarsz tovább menni, akkor tényleg válassz mást... Nem gyengék azok sem, de fakt nélkül nehezen lesz belőlük emelt..


És akkor most válaszolok a kérdéseidre is bővebben :)


1. A légkör kb mintha egy teljesen másik világban lennél. Sajnos tényleg hasonlítható szektához, de jó értelemben. Csak akkor tudod megérteni, ha benne vagy. Nagyon egyedi és rám például borzalmasan nagy pozitív hatást gyakorolt, szinte kivirágoztam tőle.


2. Az diákokra főleg az alter stílus jellemző, és szerintem akaratlanul is rád ragad belőle, de persze egyáltalán nem néz le senki, ha nem ezt az irányzatot követed (kivéve, ha te lenézed őket). A tanárok tényleg tanítani akarnak neked, ez nekem nagyon szimpatikus volt az első percektől kezdve. Ha gondod van bármivel kapcsolatban, biztos vagyok benne, hogy hozzájuk nyugodt szívvel fordulhatsz. Nyilván itt is vannak olyan tanárok, akivel nem fog tudni mindenki közös nevezőre akadni (innen is üdvözlöm Viktor Dániel Tanár Urat), de ilyen mindenhol lesz, nem lehet elkerülni.


3. Szakkörként leggyakrabban a színjátszót és az énekkart szokták felhozni, amik egyébként nagyon színvonalasak. De emellett ha fotózni, videózni vagy művészkedni szeretsz, szintén találsz rá lehetőséget. Az iskolában nagyon sok közösségi program van, amik igazából örökre szóló élményt nyújtanak.


4. Egyáltalán nem sznobok. Bevallom, kívülről tényleg sznoboknak tűnhetünk, de ez egyáltalán nem igaz.


5. Nem gyengék a reál tantárgyak (egyetemi feladatok a kémia dolgozatba... újra üdv VD...), viszont ahogy fentebb is írtam már, ez humános suli, ha orvos akarsz lenni, akkor van lehetőséged rá, hogy úgy is tanuld, de azért valljuk be... nem lesz olyan egyszerű, mint mondjuk egy Eötvösben. Szóval ha ilyen irányba gondolkozol, akkor másik iskolát válassz szerintem..


6. Az órák hangulatát én imádom, mondjuk ehhez kell szeretni tanulni is szerintem.


Ha gondolod szívesen beszélgetek veled, Írj rám privátban és adok elérhetőséget :)

2021. jan. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
39%
Szexi az új igazgató helyettes.
2021. febr. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A legnagyobb flexem, hogy Solti a volt ofőm xddd
2021. febr. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
47%
Látszik, hogy még nem voltatok sehol abban az évben, amikor a "VD a férjem" feliratokat nem lehetett eltüntetni a kémia terem padjairól :D
2021. febr. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Úristen... Én örülök, hogy ez az utolsó félévem VD-vel xd
2021. febr. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!