Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes így tovább folytatni...

Érdemes így tovább folytatni az egyetemet?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem meg tanulmányaimat egy vidéki egyetem jogi karának jogász szakán. Alig két hete startolt el a tanév, de én már most nagyon rettegek a számonkérésektől, holott annak időpontjai még viszonylag messze vannak. A félelmem tulajdonképpen onnan fakad, hogy amióta az eszemet tudom erre a szakra készültem, valamint a szüleim is erre a pályára szántak, viszont most arcul csapott a felismerés, hogy a szellemi képességeim nagy valószínűséggel nem haladják meg az ezen az egyetemi szakon elvárt minimum szintet. Valahol legbelül mindig is éreztem hogy az értelmi adottságaim nem teszik lehetővé az egyetem elvégzését, hiszen az általános iskolás tanáraim már egészen alsó tagozattól fogva fejlesztőpedagógushoz járattak, ahol ugyan nem diagnosztizáltak nálam tanulási zavart, mégis oka volt annak, hogy több éven keresztül részt kellett vennem ezeken a foglalkozásokon. Általános iskolában nagyon sokszor kaptam jóval könnyebb feladatokat a többieknél, olyanokat, amelyek idomultak az én értelmi szintemhez. Ezután sikerült bekerülnöm egy középszerű gimnázium kéttannyelvű tagozatára, ahol teljesen tiszta lappal indultam. Miután bekerültem ebbe középiskolába, elhitettem magammal hogy csak azért kezeltek így előző sulimban, mert nagyon csendes, visszahúzódó, és szorongó lány voltam, de mindig is ott motoszkált a fejemben hogy az akkori tanáraim csak jót akartak nekem, és csupán buzdítani szerettek volna a fejlődésre. Ennek a gondolatnak tulajdonképpen van alapja, hiszen valóban sokszor vagyok értetlen. Úgy érzem hogy egy feladat, vagy szöveg megértése számomra sokkal több időt vesz igénybe, ezenfelül a logikai készségem is nagyon fejletlen, a szóban való megnyilvánulás képtelenségéről már nem is beszélve.

Visszatérve az egyetemre, már most nagyon sokat tanulok, hiszen az anyag is rengeteg, és félek hogy le fogok maradni. Ha egy délutánt családi programmal töltök tanulás helyett, már elkezdek szorongani a bukás lehetőségétől. Mondjuk családi program csak a hétvégék alkalmával fordul elô, hiszen sajnos csak akkor járok haza, révén hogy nagyon messze lakok a felsôoktatási intézménytôl, ahova járok. Ettôl is egy kicsit szorongok, hiszen teljesen magamra vagyok utalva, még nem nagyon ismerek senkit és még egy picit egyedül vagyok, de ehhez már kezdek hozzászokni.

Szerintetek így megéri tovább folytatni az egyetemet, vagy inkább mondjak le az álmaimról?

Ne haragudjatok hogy ilyen hosszú lett, csak jó volt egy kicsit kiönteni a lelkemet, mivel a szüleim elég elfogultak a képességeimet illetôen (túlbecsülik :D) így nincs kivel beszélnem ezekrôl a dolgokról.

De köszönöm hogy elolvastátok, és a válaszokat is elôre köszönöm! :)

19/L


2020. szept. 17. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

2 hét alatt még bele tudtál szagolni az egészbe!

Adj már legalább egy fél évet magadnak - már ha tényleg ez az álmod, és nem csak a szüleid miatt csinálod.

2020. szept. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
* bele se tudtál
2020. szept. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok ember kezdi így az egyetemet, én is adnék még időt magamank ha a helyedben volnék.
2020. szept. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Mindenkit sokkol az első időszakban a tananyag mennyisége, ezen túl kell esni, és nem megijedni és elfutni. Fel kell venni a ritmust, tanulj naponta inkább kevesebbet, de rendszeresen. Ha lelkiismeretesen készülsz hétről hétre, menni fog! Kitartást :)
2020. szept. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy barátnőm, aki még 8-ban is szó szerint magolt mindent, nem tudott értelem szerint tanulni. Mégis elvégezte az orvosi egyetemet, igaz, hogy talán 3.szorra vették föl.

A szorgalom sok mindent pótol.

Más kérdés, hogy személyesen ismerve a volt barátnőmet, nem bíznék a diagnosztizáló képességében. De biztos kedves, jóindulatú orvos lett belőle.

2020. szept. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Anno engem is ledegradáltak, aztán mégis elvégeztem a mérnökit. Igaz, 6 év alatt, de a vége felé már egészen jól ment. Az első félévek az egyetemen mindenkinek nehezek. Nem tudom, azóta mi újság, de ne add fel, én azt mondom.
2023. jún. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!