Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan ember akinek az...

Van olyan ember akinek az életét megváltoztatta a nyelvvizsga amnesztia?

Figyelt kérdés

2020. okt. 14. 16:58
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

"Csak kicsit gáz, hogy vannak olyanok, akik emiatt értelmi fogyatékosnak tartanak valakit."



Az a gáz, hogy 30 kimaradt évet, amit önképzéssel tölthettél volna, ilyen blöffszerű indokokkal magyarázol ki.Én is mondhattam volna életem során bármeily vizsgámon, hogy bocs, meghalt a kiskutyám, bocs ,elrontottam a gyomrom, ezért nem csinálom meg/ezért kaptam rossz jegyet.

2021. jan. 20. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

"vagy nem azért, mert belátnád, hogy nincsenek esetleg meg a képességeid a felsőoktatáshoz."


Jövő héten államvizsgázok, de azért köszi.


"Az a gáz, hogy 30 kimaradt évet, amit önképzéssel tölthettél volna,"


Amihez ugye pénz is kell... Dolgoztam, felnőtt fejjel leérettségiztem, plusz szereztem két szakmát, meg rengeteg céges képzés is (külsős, van benne OKJ is).


"bocs, meghalt a kiskutyám, bocs ,elrontottam a gyomrom, ezért nem csinálom meg/ezért kaptam rossz jegyet."


Tudod, nem mindenki ilyen érzéketlen. Nekem, ha egy közeli hozzátartozóm meghal, valahogy pár nappal utána nem ugyanaz a teljesítményem. Na meg nem egy hasmenéssel egyenértékű.

2021. jan. 20. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Mást sem csinálsz, csak panaszkodsz és magyarázkodsz oldalak óta. Miért csodálkozol, ha visszakérdeznek ? Te is biztos érzed a lelked mélyén. Az egyik ismerősöm, aki 20 évig nem volt hajlandó letenni egy nyelvvizsgát, ő is a pénzre hivatkozott. Maradjunk annyiban, hogy sokan ingyen megoldják vagy kevés pénzből , ez egy elég kis szelete az életünk során adódó kiadáasainknak. De már megint magyarázkodsz.


A felsőktatás rettentően híg ,ezért pláne ne panaszkodjon senki, mert a legtöbb helyen a minimumok minimumá várják tőle. Sok felsőoktatási intézményben olyan szintű elvárások vannak, mint az általános iskolában . Könnyebb, mint a gimnázium, ahol legalább vannak reál tárgyak, rendszeres számonkérések, az érettségi idejére jobb esetben összeáll a gyerek fejében egy összkép a tudományokról, az em beriség kultúrájáról.


Én egyáltalán nem vagyok érzéketlen, az én teljesitményem sem jönne rendben két nappal a hozzátartozóm halála után ,de mindketten tudjuk, hogy ezzel nem lehet évekig, évtizedekig takarózni. Nevetséges.

Nekem 2 volt középiskolai évfolyamtársamnak 1-2 évvel az érettségi után halt meg a szülője (az egyiknek mindkettő!!!) és csúszás nélkül fejezték be az egyetemet.

2021. jan. 20. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Nem tudsz letenni egy középfokú nyelvvizsgát, de rengeteg tanfolyamod van ? Hagyjuk már. Ilyenkor jönnek elő ezek a menőzős érvelések. Nekem meg van egy 8 általános végzett ismerősöm, akinek 4 szakmája van tanfolyamokkal (pár hónapos egyszerű kis képzések) és mégis buta, mint a föld.
2021. jan. 20. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyan diplomást is, aki éjjel -nappal tanult általánosban, gimnáziumban, egyetemen, nyelveken beszél, van egy rakat nyelvvizsgája, járt zeneiskolába, rajzolni, írt szakmai cikkeket, végzett tudományos diákköri munkát, elvégzett egy nehéz szakot (pl. orvosi egyetemek, BME). Meg olyat is, aki 12 évig nem csinált semmit, 2-3 jegyei voltak , ezzel is be tudott kerülni a felsőoktatásba, nem tudott egy nyelvet sem elsajtítani középfokon a tanulmányai végére sem és kijátszotta valami belső főiskolai vizsgával, a fősulin , amit megcsinált, ott meg kb szemeszerenként 6 napot foglalkozott az iskoláva, pár órát készült egy vizsgára , mert ott ha az ovis gyerekem bemenne vizsgázni, azt is átengednék. Most akkor mit is jelent az, hogy valaki diplomás ? Önmagában semmit, mert a két ember teljesitménye, tudása, a tanulásba fektetett energiái között több nagyságrend van.
2021. jan. 20. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Édesapám önkormánzatnál dolgozott évtizedekig, ő is beirhatná akkor mosz a önéletrajzába, hogy rengeteg céges képzésen vett rész, ami azt takarja, hogy elküldték az egész irodát egy egynapos, állófogadással egybekötött szakmai előadássorozatra :))) Kemény vagy, ahogy előadod , hogy ez is micsoda truváj.


Én meg most akkor beirom a CV-mbe, hogy jártam zeneiskolába, alkotótáborokba, könyvtárba, voltam vagy 20 veresnyen általános iskolában (matematika, nyelvtan, versmondás, olvasónapló---stb-) . Meg úgy adom majd elő a szolfézscsoporttal elénekelt Hull a pelyhest 8 éves koromból, mintha az X faktorban léptem volna fel.


A nyolc általános végett ismerősöm, aki otthagyta a szakmunkásképzőt, elvégzett ingyen több párhónapos, szakmát adó tanfolyamot , amit fizetett az EU, mikor beléptünk, (nem kell nagy dolgokra gonodlni, nem burkoló, asztalos---stb. amihez precizitás, munkabirás kell, hanem többek között biztonsági őr) és akkoe ő is előadhatná, hogy számos képzése van, mennyi szakmája, papirja van.

2021. jan. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!