Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan ember akinek az...

Van olyan ember akinek az életét megváltoztatta a nyelvvizsga amnesztia?

Figyelt kérdés

2020. okt. 14. 16:58
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
67%

#11: Ahová bejuthatsz, ha fel is voltál mentve középiskolában matekból, ha olyan szakot választasz, ahová nem kell a matek.

De ha nincs felmentésed, akkor is elég hozzá egy 2-es közép érettségi.

Erre akartam kilyukadni, ez a nagy különbség!

Ha valaki a játékhoz hülye, azt megértjük. Aki a fizikához, azt sajnáljuk is.

Aki meg a nyelvhez, azt meg lenézzük?

2021. jan. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
Az előbbi a 10-esnek szólt, csak elütöttem.
2021. jan. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
Akit fel kell menteni a középiskolai matek alól, annak jobb helyeken nem is kellene bekerülnie a felsőoktatásba. A felsőoktatásban elkötelezett leendő értelmiségiknek, motivált, kitartó, szorgalmas , intelligens embereknek kellene tanulniuk, nem kettessesl bukdásoló unintelligens, motiválatlan, a papirra hajtó embereknek... A nyelvvizsgához semmilyen nyelvérzék nem kell. Németországban, Hollandiában , sakndináv országokban minden gimnazista beszél angolul, egy svéd kiskamasz 3-4 nyelven meg tud nyilvánulni. milyen érzék kéne ehhez ??? A nyelvvizsakövetelményeket ÁTLAGOS képessgű embereke találták ki, nem nyelvzseniknek. A gimis matekot is meg tudja csinálni ötösre egy átlagosan érelmes, szorgalmas kamasz. Mit bizonygatod te itt, hogy átlag alatti értelmi képességű embereknek helyet kellene adni az értelmiségi világban ? Ezek az emberek az egész éleetüket úgy szokták leélni, hogy lébecolnak a közoktatásban, lébecolnak a felsőoktatásban, sokszor a munkában is. Mit tiszteljünk rajtuk ?
2021. jan. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
Jövőre már minimum egy középfokú kell a felsőoktatásba való bekerüléshez.Úgyhogy vége a halogatásnak, aki erre nem képes, soha nem kap majd diplomát. És még így is alacsony a léc. Én egy idefennyelvet tanultam általános iskolában, a másodikat középiskolában kezdtem. De két közepet és egy felsőt tettem le érettségire. Tizensok évvel ezelőtt. Iskolába jártam, vidékről ingáztam, mindenből voltak számonkérések, mégis fel tudtam egy-egy nyelvvizsgára készülni 4-5 hónap alatt kényelmesen. És én nem megúszós nyelvvizsgára jelentkeztem ,hanem Rigó utcaira. Nem is volt nehéz. 16 évesen tettem le az elsőt. Nem is játam külföldön érettségi előt....
2021. jan. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
elnézés az elütésekért (jav. :jártam, előtt..stb.)
2021. jan. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
64%
#14: Csak mindig mindenki elfeledkezik azokról, akik még oroszt tanultak, és akiknek nem volt kötelező a nyelvi érettségi.
2021. jan. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

16, te mondtad, hogy aki nem az eredeti kérdésre reagál, az biztos szövegérési nehézségekkel küzd. Én meg azt mondom neked,te el vagy tájolva (nagyon, nagyon, nagyon), ha azt gondolod, bármilyen nyelvérzék kell egy középfokúh nyelvvizsgához.


Ne viccelj, akik abból az érából sázrmaznak, azok most gonodlom, 40-70 között járnak, komolyan ezzel mentegetőzöl, hogy 30-50 évig (!!!!) nem volt lehetőségük letenni egy nyelvvizsgát ??? Hát , ezen mindjárt elröhögöm magam. Egyébként nekik még nem is kellett a nyelvvizsga a diplomához. Hagyjuk, tényleg. két év alatt felkészültem gimiben a második nyelvemből is egy középfokúra iskola és más versenyek mellett.

2021. jan. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
A két évet úgy értem, hogy nulláról kezdtem tanulni és két év múlva lett egy Rigó utcai középfokúm belőle, kényelmesen.
2021. jan. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
Mi köze az orosznak és a nyelvi érettséginek mindehhez ??? Mert az orosz miben más, mint a francia vagy a német ? Én se éretségiztem nyelvből, mert mindkét nyelvből hamarabb letettem 2 közepet és egy felsőt, nem kellett belőle érettégiznem. Több időm maradt a másik 3 érettségi tantárgyra és a felvételire.
2021. jan. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

#17: "16, te mondtad, hogy aki nem az eredeti kérdésre reagál, az biztos szövegérési nehézségekkel küzd."

Hol írtam ilyet?


"Ne viccelj, akik abból az érából sázrmaznak, azok most gonodlom, 40-70 között járnak, komolyan ezzel mentegetőzöl, hogy 30-50 évig (!!!!) nem volt lehetőségük letenni egy nyelvvizsgát ??? "

Igen, mert nem mindenkinek volt szüksége a nyelvre, és mondjuk akkor még nem lehetett tudni, hogy később kötelező lesz. Különben én is letettem volna 16 évesen oroszból.


"Egyébként nekik még nem is kellett a nyelvvizsga a diplomához"

Akkor valóban nem. Pont ezt magyarázom. De most kell nekik is. Egy darabig nem kellett...


"Mi köze az orosznak és a nyelvi érettséginek mindehhez ???"

Csak a szintkülönbségek miatt írtam. A matek érettségihez kell 29% közép. Az idegennyelvhez, ami meg a nyelvvizsgával egyező értékú, 60% emelt...

2021. jan. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!