Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan ember akinek az...

Van olyan ember akinek az életét megváltoztatta a nyelvvizsga amnesztia?

Figyelt kérdés

2020. okt. 14. 16:58
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Akkor miért nem tetted le 16 évesen, ha le tudtad volna ? És ha 16 évesen le tudtad volna, akkor gonodlom, 26 évesen pláne le tudtad volna, nem ? Bár nem tudom, hány éves vagy. Mindenki tudja, hogy régen nem kellett a nyelvvizsga a diplomához. Érdekes, én sose panaszkodtam, hogy nekem meg kellett (pedig én a diplomához elegendő tettem le 17 éves koromra).


Ez volt a MINIMUMkövetelmény, hogy az átlagostól gyengébbek és a lassú viz partot most tipusú emberek is lehessenek diplomásak. Ne beszéljünk már úgy ,mintha ez valamilyen képességbeli és erkölcsi maximum lenne.

2021. jan. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
61%

"Akkor miért nem tetted le 16 évesen, ha le tudtad volna ?"


Mert 1989-ben nem volt rá szükségem, és nem tudtam, hogy 2021-ben szükségem lesz rá. És nem tudtam, hogy 2021-ben számítani fog egy olyan nyelvvizsga, amit 32 évvel korábban tettem le, és mivel nem használom a nyelvet, a valós nyelvtudás mögötte nincs meg, csak egy papír a 32 évvel ezelőtti állapotról.

2021. jan. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

Igen, a nyelvvizsga egy papir,valakinek valós tudása van mögötte, valaki úgy áll hozzá, hogy bebiflázza a feladattipusokat , hogy meglegyen. Valaki használja később a nyelvet, valaki nem. Még mindi nem értem, hogy mi indokolná bárkinek is az esetében, hogy évekig, évtizedekig nem tudott letenni egy nyv-t. És minden ilyen ember úgy sajnáltatja magát, mintha nm tanitottak volna neki idegennyelvet az iskolában. Szándékosan irtam ,hogy tanitották neki,m ert arról nem az iskola tehet, hogy leadja az anyagot, a diák meg nem tanulja meg és telibe sz-rja. Csak olyan emberektől várták el a felsőoktatásban eddig is legalább az egy középfokot, akiknek sok sok évig tanitottak idegennyelvet, nem olyanoktól, akik soha nem tanultak semmilyen idegennyelvet (az még a dédnagyapám idején lehetett.....).


Arról nem beszélve, hogy ingyenessé is tették , vissza lehetett igényelni a vizsga diját, volt diplomamentő program, az interneten manapság ingyen találsz nylevkönyveket, a youtube-on egész nap nézhetsz idegennnyelvű filmeket. Miről beszélünk ?

2021. jan. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
22, mos akkor neked van nyelvvizsgád vagy nincs ? Mert ha van, már lett volna diplomád régen. Ha meg nincs, miért irod , hogy megvan 32 éve ???
2021. jan. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Nem, nincs, pont ezt írtam le, ezek szerint nem egyértelműen.


"Szándékosan irtam ,hogy tanitották neki,m ert arról nem az iskola tehet, hogy leadja az anyagot, a diák meg nem tanulja meg és telibe sz-rja. "

De, képzeld, megtanultam. Tagozatos osztályba jártam, és versenyeket nyertem. Csak akkor nem volt még szokás középiskolában nyelvvizsgát tenni, és nem tudtam, hogy 32 év múlva szükségem lesz rá.


"Arról nem beszélve, hogy ingyenessé is tették , vissza lehetett igényelni a vizsga diját"

Csak nem mindenkinek! Pont azok, akik ebben érintettek, azok ebből kimaradtak.

2021. jan. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

"És nem tudtam, hogy 2021-ben számítani fog egy olyan nyelvvizsga, amit 32 évvel korábban tettem le" hát ha ezt mondod, nem csoda, hogy félreértik.


Te olyan vagy, mint akiket az első oldalon felhoztak példának a kommentek. Versenyeekt nyertél, nem volt szokás letenni, te nek igényelhetted volna vissza a djat. Kifogás kifogás hátán, de valós magyarázat nincs arra, miért nem tetted le 50 vagy nem tudom hány éves korodra. És ha akkor jártál középiskolába, miért most diplomáztál ? Nem volt rá időd 30-35 évig ?

2021. jan. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

#26: Nem mintha bármi közöd lenne hozzá, de 16 évesen ott kellett hagynom a középiskolát, hogy elmenjek dolgozni!

Csak később, felnőtt fejjel, levelezőn fejeztem be. Akkor még más szak érdekelt, csak a matek felvételi előtt meghalt az unokatestvérem, és a kislánya, így elszúrtam a felvételit, nem kerültem be államira, egyetlen pont hiányzott. Akkor még csak alapfokú nyelvvizsga kellett, amit előtte egy gyorstalpalón meg is szereztem.

Utána bevezették a középfokú kötelezettséget, ezért nem jelentkeztem.

Aztán jött a 40 felettiek nyelvvizsgamentessége, amit természetesen fél évvel azelőtt törölték, hogy betöltöttem a negyvenet...


Most meg visszamenőleg kiadták öket, és erről is fél évvel maradtam le.


Meg fogom csinálni. Ez nem kérdés.

Csak kicsit gáz, hogy vannak olyanok, akik emiatt értelmi fogyatékosnak tartanak valakit.

Mert eszükbe sem jut, hogy azt a nyelvet, amit anno valaki tud középszinten, de nem vizsgázik le belőle, bizony ha nem használja, nagyon jelentős mértékben elfelejti.

2021. jan. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

És ? Sok embernek van nehezebb élete és mindenkinek vannak nehéz periódusai. AMiket leirál, azok semmiben nem magyarázzák , hogy 50 évesen itt tartasz.


Akkor mondok a tieddel ellenkező példát :Az egyik gyerekkori osztálytársam édesapja Kossuth-dijas irodalmár volt (meghalt 7 éve),gyerekkorában az államositás miatt mindenüket elvették, egy sokgyerekes parasztcsaládból indult. Később egyetemen az Irodalomtudományi Intézet vezetője és dékánhelyettes volt, rengeteg monográfiát irt erdélyi magyar költőkről, irokrol. Ő nem siránkozott, hogy egy parasztházban nőtt fel és sem szellemileg, sem anyagilag nem tudták támogatni a szülei, ráadásul átélte a világháború utáni nyomorgós időszakot.


te mindig mindenről lemaradsz, úgy látszik. Más meg 3 év alatt többre jut nylevtanulás szempontjából, mint te 35 év alatt.

2021. jan. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

"Mert eszükbe sem jut, hogy azt a nyelvet, amit anno valaki tud középszinten, de nem vizsgázik le belőle, bizony ha nem használja, nagyon jelentős mértékben elfelejti."


Már megint nem értem, miről beszélsz. Persze, hogy mindenki mindent elfelejt, amit nem használ, fel lehe azt eleveniteni vagy még egyszer megtanulni és szinten tartani. De szerintem te nem tudod, mi jelent a középfokú nyelvvizsgaszint, mert sosem tettél még nyelvvizsgát, ezért elég bátor dolog kijelenteni ,hogy anno középfokon tudtad. Én azért merem kijelenteni, mert letettem pl 16 évesen egy Rigó utcait, ezért van rá alapom, hogy kijelentsem. De a nyelvvizsgák között is elég nagy a szórás.


én még soha senkinek nme mentegetőzem ilyen dolgokkal ,amivel mos előhozakodtál.


Az én édesapámnak meghalt fiatalon az anyukája, parasztok voltak a szülei. Jóval idősebb, mint te lehetsz, de 2 diplomája van. Szerinted ő hogy csinálta ? Munka mellett, levelezőn tette le az egyiket.

2021. jan. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Nekem az a legfurcsább a kommentjeidben, hogy végig 100%-ban csak a magyarázkodás megy, minden más miatt van, nem a saját hibádból vagy nem azért, mert belátnád, hogy nincsenek esetleg meg a képességeid a felsőoktatáshoz. Volt egy nagyon nagyon nagyképű ismerősöm, 8 általánosa volt meg, azt is nehézkesen fejezte be. ő is azt mondta, jól megy neki az angol. 2 szót tudott angolul.
2021. jan. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!