Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A feladatpontnak, vagy a...

A feladatpontnak, vagy a vizsgapontnak a 12%-a számít érettségin ? (a többi lent)

Figyelt kérdés

Angolból volt csütörtökön az írásbeli és 2. vizsgarész, a nyelvhelyesség sajnos nem ment.

Már felkerültek a helyes eredmények, ahogy néztem nekem a 25 pontból 3 sikerült (annyi biztosan, de lehet hogy még lesz egy pontom)

Van ugye minden egyes vizsgarésznél, egy "átszámító táblázat"

Ahogy néztem, 3 feladatpontnál csak 2 vizsgapontot kapok.

Ugye van az a szabály hogy minden vizsgarésznek meg kell lenni a minimum 12%-nak.

A kérdésem az lenne hogy a feladatpontnak nézik a 12%-ot, vagy az átszámolt vizsgapontoknak ? (A maximális feladatpont 25, a vizsgapont 18)

Előre is köszönöm a választ!



2020. okt. 23. 23:43
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Hogyha nem kerek szám jön ki, pl. 50% az 12,5 pont, akkor végülis az 13 pontnak felel meg ?
2020. okt. 23. 23:57
 2/24 anonim ***** válasza:
6%
Azt jol kicentizted.. szerintem 25pontnak a 12%át, ami 3, tehat megvan. De ne bízd el magad, egyik baratnom pont igy bukott meg érettségin, az osszes rész kb hibátlan, csak egyet cseszett el, ahol meg a 12% se volt meg:) hat nem volt kellemes neki
2020. okt. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Igen, hát sajnos egyik feladat se ment valami jól a nyelvtani résznél, a többi vizsgarész viszonylag jól ment. Emiatt izgulok, mert lehet hogy van még 1-2 pont, de ebben nem vagyok 100%-ban biztos.
2020. okt. 24. 03:16
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán kozepszintről vagy emeltről van szó? Ha közép, és a többi rész okés, semmi gáz, mert az egész irasbein összesen kell elerni a min. 25%-ot, ugyhogy az se baj, ha a nyelvhelyesseg 0 pont. Emelten baj, ha nincs meg a nyelvhelyesseg 25%-a, 0mert ott minden résznek külön-külön kell annyinak lennie, különben buktad.
2020. okt. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%

"Hogyha nem kerek szám jön ki, pl. 50% az 12,5 pont, akkor végülis az 13 pontnak felel meg ?"

Nem. Nincs kerekítés, csak annyi, amennyit tényleg elertel, tehát 12,5 esetében 13-at nem értél el, csak 12-t, tehat 12-t kapsz.

2020. okt. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
11%
#4 közepen is baj, ha nincs meg kulon-kulon a minimum %, elso válaszoló voltam, es baratnomnek is pont igy volt kozepszinten. ne terjesszünk hülyeséget.
2020. okt. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

100%, hogy más miatt bukott meg a barátnőd. Egy gyengébb iskolában alapból rengeteg nulla vagy csak pár pontos részei lesznek az érettségin egy diáknak, főleg a levélnél. Meg más érettségiknél is ez a jellemző, főleg a mateknál. Szóval egyáltalán nem számítanak a rész pontok.

Próbáltam utána nézni szabálynak, de elsőre nem találtam meg és sietősben vagyok:D ezért írtam a gyengébb iskola példát, ami szerintem logikus és könnyen belátható miatta, hogy nincsenek minimum részpontok.

2020. okt. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

"közepen is baj, ha nincs meg kulon-kulon a minimum %"

Kozepszinten két reszpontszam szamit: az írásbelin is meg kell, hogy legyen a 12% es a szóbelin is meg kell, hogy legyen a 12%. Ezeken belüli reszpontszamok nem számítanak.

(22 éve erettsegiztetek angolból, és tudom, hogy ezt bárki mondatja, de most nem biztos, hogy van kedvem megkeresni a jogszabályt.)

2020. okt. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Mégis itt van:

[link]

2020. okt. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

#6, te terjesztesz hülyeséget, az előző be is linkelte.


#5, a kérdező jót mondott, csak te nem értetted meg. Ha valahol az 50% 12,5 pontra jönne ki, akkor el kell érni a 23 pontot, hogy meglegyen az 50% (habár az meg már 52%, tehát pontosan 50-et nem lehet elérni).

2020. okt. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!