Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A feladatpontnak, vagy a...

A feladatpontnak, vagy a vizsgapontnak a 12%-a számít érettségin ? (a többi lent)

Figyelt kérdés

Angolból volt csütörtökön az írásbeli és 2. vizsgarész, a nyelvhelyesség sajnos nem ment.

Már felkerültek a helyes eredmények, ahogy néztem nekem a 25 pontból 3 sikerült (annyi biztosan, de lehet hogy még lesz egy pontom)

Van ugye minden egyes vizsgarésznél, egy "átszámító táblázat"

Ahogy néztem, 3 feladatpontnál csak 2 vizsgapontot kapok.

Ugye van az a szabály hogy minden vizsgarésznek meg kell lenni a minimum 12%-nak.

A kérdésem az lenne hogy a feladatpontnak nézik a 12%-ot, vagy az átszámolt vizsgapontoknak ? (A maximális feladatpont 25, a vizsgapont 18)

Előre is köszönöm a választ!



2020. okt. 23. 23:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdésem az lenne hogy a feladatpontnak nézik a 12%-ot, vagy az átszámolt vizsgapontoknak ?"

Az atszámolt vizsgapont kell, hogy elerje az osszesen elérhető vizsgapont min. 12%-at. De nem a nyelvhelyessegen belül, ha kozepszintrol van szó, hanem az írásbelin elérhető 117 pontnak a 12%-a kell, hogy meglegyen összesen az írásbelin - és ha a szóbelivel fel tudod húzni annyira, hogy a végső max. 150-ből elerd a 25%-ot, akkor átmész.

2020. okt. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, akkor, en májusban érettségiztem, es szobeli nem volt, a tanárok kulon felhívtak arra a figyelmünket, hogy pl. matekbol ahol 2 rész van, ott figyeljünk hogy mindkét részben legyen meg minimum pontszám, idegennyelvből is. Baratnom tenyleg emiatt bukott meg, megnezhettuk az erettsegijet, hogy minden jol sikerult, kiveve a nyelvhelyesség. Engem szerencsere nem fenyegetett ez, mert minden jol sikerült, de akkor ugrattak minket vagy mi? Nem lehet hogy májusban mas szabályok voltak, mivel csak irasbeli volt?


Ha egy vizsgatárgy vizsgája több vizsgarészből áll, a vizsgázónak minden vizsgarészből legalább 12%-ot kell teljesítenie ahhoz, hogy legalább elégséges osztályzatot kaphasson. Ha egy vizsgarész során nem éri el a vizsgázó a 12%-ot, függetlenül a többi vizsgarész eredményétől, elégtelen osztályzatot kap. Az elégséges eredményhez az összes vizsgarészen együttesen kell elérni a 25%-ot. — ezt talaltam most neten, mit gondoltok? vagy a vizsgarész azt jelenti, h szobeli+írásbeli, es a tanáraim hülyék voltak? egyebkent nem egy gyenge gimibe jártam, kifejezetten egy erős budapesti suli volt.

2020. okt. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezt linkeltem be korábban, kiderul belole, hogy kozepszinten más a helyzet, mint emeleten. A barátnőd biztos emeltezett, azert tudott csak a nyelvhelyesseg alapján megbukni.
2020. okt. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Vagy kozepszinten túl kevés pontot szerzett, így nem érte el a minimumot, és mivel a nyelvhelyesseg volt neki a leggyengebb, hát arra fogta a tanára.

Ha osszessegeben elerte volna az írásbelin a 12%-ot, akkor mehetett volna szóbelizni még a vírus ellenére is, úgy tudom (bar ez a legutóbbi vírusos érettségi kicsit zavaros volt nekem).

2020. okt. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

"Bocs, akkor, en májusban érettségiztem, es szobeli nem volt, a tanárok kulon felhívtak arra a figyelmünket, hogy pl. matekbol ahol 2 rész van, ott figyeljünk hogy mindkét részben legyen meg minimum pontszám, idegennyelvből is. Baratnom tenyleg emiatt bukott meg, megnezhettuk az erettsegijet, hogy minden jol sikerult, kiveve a nyelvhelyesség."


Gyakori sajnos, hogy a tanárok nincsenek képben az adminisztrációval, de ettől ne bukhatott meg. Egyrészt a gép akkor is a jó eredményt írja ki, ha a tanárok rosszul tudják, másrészt ott az elnök.


"Ha egy vizsgatárgy vizsgája több vizsgarészből áll, a vizsgázónak minden vizsgarészből legalább 12%-ot kell teljesítenie ahhoz, hogy legalább elégséges osztályzatot kaphasson."

Viszont a középszintű vizsgákon az egész írásbeli egyetlen vizsgarésznek számít, csak az emelt nyelven négynek, ez van a vizsgaleírásban. Nem feladatlapokról, hanem vizsgarészekről van szó.

2020. okt. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja, igen, tavaly az volt, h kozepen ha 12% felett, de 25% alatt teljesitesz, mehetsz szobelizni, emelten egyaltalan nem volt ra lehetőség. Sorry, akkor mindenkitől, megzavart a baratnos eset meg az egesz, h nekunk nem volt szobeli.
2020. okt. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
92%
De pl. volt egy masik osztálytársam, aki matekbol érettségizett kozepen, es a 2. részből épphogy elérte a minimum pontszámot, es a tanar ott mondogatta biziosztaskor, hogy a 2. rész épphogy meglett, azon az 1 ponton múlt minden, ez mi lehetett akkor? Szerintem mostmar sosem kell foglalkoznom az érettségivel, de azert b*ssza az agyam, hogy most akkor mi hogy van, hiszek nektek, de akkor miert figyelmeztetgettek es paráztattak minket ennyire, hogy meg a javított erettsegiben is nezzuk meg hogy minden részben megvan-e a minimum. Tenyleg emiatt nagyon paráztunk.
2020. okt. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
A matekban lehet, hogy két külön vizsgaresznek számít a két feladatlap.
2020. okt. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a matekban sem lehet.
2020. okt. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Linkeld be, hogy miből derül ez ki.
2020. okt. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!