Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A régi időkben a tanárok ok...

A régi időkben a tanárok ok nélkül is összeverhették a diákokat?

Figyelt kérdés
Nagy sláger volt a körmözés, illetve a pofonozás, de még a vesszővel való verés is. Ezeket az akkori tanárok kedvükre alkalmazhatták, saját szórakozásukra is, vagy csak indokolt esetben? Ja, és ha túl nagy verést kapott a gyerek, akkor felelősségre vonták a tanárt? Tehát például, ha a sérülések miatt kórházba került a gyerek?

2020. nov. 6. 18:03
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

#9

Barbár világ lehetett. Gyalázták a fiatalokat, de ha baj volt, pl. háború, akkor a fiatalok védték meg az öregek seggét. Egyszer egy előadásban hallottam, ami Budapest ostromáról szólt, ahol az előadó szóvá tette, hogy a fiatalokból semmit se néznek ki még ma sem. És akkor felhozta a példát, hogy 44-be nagyon utálták a fiatalokat, ugye azok a régi idők, a szigor idején. És a fiatal suhancokból álló Szent László hadosztály katonái Budapest előterében, a sokszoros szovjet túlerő ellenére is kitartottak addig, míg a német csapatok biztonságosan visszavonultak. A túlélők, akik szovjet fogságba kerültek, agyon lettek lőve. És azt mondta az előadó, hogy az akkor is gyűlölt fiatalság tette a dolgát. Valamint azt is hozzátette, hogy hiába okostelefon ide-oda, a mai fiatalok is képesek lennének például erre.


Ilyen agresszív nevelés hatására nem is csodálom, hogy ennyire erőszakos volt a történelem is. Egy normális, modern nevelésű társadalmat nem tudnál például olyan könnyen pusztításra felszólítani, akkor nyilván egyszerűbb volt, hisz mindenki ütött ezek szerint.


Depressziót meg őszintén, mi az Istenért keverted bele? Attól pont, hogy depressziós lesz valaki, ha minden nap hurkásra verik, csak azért, mert ránézett az idősebbre. Depressziósak meg nyilván azért nem voltak, mert nem diagnosztizálták.


Már most én is felnőtt huszonéves vagyok, de ha egy barom negyvenes az utcán nekem akarna jönni, nyilván nem hagynám magam. Mondjuk gyerekként se hagytam magam, ha egy idősebb nekem jött, ha pofán vágott, vissza ütöttem. Máskor kétszer is meggondolta, hogy megüt például.

2020. nov. 9. 21:49
 12/13 anonim ***** válasza:
51%

"Depressziósak meg nyilván azért nem voltak, mert nem diagnosztizálták."


igen, meg azért sem, mert máshogy ettek, nem volt szennyezett a víz etc. ugyanis egyre biztosabb, hogy a depressziót gyulladás (is) okozza, amit pl. egyre magasabb sikértartalmú búza is okoz, de nem akar szétoffolni.


a lényeg az, hogy lerí róla, hogy gőze nincs arról, mi a depresszió, csak jól be akart szólni a fiatalságnak. nem trollkodásból írtam, amit írtam:

nekünk fiataloknak már nagyon elegünk van az ilyen 9-es hasonló tájékozatlan buta öregemberekből.

a nagyképűsködés, fiatalok szidása az nagyon megy, aztán ha beszélsz velük 5 percig, kiderül, hogy semmivel sincsenek tisztában.


(10-es voltam)

2020. nov. 10. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
43%

#9 vagyok, én a kérdésre válaszoltam, régen tényleg ilyen volt a gyerekek élete. Azért árnyaltam, hogy bele tudjátok kicsit élni magatokat. És itt nem a fiatalok-öregek ellentétéről van szó, mint írtam, a társadalomban merev hierarchikus viszonyok voltak, vagyis öcs-báty, gyerek-felnőtt, szegény felnőtt - módos felnőtt stb. viszonylatában is merev, szigorú és igen, erőszakos normák érvényesültek.


Nem értem, miért rólam azt gondolni, hogy begyöpösödött öregember vagyok csak azért, mert leírtam, hogy régen hogy működött ez :D Egy szóval sem írtam azt, hogy egyetértek bármivel is, amit írtam, bár a véleményem tényleg az, hogy a mai fiatalság sokkal puhányabb, mint a régi idők emberei, nem hiszem, hogy bírnátok azokat a körülményeket. De ebbe igazából magamat is beleértem.

2020. nov. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!