Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha mindenképpen Semmelweisre...

Ha mindenképpen Semmelweisre szeretnék menni orvosira, megkockáztassam, hogy csak ezt az egyetemet jelölöm meg?

Figyelt kérdés

Orvosi egyetemre szeretnék jelentkezni, most vagyok végzős gimnazista.

Legszívesebben Budapestre mennék egyetemre (több ok miatt, ez van a legközelebb, a legjobb közlekedési lehetőségekkel,stb.), de sanszos, hogy elsőre nem kerülök be. Nyilván az sem biztos, hogy a másik három orvosi közül valamelyikre felvennének, de ha mégis, lehet, hogy utólag sajnálnám hogy mégsem oda járok, ahova mindig is szerettem volna.


Megkockáztassam, hogy csak egyetemet jelölök meg? Volt valaki hasonló cipőben?


(Nem szeretnék gyerekesnek tűnni, mind a négy egyetemet nagyra tartom, és mindenkit aki orvosira jár.)



2020. nov. 8. 13:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
68%

Ha nagyon ragaszkodsz Pesthez, akkor okés, de a vidéki orvosikat sem kell lenézni, ugyanolyan magasszínvonalú oktatást kapsz, mint Pesten.

Meg ha “”csak”” vidékre vennének fel, én akkor is elkezdeném az orvosit, mivel elég hosszú a képzés, jobb azt hamar elkezdeni ;)

2020. nov. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
#11 éppen az ilyen vélemények szétoszlatása miatt írtam, hogy mind a négy egyetemet nagyra tartom
2020. nov. 24. 13:30
 13/15 anonim ***** válasza:
82%

#11 vagyok, bocsanatot kérek. Én úgy gondolom, hogy ha felvesznek akármelyik orvosira is, kezdd el mindenképpen, eleve az, hogyha egy orvosin bent vagy, az egy nagy kincs és lehetőség, ne szalaszd el, hanem haladj (masoknak negyedjere sem sikerul)

Meg nem hiszem, hogy meg fogod bánni, ha nem Pestre mész, mivel orvosira azért az értelmes emberek járnak, meg fogod találni a társaságodat akárhol is vagy és jól fogod érezni magadat. Pl.: Debrecenben -amíg nem volt járvány- csütörtönként jo bulikak voltak, amit direkt a kollegium kozvetlen közelében levő szorakozohelyen tartottak, és ott még az elso felevben beken hagynak titeket az anatomiaval. Pécsen viszont ellegge csaladias a hangulat, mivel kis egyetem es kis varos ;) (ezek ilyen random peldak, amiket ismerosoktol hallottam)

Meg értem én, Budapest közelebb van, és ez a főváros tele lehetőséggel, de nagy valószínűséggel a koliban/albiban fogsz görnyedni a tankonyvek felett, amit vegulis barhol csinalhatsz. Ja és Pestet is meg lehet unni :P

2020. nov. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én annak idején csak azt jelöltem meg és felvettek elsőre. Voltak olyanok, akik velünk kezdték és nem első próbálkozásra kerültek be. Akikkel beszéltem erről, általában vagy dolgoztak és/vagy készültek a felvételire abban az időben, amit halasztaniuk kellett.

Azt semmiképp nem javaslom, hogy arra alapozz, hogy másodév után vidéki egyetemről jelentkezel át, mert nagyon sokan szeretnének átjelentkezni akkor és emiatt elég komoly tanulmányi eredmény szükséges az átvételhez. Más szakra szintén nem érdemes egy évre menni, mert azzal fogynak az államilag finanszírozott félévek.

Én azt javaslom, hogy csak azokat az egyetemeket jelöld meg, ahol a hat évet végig is csinálod, ha oda vesznek fel.

2021. febr. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Végül más egyetemeket is megjelöltem, hogy a pontok kihirdetése után esetleg ha nem jutnék be, ne bánjam meg utólag:)
2021. febr. 16. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!