Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ciki otthagyni az egyetemet?

Ciki otthagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés
Most vagyok elsőéves hallgató, és egy olyan szakra járok, ami nem igazán érdekel. Félek, hogy mit fognak szólni / rólam gondolni mások, ha otthagyom a sulit. Főleg úgy, hogy semmi tervem, hogy melyik másik szakra menjek át.

2020. nov. 8. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem fog érdekelni ez a te dolgod a te döntésed
2020. nov. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
99%

Szerintem nem nagyon szólnának meg ezért

DE!

Meg kell tanulnod leszrni más vélemyényét,hogy mit gondol rólad. Az a lényeg,hogy neked legyen jó.

2020. nov. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
99%
Ha nem akarod ezt csinálni akkor minél hamarabb hagyd ott hogy ne kelljen visszafizetni. És persze azért gondolkodj hogy mit kéne helyette csinálni. Nem muszáj egyetemre járni lehet valami szakmát is tanulni :) Nem vagy elkésve semmivel :)
2020. nov. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonymousreview60 ***** válasza:
94%

Ciki? Nem. Neked kellemetlen lesz, mert azt hiszed kudarcot vallottál? Igen. Kudarcot vallottál? Nem, csak még nem tudod, mit akarsz, és mire vagy igazából képes. ... Tudod mi a kudarc? 2-3-asokkal végigdöcögni azt, ami nem megy vagy nem neked való, és egy nem jó diplomával egy nem tetsző pályára lépni.

Sokan otthagyják, és átmennek vagy később mennek át másik szakra. Én BME-s fizikuson végeztem. Egy évfolyamtársam levizsgázott mindenből a 2. félév végén és otthagyta. Legközelebb utolsó (nekem 6.) évben láttam. Akkor ő 5. éves, végzős gépész volt és készült ki Németországba doktorizni.

Ha úgy érzed, a szak vagy annak pályája nem tetszik, akkor nem érdemes csinálni, mert akkor nem lesz elég lelkesedésed később önmagadat képezni és egy jó karriert befutni. Ehelyett az alábbiakat javaslom:

1. Nézz szét a szakodon, ki mit csinál, főleg a felsőbbévesekkel (végzősök, doktoranduszok stb.) beszélgess el, hátha mondanak olyan szempontot, ami alapján megtetszik neked a képzés, a pálya.

2. Ha ezzel nincs előrelépés 2. félév végéig, akkor válts szakot! Ne várj tovább!

3. A szakváltást már 1. pont alatt is elkezdheted mérlegelni kutatni. Ha nagyon tanácstalan vagy, akkor a 2. félév után menj el egy évre dolgozni, ha teheted, utazz is egy keveset alatta, azaz tarts gap year-t! Próbálj ki lehetőleg több valamilyen neked rokonszenves páályához tartozó munka segédmunkáját! Így vizsgadrukk nélkül, szemléálődve kitalálhatod, hogy mi a fene érdekel.

Inkább tedd ezt, mint hogy elcsessz 2-5-n évet egy nem tetsző képzésen. Én láttam már 13 éves fizikus hallgatót is. Azt ne tedd!

A szülők fassága ezt a kilépést kudarcként értékelni (de nem mindig). Ma már egyre többen végeznek 23 helyett 24-25-26 évesen. Ne az évszámokon lovagolj, mert ha rendesen végzed a dolgodat, akkor a 10-éves érettségi találkozóra a választott, kedvenc pályáddal már elindultál, a 10-éves általános iskolaira meg már meg tudod mondani, hogy az első nem jött be, de a tök jó második szakod mesterén vagy már. És ha látják, hogy tényleg tetszik neked, akkor nem fognak többet kérdezni erről a döccenőről. (Vagy el sem mész az első találkozóra, mint olyan sokan.)

NEM CIKI!

2020. nov. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Nem ciki, inkább az a ciki ha nem hagyod abba és csak fizetsz egy olyan szakkért amire nem is akarsz járni. Amúgy milyen szak az amit most ott akarsz hagyni?
2020. nov. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
98%

Miért lenne ciki? Azt tanuld ami érdekel és foglalkoznál vele akár életed végéig. Csak azért megcsinálni egy képzést hogy legyen diploma, semmi értelme. Az időd és állami féléveid vesztegetése csak. Most persze gáznak tűnik hogy otthagynál egy képzést, de ha csak pl. 25 éves korodban jönnél rá, hogy nem is érdekel amit addig tanultál, na az lenne az igazán ciki.

Elmész dolgozni egy darabig, aztán csak kitalálod mivel szeretnél foglalkozni a későbbiekben.

2020. nov. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
96%
Nem ciki, viszont semmiképp se hozz felelőtlen és meggondolatlan döntést. Mielőtt otthagynád, azelőtt mindenképp találd ki, hogy mit fogsz helyette csinálni.
2020. nov. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dorci1999 ***** válasza:
98%
Nem ciki. Inkább most hagyd ott, minthogy a képzés végén meglesz a szakmád, és nem fogsz benne egy napot sem dolgozni.
2020. nov. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!