Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek az itthoni...

Mi a véleményetek az itthoni idegennyelv-oktatásról, valamint mik a számotokra bevált nyelvtanulási módszerek?

Figyelt kérdés

Mostanában próbálkoztam megválaszolni nyelvtanulással kapcsolatos kérdéseket, de mindig le lettem pontozva, főleg, ha az egyedüli nyelvtanulásról és annak megvalósításáról írtam. Angolul próbáltak megtanítani az iskolában, magántanárhoz is jártam, de nem ment, egyedül viszont eljutottam a felsőfokra. A japán nyelvet aktívan tanulom, és már nagyobb gond nélkül el tudok olvasni egy könyvet, anyanyelvűekkel nem jelent gondot a beszélgetés, bár még nem tökéletes.

Tudom, hogy valamennyire egyénfüggő is a tanulási módszer, hogy kinek hogyan alkalmasabb, viszont nem gondolom, hogy minden esetben szükséges egy magántanár, sőt van, akinek nincs is rá lehetősége, a közoktatás pedig egy katasztrófa szerintem.

Nagyon kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy nektek mik váltak be, mik azok, amiktől menekültök, és mit tanácsolnátok egy kezdő nyelvtanulónak, valamint, oktatási rendszerünkben meg tudtatok-e tanulni az adott célnyelven vagy magántanárral, esetleg egyedül sikerült- e ez.



2020. nov. 12. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én C1-et csak kéttannyelvű tagozaton tudtam szerezni olaszból. Angolból pedig a sulis órák, plusz film és youtube nézés szinte csak angolul juttatott el a B2-ig. Magántanárhoz nem jártam soha.

Én elképzelhetőnek tartom, hogy valaki magától megtanuljon egy nyelvet, de szerintem úgy sokkal lassabb és unalmasabb, mint közösségben. Én csak akkor tanulnék nyelvet egyedül, ha a városomban nincs lehetőség közösségben tanulnom azt. Skandináv nyelvek esetében pl. csak Budapesten van oktatás. Így aki vidékről szeretne megtanulni, annak nincs más opciója.

Szóval én a közösségi tanulásra szavazok, amennyiben van rá lehetőség.

2020. nov. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én két nyelvet az egyetemi felvételiig, egyet felsőfokig, másik kettőt meg középfokig tanultam meg teljesen egyedül. Most főleg nyelvtanárként dolgozom, szóval tanulói és tanári oldalról is van rálátásom a dologra. Igazából három dolog kell az önálló nyelvtanuláshoz: jó felfogóképesség és kellő motiváció, valamint bátorság és nyitottság, hogy a társalgáshoz külföldi partnert, barátokat találjunk. Akinek ez nincs meg, annak kell a segítség akár a magyarázatok vagy a beszélgetés miatt, akár mert valakinek muszáj rugdosni, hogy csinálja is. A közoktatás meg igazából tanárfüggő. Én magánórákat adok, sokszor ugyanabból az iskolából jönnek nagyon erős nyelvtudással gyerekek, meg olyanok is, akik két szót nem tudnak kinyögni, de a suliban ötösük van. Mindig attól függ, ki tanítja őket.
2020. nov. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
32%
A közoktatásban minden előfordul az általad megtapasztalt katasztrófától kezdve a nagyon profi nyelvoktatásig bezárólag - aminek millió és egy oka van. Inkább bele se kezdek. De tény, hogy egyre többen vannak, akik C1-es, vagyis felsőfokú nyelvvizsgával a zsebükben mennek egyetemre - közben másoknak meg a B1-es érettségi is alig jön össze, vagy eleve meg se próbálják.
2020. nov. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!