Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Bevált angol tanulási módszerek?

Bevált angol tanulási módszerek?

Figyelt kérdés

2019. jún. 16. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen szinten vagy?
2019. jún. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem az intenzív angol tanfolyam vált be.
2019. jún. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Olvass sokat, nézz utána a kedvenc angol számaid magyar fordításának, nézz sorozatokat angolul magyar felirattal. Keress videókat a youtubon vagy tankönyveket pdfben.
2019. jún. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Youtube nyelvtanulási videosorozat, így keresd: Könnyen, gyorsan angolul.


Rimaszombati Károly könyve: Angol nyelvtan 222 pontban.


Szalai Nóri weboldala, 5 perc angol.


Mindennap tanulok 4 órát, reggel és este 2-2 órát.


Sokszor utálom, és elegem van, ilyenkor elképzelem, hogy jól fogom tudni a nyelvet, és erősítem magam.


Nehéz, sokszor teher, de muszáj.

2019. jún. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért ír valaki a nyelvtanulás témához, amikor nyilvánvaló, hogy nem ért hozzá. Az összes nyelvtanár elmondja, hogy ne magyar felirattal nézzünk angol szövegű filmet. Semmi értelme, semmi az ég egy adta világon. Csak a magyar felirat rá fogsz koncentrálni, az angol szöveg összefolyik es semmit nem jegyzék meg. Ha már vagy egy masszív B1-B2 közötti szinten, akkor érdemes sorozatokat nézni szigorúan angolul max angol felirattal de ismétlem, nem magyarral. ( azért írom, hogy sorozatokat, mert eleinte elég megterhelő még akar 45 percig is odafigyelni, de persze, ha megy, akkor filmet is lehet nézni.)

Nekem egyébként anno az olvasás jött be és TED videók nézése na meg persze intenzív nyelvtanfolyam!!!

2019. jún. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én akárhányszor megkérdezik, mindig hangsúlyozom, hogy nem az iskolában tanultam meg angolul. Igen adott egy alapot, és ott jöttem rá, hogy szeretek nyelveket tanulni, de igazán az segített, hogy amit csak tudtam angolul csináltam.

Először is állitsd angolra a telefonodat, ha van rá lehetőséget próbáld meg a családtagjaiddal/barátaiddal gyakorolni a szóbeli részt.

Aztán nagyon nagyon sokat segítenek a sorozatok és a filmek. Nézz minél több filmet/sorozatot ANGOLUL és maximum ANGOL felirattal, mert ahogy azt már előttem is írták, ha bekapcsolod a magyar feliratot sosem fogsz megtanulni angolul.

Ezen kívül sokat segít, ha elkezdesz angol könyveket olvasni (természetesen a szintednek megfelelőt) vagy ha angol zenét hallgatsz.

Van nagyon sokféle alkalmazás is (pl Doulingo is tud egy kis alapot biztosítani), vagy segíthet, az egynyelvű szótár is, hogy egy szó definícióját amit nem értesz, megmagyarázod magadnak angolul.

2019. jún. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az első 4 válaszolóra ne hallgass. Válaszaik alapján ők lehetnek azok akik ebben a témakörben a nyelvileg helyes válaszokat lepontozzák...


Kb. középfokig szerintem érdemes nyelvkönyvsorozatból tanulni. Ezt ha megy teheted tanár nélkül is, ha nem, akkor járj el valakihez. Utána meg a leggyorsabban filmek és sorozatok nézésével, online angol nyelvű fórumokra írkálással, beszélgetőpartnerek keresésével (ez lehet kifejezetten erre a célra, vagy pl.: játékokban megismert emberekkel).


És tényleg ne magyar felirattal, mert annak majdnem semmi értelme sincs. Ha nem vagy még olyan szinten, hogy legalább nagyjából megértsd az angol nyelvű filmeket, akkor jobban jársz, ha még a nyelvkönyből tanulgatsz.

2019. jún. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!