Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kamerahasználat online órákon?

Kamerahasználat online órákon?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésnél elkezdtem kifejteni a problémámat (szerintem nem csak az enyém), de mégis úgy döntöttem külön kérdésben lenne érdemes megvitatni. (másik kérdés: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tanarok-iskolatarsak.. )

"Nekem egy problémám van. Akár külön kérdésben is leírhatnám, de inkább idefűzöm:


A tanárnak szívesen kapcsolok kamerát, hisz ez hitelesíti azt, hogy nem puskázom (bár ezzel együtt is megoldható, de nekem ez nem célom, szívesen megtanulom az anyagot, nekem így is könnyítés hogy nem kell bejárni). Az osztálytásraim előtt viszont semmiféleképpen nem áll módomban kamerát kapcsolni. Hogy miért?


Bárki készíthet képernyőfelvételt. Én akkor sem szeretném, hogy ez készüljön rólam, ha nem publikálják sehol.


Ilyenkor mi a teendő? Nem bízom az osztálytársaimban, nem vagyok hajlandó megadni a lehetőséget erre. Ennyi.


Az esetek minimum 70%-ában nem is derül ki, hogy a felvétel készült. Akárki elrakhatja a gépén egy mappába anélkül, hogy bárki tudna róla.


Annyit még hozzátennék, hogy én is más kifogást találok ki, hogy ne kelljen kamerát kapcsolni, ugyanis ha ezt elkezdem magyarázni amikor kérdezik csak idegessé válnak a többiek, és húzom az óra idejét, mert a tanár nem akarja megérteni az érvem, a többiek pedig látványosan szenvednek. Ezért más indokkal zárom rövidre a miért nincs kamera kérdést. Csak hogy fog így feleltetni? Hisz az óra idején kívül nem hajlandó rám időt szakítani, hogy külön beszéljünk, és sokak ezért egyest is képesek beírni. "


Tehát ha nem járulok hozzá a kamerám bekapcsolásához online órán a tanárok megharagudnak rám, és érzelmi okokból kifolyólag mindenbe belekötnek amit tudnak, mindent megtesznek, hogy a jegyeim lerontsák. NEm egyértelműen írják le a feladatokat, és amikor megkérdezem tőle illemtudóan, hogy itt-ott-amott mire gondolt, ugyanolyan érthetetlen válasszal felel.

Nyilván nem minden tanár csinálja ezt, és amikor úgy érzem, hogy direkt szúrkálódik egy tanár szólok az osztályfőnökömnek, de figyelmeztetés után rövid idő elteltével az illetékes újra felveszi a szúrkálódó attitűdöt és akárhányszor szólhatok, a tanár egy figyelmeztetésnél többet nem kap. Ráadásul érettségi tantárgyról van szó, azaz az érettségin is ez a tanár szóbeliztet.

Sosem kötekedtem a tanárokkal, mindig igyekeztem megérteni a szándékukat.



#oktatás #kamera #tanár-diák #kamerahasználat
2020. nov. 16. 16:37
A kérdező szavazást indított:
A tanárnak nincs joga kikövetelni a kamerhasználatot.
A tanárnak van joga kikövetelni a kamerahasználatot.
29 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%

A kamerát a tanár látja, a többi gyerek nem.

A tanár kérheti a kamerahasználatot.

2020. nov. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért bízzunk benne, hogy nem tavaszig lesz távoktatás.


Ez egyetemen ez úgy működik, hogy csinál egy vizsga room-ot az oktató (mi Microsoft Teams-et használunk) és oda csak az a két, három ember lép be éppen, aki abban az órában vizsgázik. A többiek addig nem csatlakoznak és nem is kell így feleslegesen a másikat nézegetni, ameddig szóbelizik.

Kamerát kell használni, hogy ellenőrízhető legyen a vizsga környezeted.


Javasold ezt a megoldást a tanárnak. Ha nem hajlandó megfontolni a javaslatodat, akkor nyugodtan hivatkozz arra, hogy nincs webcamerád/nem kompatibilis a gépeddel stb, stb.


Akkor olyan számonkerési módot kell kitalálniuk, amihez nem kell webcamera.

2020. nov. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2

A 9. osztálytól már most távoktatás van november 11-étől.

Az online órákat pedig az osztálytársaim is követelték, hogy fel tudjunk az érettségire készülni, 12.-esek vagyunk.

2020. nov. 16. 17:58
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
Elég baj, ha ennyire nem bízol az osztálytársaidban, akikkel 4. éve jársz együtt. Mi a fenének vennének fel, mellesleg azzal együtt magukat és mindenki mást is? Semmi értelme. És ha mégis felvennének, miféle szégyellnivaló dolgot művelsz, ami miatt bajba kerülnél, ha nyilvánosságra kerülne? Nincsen neked üldözési mániád? Jobb lenne szerintem inkább az osztálytársaiddal való viszonyodon javítani!
2020. nov. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Vannak jobb és rosszabb osztályok, gondolom ezzel tisztában vagy.

"Mi a fenének vennének fel, mellesleg azzal együtt magukat és mindenki mást is? "

Sokféle okot fel tudnék sorolni. Ráadásul ha nem tudnád, nem feltétlen kell az egész osztályt, lehet csak eegy adott embert ia fotózni/felvenni.


Úgy gondolom, hogy az utolsó évben nekem az érettségire kell tanulnom, nem az osztálytársaimmal való kapcsolatommal 'cseszekedni', hogy így mardjunk, azt az előző években bőven próbáltam.


Nincs üldözési mániám, ettől függetlenül úgy gondolom, hogy nem vagyok köteles bízni az osztálytársaimban, főleg, hogy én tudom, hogy milyenek.

Örülök, ha neked jó osztályod volt és tudtál bennük bízni.

2020. nov. 17. 07:26
 6/11 anonim ***** válasza:
37%

2-es vagyok.


Írtam neked egy tanácsot, próbáld ki. A válaszodat meg nem tudom értelmezni. Az online órákat újabban követelni kell az embernek?

2020. nov. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves 2es/6os!

Köszönöm a tanácsod!

Igen, nálunk azt kérték, hogy az érettségi tantárgyakból heti minimum 2 óra meg legyen tartva, de a tanárok például történelemből és matematikából csak heti 1 órát tettek az órarendbe, az osztálytársaim hisziznek is miatta, mert megbeszélték a 2-t.

2020. nov. 17. 10:47
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Én egyetemre járok, Teamsen vannak az órák, vizsgák. Mindannyian látjuk a másik kameráját órán, ahogy a tanárét is. A félelmed érthető, és jogos, de ugyanakkor élőben is bárki bármikor csinálhat rólad okostelefonnal lesifotót. Rólam csináltak annak idején egy igen előnytelen képet, ahogy éppen eszem, és egymásnak küldözgették el, hogy milyen vicces. Nem rakták fel sehová, vagy én nem láttam. Inkább kinézek online órán úgy, hogy ha bárki elment rólam fotót vagy feltenné bárhová, akkor ne lehessen kifogásolni rajtam semmit, mint személyesen, ahol minden mozdulatomat, még az étkezésemet is tudják figyelni, fotózni. (Egy kiflit ettem, és úgy lett lefotózva, mintha éppen egy férfi nemiszervvel tudjuk mit csinálnék.) Nem nagyon voltak barátaim, de senkivel nem voltam soha ellenséges, kötekedő, eléggé visszafogott, csendes ember voltam, így különösen bántott a dolog, ma már persze nem érdekel.

Szerintem csak önmagaddal szúrsz ki, mint tapasztaltad, ha ez ellen örökösen felszólalsz, engedd el ezt a dolgot, én inkább választom ezt az online screenshot "lehetőséget", mint ami velem megtörtént annak idején. Ezt csak azért mondtam el, hogy tudd más megközelítésből is értékelni ezt a helyzetet.

Oktatói oldalról: rengetegen mást csinálnak, személytelen dolog ikonoknak beszélni, és érthető, hogy egy online órát valahogy "személyesen" szeretnének az oktatók tanítani. Nálunk alapvetően amúgy nem kötelező a kamera órán, de egy-egy tanár érzelmileg próbál hatni a szemináriumi hallgatókra, így kelletlenül is, de bekapcsolja az ember :D (Illetve, minden szemináriumon más-más emberek vannak, tehát amíg te ismered az osztálytársaidat, én név szerint is csak akkor tudom, hogy hol kikkel vagyok, ha megnézem a Neptunban a kurzus listáját, de ettől még nem fogom ismerni az embereket, tehát itt sokkal nagyobb körben tudnak engem screenshottozni, de még így is jobb szerintem, mint élőben a "sztárfotózás".)

2020. nov. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A negyedik válaszoló meg a kommentem alapján remélem érti, hogy egyesek miért nem bíznak évek után sem az osztálytársainkban :)
2020. nov. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Egészen megnyugtattál, kellemes volt olvasni :)
2020. nov. 17. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!