Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan aki már csak túlélni...

Van olyan aki már csak túlélni akarja az egyetemet, vagy régen volt így?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy bele tettetek az egyetembe 2-3 esetleg 4 évet és elég kevés van már hátra, így kihúzzátok vagy kihúztátok.


Sajnos úgy érzem, hogy az elején még meglévő lelkesedést az oktatás vagy annak hiánya teljesen kiölte karöltve a sok felesleges tölteléktárggyal.

Már nem sok van a diplomáig sem tárgyakkal sem félévvel, de már inkább csak a papírért csinálom. Pár éve még szívesen odaültem a könyvek fölé, de ma már olyan szenvedéssel megy mintha a fogamat húznák. Magolom a sok hülyeséget, amiről tudom, hogy 2 hét múlva már elfelejtem, a házikat meg már a hátam közepére sem kívánom, ahogy a vizsgás stresszelést sem. Azt sem tudom mikor keltem fel utoljára igazán kipihenten.

Lehet kiégtem, nem tudom. Más is volt/van így?



2020. nov. 18. 22:48
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
0%
28 és 26 vagyok akit lepontoztak. Egyet értek, hogy nehéz, de aki azon kesereg, hogy régen kelt fel kipihenten az egyetem miatt az mit fog munkával kezdeni. Meg a vizsgás stresszelés. Egy munkahelyen sokkal több a stressz mint egy egyetemi vizsgán. Én is régen keltem fel kipihenten, dolgozom és családom van és nemrég még én is tanultam. Ha fél év után abbahagyja valaki még ok, de a felén túl? Ezt nem a kérdező mondta de sokan vannak így és talán valaki említette itt is. Továbbra is tartom, hogy egy diploma mellet fodrászkodni akar valaki az teljesen más mint 8 általánossal és egy okjs fordrász vizsgával (ha van ilyen) Nem tudom a Hajasnak meg Zsidrónak van e diplomája de azért olyan kevés van, aki úgy befut mint ők. Aki fodrász csak hogy most ennél a példánál maradjunk, és valamire vinni is akarja annak vállalkoznia kell előbb utóbb, ahhoz meg nem árt egy érettségi de inkább diploma.
2020. dec. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
24%

30as, én vagyok a 29es. Képzeld el én nem tudtam váltani hiába rájöttem közben hogy nem a megfelelő szakon vagyok. És igenis végigtoltam a 4 évet, 4es diplomával. De bizony az a célravezető, hogyha elkezded kisfiam akkor fejezd már be mert különben úgy jársz mint anyád aki 3 műszakban dolgozott egy gyárban érettségivel és egy oda "haszontalan szakmával" mert nem volt hátszelem, senkim aki bedugott volna egy irodába több száz ezer forintért.

Egyetem után ha fodrász akar lenni a gyermekem, hát legyen. De ha ott rájön hogy közben mégsem tetszik neki a folyamatos álló munka vagy más, akkor ott van mellette a diplomája és változtathat. Vagy mehet tovább más mesterképzésre. Szóval tanulni kell mert megéri. És az egyetemekre való bejutás egyre nehezebb lesz. Úgyhogy aki bejut az ne siránkozzon hogy csak túlélni akarja meg nem szeretem szakon van, hanem vigye végig amit elkezdett. Nekem a diplomám a szekrényben áll, éhen halni éppen nem halnánk belőle én és a férjem meg a 2 gyerek. Na de most azért vagyok mesterképzésen egy teljesen más irányban hogy jobb legyen az életünk anyagilag. És nem nyafogok hanem meg akarom csinálni. Nem hülye pulya vagyok hogy beiratkozom majd megunom és lelépek.

Teljesen látszik hogy a középiskolából kikerülő fiatalok írják ezeket a válaszokat, kérdéseket akik még nem nőttek így nincs összehasonlítási alapjuk egy egyetem meg egy munkahely+család (+egyetem) között.

2020. dec. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
16%

*nőttek fel


26,28as ne foglalkozz velük. Azt sem tudják mit beszélnek. Majd rájönnek ha elkezdenek dolgozni hogy az egyetem csak játszó volt. :D

2020. dec. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
100%
Zombis vagyok, és úgy gondolom, ez a bizonyos magyar mentalitás, hogy: "én is szenvedtem, szenvedj te is kisfiam!" Igenis tudni kell váltani és otthagyni még az elején ha nem tetszik, és nagyon nem megy! Viszont kell hogy legyen B terv. Elmegyek dolgozni, csinálok nyelvvizsgát, majd kitanulok valami mást, de azt véghezviszem.
2020. dec. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:

Jó ez a "zombis vagyok"....:D

Persze tudom mire érted, hogy Te írtad azt.


Nem, pont hogy azért fogja végigtolni a kisfiam az egyetemet, hogy később ne szenvedjen.

Apukája rá a példa. Fiatalon, szakmunkás suliból kikerülve jelentkezett gépészmérnökire, egyetemre. Felvették majd az elején otthagyta mert úgy gondolta hogy nem neki való és hogy nem fogja szeretni. Elment helyette dolgozni, majd villanyszerelő lett. Apuka azóta 2 gyerekes édesapa akinek jóval fiatalabb fiúk dirigálnak nulla tudással mert épphogy túlélték a gépészmérnöki képzést. A főnök olyat kér amiről a hozzá értő ember tudja, hogy egy baromság, megcsinálni meg pláne. Na de ő a főnök, mert gépészmérnök. Apuka kisujjból kirázta volna az anyagot a suliban merem állítani hogy még most is. Mert változtatni, váltani (sajnos) és utána már úgy alakult hogy nem vették fel mert emelkedtek a pontok, nyelvvizsga kellett, kedve se úgy volt már munka mellett tanulni. Úgyhogy utolsó hozzászóló, nem mindig a merj változtatni és csináld azt amit akarsz a jó döntés. Én igyekszem majd a gyerekeimet az egyetem felé terelgetni ha majd odakerülnek. Éppen a fentebb leírtak miatt. Hogy jobb élete, munkája legyen, legyen elismert mert tanult érte, pláne ha még meglesz hozzá a kellő szorgalma, tudása is. Nem fogom hagyni hogy elkallódjon amerre akar mert ő hirtelen az iskolából kikerülve azt sem tudja mihez kezdjen magával. Ez az én véleményem.

A tiéd biztosan más, meg a Kis Pistáé is. De ez így van jól. Ettől függetlenül az egyetem nem olyan gáz mint amilyennek itt sokan leírták.

29es,32es vagyok.

2020. dec. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
33 köszi :) 34 mi az hogy nagyon nem megy? ez az hogy így állnak hozzá. és mi a B terv, nyelv és munka? és ha az sem megy? Nem mindenkinek van nyelv érzéke, vagy ha a munka is fos, legalább is nem olyan kánaán ahogy eredetileg tervezte mint a suli? Én régen búvárkodtam, hobbiból mindenki mondta, hogy miért nem megyek Egyiptomba egy búvárbázisra dolgozni, vagy csinálok egy búvár klubot csinálhatnám ami a hobbim. Erre azt mondtam, hogy ha már muszájból kell merülnöm a sok idiótával akkor abban mi a hobbi? El....om a hobbimat mert munkát csinálok belőle mert könyvelni, rendelni kell az anyagokat, ügyfeleket kell fogni és még merülni is velük és alkalmazottakat fogadni és bánni velük és bizony ehhez diploma kell. Vagy kivételes tehetség és érzék de az átlag nem erről híres. Vagy sima oktató vagyok és másnak dolgozom másnak és éhen halok vagy leadok az igényeimből és csak arra költök amire ebből futja és örök életemben mint egy nagy hülye gyerek csak merülgetek és el vagyok aztán 50 évesen jövök rá semmim és senkim sincs. De elmondhattam volna hogy szabad vagyok és fasza gyerek egész nap egy lepukkant hajón vagyok meg lepukkant lakásban Egyiptomban. Nem ezt választottam hanem azt a pénzügyi munkát, sok munkát amiben voltam és most is abban vagyok. itt is voltak hullám völgyek és még lehetnek is, de meg van mindenem. Volt hogy újságot hordtam ki, a banki meló után és akkor jöttem rá ha vissza akarok kerülni diploma kell és fizettem érte mert nekem nem volt lehetőségem és családi ösztönzés. Úgy hogy pont "ne szenvedj kisfiam hanem szedd már magad össze basszameg" Elnézést a kifejezésért.
2020. dec. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
Én legalább is ezt fogom mondani igaz a lányomnak és már most is a tanulást próbáljuk sulykolni belé, hogy ez milyen fontos. És biztos vagyok benne hogy ha nem kallódik el (mert ennek ellenére lehet) akkor hálás lesz.
2020. dec. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
Bocsánat csak hogy tiszta legyen ezt a " ne szenvedj kisfiam hanem szedd össze magad..." ezt senkinek nem szántam aki itt nem az én véleményemet osztotta. Ezt én fogom a lányomnak mondani ha nem akar majd tanulni és örültem volna ha nekem is mondják mert pont a napokban tűnődtünk a feleségemmel, ha engem is ösztönöztek volna a tanulásra általánosban meg középiskolában akkor nem itt tartanék. Pedig nem állunk rosszul.
2020. dec. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:

29, 32, 35 vagyok. Akkor ezek szerint nem csak én látom így a dolgokat.

Szerintem is kell az ösztönzés és én is ösztönözni fogom majd a gyerekeimet. Azért tanulok még most is, hogy nekik jobb legyen, és mikor majd odanőnek csak tanulniuk kelljen.

Az a baj, hogy "gyerek" fejjel az ember nem gondol a jövőjére és inkább a maga feje után megy, minthogy a szülőkre hallgasson. Amikor pedig majd családja, gyerekei lesznek akkor jön rá hogyha elvégeztem volna azt az egyetemet stb.akkor most lehet más lenne minden és másképp élnénk.

2020. dec. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
Ez sírás kb😁😁😁🤦‍♂️🤦‍♂️
2020. dec. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!