Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Már nem tudom mitévő legyek....

Már nem tudom mitévő legyek. Ötletek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Na a lényeg az, hogy nem tudom mit kezdjek az életemmel...Először is ott kezdeném, hogy általánosban se voltam egy olyan gyerek akinek voltak barátai se haverjai. Csak álbarátok...Meg nem oltottam le senkit valamilyen hibája miatt...Én az általánosban még a tanárok kedvence se voltam(csak a fekete báránya)...Meg nem beszélgettem senkivel se az osztálytársaim sem pedig az iskola társaim közül, mert nem tudnak/tak érdekelni azok a témák amik őket érdeklik/kelték pl.:foci,divat,pletyka...6-8 éves korom között nem leltem helyem a világban...És még akkori fejjel nem is értettem még igazán, hogy miért történt ez velem...A családomból egyedül csak a muterom és a 2 bátyám támogat/tott a bajaim orvoslása érdekében...Miután 9 éves lettem találtam egy olyan személyt akiről valamilyen szinten elmondhatom, hogy a barátom/haverom volt. Néha átmentünk egymáshoz meg mentünk összevissza már amikor kedvünk volt hozzá, de aztán lassan eltávolodtunk egymástól...Aztán voltak pillanatok, hogy amikor konfliktusaim voltak 3-6-ik osztály között az osztálytársaimmal, mert ők leoltogattak a külső hibáim miatt...meg terrorizáltak lelkileg meg fizikálisan is...Volt amikor megvertek tömegesen 6v1 felállásban, de úgy, hogy még védeketzni se bírjak úgy támadtak rám, mert őszerintük bemertem szólni amikor csak azért szóltam, hogy a saját igazságomat védjem + kérdőre vontam őket, hogy mit képzeltek/nek magukról, hogy az én cuccaimat hová dobálják el a padomtól meg ki az osztály teremből. Volt olyan eset is, hogy volt az 5 perces szünet után 5-ik osztályban amikor vége volt a szünetnek mentem fel a lépcsőn be az épületbe az osztálytársam szó szerint aki egy magas volt velem így rám "kapaszkodott" mint valami földönkívüli létforma, hogy bemásszon a testembe és felvegye az alakom formáját. Amikor mentem be az udvarról és kinyitottam az ajtót és a tanár is ott állt tőlem 5 méterre és a folyosó északi oldalára nézett, mert én a déli irányból jöttem. Szóltam a tanárnak, hogy szedje le rólam a gyereket, de rám se hederített ahogy elengedtem a kilincset és ordítoztam a tanárnak a gyerek nem tudom hogyan, de úgy gáncsolt ki, hogy felrepültem 20-30 centit és fejjel lefelé érkeztem meg a földre. A rohadt tanár meg "meglepetten" nézte, hogy mi történt...A szemétkedő gyerek meg csak szépen letagadta az egészet a társai támogatását is élvezve ebben. Meg történt még pár olyan esemény is, hogy óra közben is zaklattak meg terrorizáltak hiába szóltam a tanárnak emberszámba se vett...Emiatt elkeseredettnek éreztem magam, de még valami még mindig tartotta bennem a reményt, hogy jobb lesz valamikor. Aztán ezt muteromnak is elmondtam, hogy az osztálytársaim csak tönkretesznek mindig bement a suliba és szólt a tanároknak, hogy legyen már valami velem kapcsolatban...Aztán a második osztály fönőköm agyából kipattant, hogy én nem vagyok normális őszerinte...Aztán akart küldözgetni mindenhová, hogy rám írják nem vagyok százas...Pedig nem úgy viselkedtem mint valami hülye gyerek, hanem inkább tűrtem, mert már nem tudtam mit csinálni...+Aztán egyre jobban megutáltam a sulit/a tanulást és csak azoknak a napoknak örültem amikor nem kellett bemennem. Meg szerintem a terrorizáló mocskokat kéne pszihológushóz meg ehhez hasonlókhoz küldeni. 6-ik osztály vége felé kb. márciusban már másik suliba voltam ahol 3 hónap nyugalmam volt. A 7-8 osztályt jó eredménnyel elvégeztem ott, de ott már csak 1 gyerek volt aki terrorizált valami cuccom vagy tulajdonságom miatt, de itt legalább megvolt a balansz. 1v1. Volt amikor én győztem volt amikor ő győzött. De aztán ameddig általánosban voltam 11 éves koromtól kezdve számítógépes korba léptem ezáltal egy kicsit kompenzálni is tudtam a lelki sebeket. Főképp nyáron... Aztán amikor középiskolába kerültem félévig jó volt...Aztán egyre rosszabb lett számomra az életem. Nem csak az osztálytársaim, de még a tanáraim is ki akartak csinálni... pusztán csak annyi volt a bűnöm, hogy csendben ültem órán és írtam mindent mint egy gép, mert volt amit nem is tudtam akkoriban az adott témáról és nem jelentkeztem, hogy baromságot mondjak...Ez alatt az idő alatt kialakult pár érdeklődési köröm...történelem,számítástechnika meg a nyelvek iránt. Jó meg a nemzeti dolgok iránt. :) De aztán a nemzeti dolgok iránt történő érdeklődésemet majdnem megtörte egy erdélyi származású tanárom beszólása, mert amikor látta, hogy kárpátiás pólóban jártam be egy nap az órájába már egyből hörg hurótott/herótott kapott, mert látta rajtam a pólót. Aztán egyből elkezdte a szokásos tv-s baromságokat mondani nekem...Pedig nem tudom mi a köze a hungarizmusnak a nácizmushoz. :D Meg, hogy őszerinte a magyar történelmet úgy tudom, hogy rosszul tudom és nem úgy mint a hivatalost amit tanítanak az órákon. Mondom neki. "Magának ahhoz mi köze van, hogy milyen nézeteket vallok." Amúgy ez a tanár félig román volt állítólag...Pedig egy rohadt rossz szót nem szóltam hozzá egész évben... Aztán mivel megint lelki válságba kerültem meguntam az idáig jól menő tanulást...Meg is buktam...Aztán átmentem egy mezőgazdász suliba ott végig jártam a 9-ket. Ott is voltak konfliktusaim, de azért mégse olyan lefolyásúak mint az általánosban (De azért a tanárok is részben kiutáltak amiatt, hogy én panaszkodtam arra, hogy az ilyen emberekkel miért nem csinálnak semmit...)... Aztán amikor a 10-be léptem volna volt egy balesetem augusztus utolsó hetében. Lezuhantam 5 méter magasról airsoftozás közben. 4 napig kórház...Aztán ott asszonták, hogy zúzódásom van csak...1 hónap itthon lét-A könyveimet se kaptam meg egész hónap alatt pedig már jóval korábban még augusztusban leadtam a rendelést-...4 napig mentem suliba utána az 5-ik napon már nem bírtam felkelni annyira fájt a hátam...Irány a kórház megint...Hoppá november Bp MRI...Ott törést/repedést állapítottak meg. 2 alsó csigolyámnál...Aztán megint magántanulás elintéztetése...Minden 2-3-ik nap bekellett mennem, hogy megnézzem, hogy intézik e a kérésem, de csak December közepén kaptam meg a magántanulói státuszt...És még az osztály egy tagjáéról se kaptam meg a leckét hiába zaklattam őket nap mint nap msnen,telefonon meg minden elérhetőségen...Aztán jól van e-mailen át 3 héttel a vizsga idő előtt kaptam meg az egész infót, hogy az osztály, hol miből, hol tart. Csak aztán 2 nap alatt le is zavarták az egész vizsgát. A feléből megbuktam...A másik feléből is megpróbáltak meghúzni, de nem sikerült nekik. Amiből tudtam tanultam amiből meg nem sikerült azt hanyagoltam...Aztán idén februárban átiratkoztam és már minden nap bejártam onnantól a suliba. Pont 3 olyan tanárt kaptam ki akik olyan szigorúak voltak, hogy az osztály 3 negyedét(28-ból 21-et megbuktattak-sajnos én is köztük voltam-...hiába gimnázium). 7 ember az is csak a nyalásért ment át...Aztán már lassan eltelik a nyár és nem tudom mit csináljak...Szerintetek tanuljak vagy iratkozzam át máshova?
2010. aug. 10. 21:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hú, ez nagyon hosszú. Én is nehezen találom/találtam a helyem, én is mindig különc voltak,csak engem valamennyire szerettek a tanárok. 2 véglet volt csak, imád és utál. Nem vagyok stréber, se semmi.


Szerintem válts sulit. Én most leszek 10. osztályos, 3x halasztottam a gimiben, olyan beteg voltam, nem tolerálták.. most kezdem a 3. gimimet. Nem buta voltam, hanem beteg. És ez senkit nem izgatott, szívóztak. Itt mondta az igazgató,hogy mindenben segíteni fognak, és ráadásul erős suli.


Fel a fejjel!

2010. aug. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Bocs, hogy hosszú lett, de nem tudtam másképp fogalmazni. :S
2010. aug. 10. 21:52
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja de nekem úgy volt, hogy 4 hónapom volt rá, hogy tanuljam meg az egész éves anyagot...De a fizikával az a bajom, hogy az elöző évben nekem nem volt ahol elvégeztem még egyszer a 9-et. :S
2010. aug. 10. 21:53
 4/13 anonim ***** válasza:
Tanulj meg rövidíteni...
2010. aug. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
pedig teljesen értelmesen írsz, nem úgy tűnsz, mint aki olyan hülye lenne, hogy "megérdemli" a bántást. sajnálom, hogy ez történt veled, annyira undorítóan tudnak viselkedni az emberek. persze a sajnálatommal nem mész semmire, de na. a mostani sulidban hogy látod, hiába tanulsz sokat és mégis megbuktatnak? vagy azért volt némi hiányosságod? ha tényleg tudtad az anyagot és csak szemétkedés volt ez a tömeges buktatás, akkor én a helyedben váltanék.
2010. aug. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Persze,hogy nem hülye.


Nekem is valahogy így ment a dolog... volt-úgyszint fizika- a második sulimban, hogy tök egyedül kellett 2 hét alatt megtanulnom 49 oldalt, ebből vázlatot írni és 54 példát megcsinálni, miközben másik 11 tantárgyam volt, biológia tagozat, és fel voltam mentve írásból,mert olyan gyulladt volt a kezem.


Nagyon szemetek voltak! :(


Ez melyik város? Hátha tudok egy jó sulit?


Az első

2010. aug. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Tatabánya.
2010. aug. 10. 22:55
 8/13 A kérdező kommentje:

3-mas válaszolónak:


Voltak azért olyan részek amiket hiába tanultam meg töriből mégis elfeledtem és csak foszlányok maradtak meg bennem...Volt olyan dogám is már a 4-ik napon, hogy a felfedezések korát tanultuk mondja a tanár. "Röpdolgozat!" A kérdés az volt: Írja le, hogy mi történt a felfedezések korában!" egy sz*ros írólapra 2 oldalban besüvítve az egészet. Azt csináltam leírtam, hogy kik mit, mikor, merre formában mit műveltek az "Újvilágban" az új lakosok. Egyedül csak azt nem mondta az ofő, hogy írjam le az előzményeket. Pont azt egyedül nem írtam le és azért lett egyes...Mégis a banda felének karó lett...

2010. aug. 10. 23:03
 9/13 A kérdező kommentje:
Meg vizsgán is a Károly Róbert/Nagy Lajos duót húztam egy témában. Aztán elmondtam így nagyjából ki mikor uralkodott mit csinált az országgal és mik voltak a nagy tervei...Egyedül csak olyan hülyeséget nem tudtam, hogy mi az a regálé jövedelem, de most már szerencsére tudom. A királyi városokból jövő évenkénti pénz amivel a király gazdálkodhatott...Erre nagyokat nézz és bead a kezembe egy másik tételt...Pont a szlávok és az oszmán birodalmat húztam...A szlávokról amit szinte mindenki tud szerintem, hogy a körülöttünk élő északi és déli népek szlávok. Meg, hogy 3 csoportba sorolják őket. Északi, keleti és déli szlávokra. Ezekről is elmondtam a tanárnak, hogy melyik nép tartozik melyikhez aztán kérdi ki egyesítette a Lengyel Királyságot...Azt nem tudtam sajnos...Erre gyors áttértem a törökökre, hogy az iszlámot követik és ők egy hatalmas birodalmat irányítottak a Károly Róbert utáni időkben. Meg elmondtam neki, hogy az uralkodásuk centralizált volt és a szultán volt a vezetőjük. Meg még a hadseregről is meséltem ilyen nagyjából szinten, hogy az elitjük a janicsár volt és a lovasságuk a szpáhik. Ezenkívül azt is elmondtam, hogy a török birodalom korai korában meg a kései idejében is melyik egység milyen felszereléssel voltak ellátva...És neki még az se volt elég...Ja meg amikből buktam pont a törin kívül a fizika és a matek...A matekból meg azért buktam meg és mondjuk a brigád 3/4-e mert kikészítették a tanár agyát...
2010. aug. 10. 23:13
 10/13 anonim ***** válasza:

Szóval Téged is rendesen szarrá szívattak...

Nagyon sajnálom, szánalmas a magyar oktatás, pont a betegekkel szúr ki!


Sajnos Tatabányán 1 iskolát sem ismerek, viszont onnan már azért nincs olyan messze Budapest/Székesfehérvár. Ott tudnék.

2010. aug. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!