Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti Eötvös József...

Budapesti Eötvös József gimnázium vélemények?

Figyelt kérdés

Akik oda járnak/jártak tudnának nekem segíteni, hogy leírják a véleményüket a suliról?

4,5-ös átlaggal lenne esélyem bekerülni?

Hallottam hogy nagyon erős suli ezért kicsit tartok tőle.


2020. nov. 22. 08:26
 1/3 anonim ***** válasza:
gimiskola.nhely.hu
2020. nov. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
4,5-ös átlaghoz nagyon erős felvételi kell. Ha jól tudom, az irodalom, nyelvtan, idegen nyelv, matek, történelem és egy szabadon választott természet tudományos tárgy jegye számít, és csak a hetedik osztály év végi, illetve nyolcadik osztály félévi jegyek. És ha ezekre max pontod is lesz, akkor is nagyon erős felvételi kell. Persze az is számít, hogy melyik tagozatra akarsz menni. Mert a matek nyilván a legerősebb, tehát oda kell a legtöbb pont. Nekem 88 pontos felvételim lett, és a jegyekkel kiegészülve a pontok több, mint 90%-át megszereztem, de még így se volt elég a szóbelihez sem. Bár én nem búslakodom, hogy nem vettek fel, mivel nem ez volt megjelölve első helyen, és ahova akartam menni, oda felvettek, de neked azt tanácsolom, hogy mindenképp írj be gyengébb gimiket is.
2020. nov. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 bbmarta ***** válasza:
100%
Az sem mindegy, hogy milyen iskolából hozod a 4.5-ös átlagot...erős suliból, ahol követelnek, lehet esélyed. Mondjuk kegyetlen jó központit kell írnod és jó, ha nagyon felkészülsz a szóbelire is, hogy ellensúlyozd a hiányzó vitt pontokat...de ha írsz egy 90 pontos felvételit és remekelsz szóbelin ( ha egyáltalán lesznek szóbelik), senki nem fog az átlagoddal foglalkozni (főleg, ha a tagozatot érintő tárgyból jó vagy)! Az Eötvösben fehér holló, aki nem kitűnővel jelentkezik, de elég rugalmas iskola, ezen, nem fog múlni...
2020. nov. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!