Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik állás a legjobb?

Melyik állás a legjobb?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok, mindenképp valamilyen doktori címre vágyom. Azonban nem tudom eldönteni, hogy pontosan mi is a legideálisabb. Ebben szeretnék segítséget kérni, ha esetleg saját tapasztalatotok van a szakmákkal kapcs vagy ilyesmi, mit ajánlotok. Hova a legnehezebb/legkönyebb bekerülni? Ki keres a legjobban?

Fogorvosi/általános orvosi-plasztikai sebész/háziorvos/gyerekorvos

Köszönöm az értelmes válaszaitokat! Nagyon sokat segít!



2020. nov. 29. 13:44
 1/9 A kérdező kommentje:
Fogorvosom belül esetleg még fogszabályzás.
2020. nov. 29. 13:45
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
kérlek ha az érdekel csak hogy doktori címed legyen és hogy mennyit keresel ne orvosnak menj :) puszi
2020. nov. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Akkor menj orvosnak ha, ha ezt érzed hivatásodnak és képes vagy emberi módon kommunikálni nap mint nap idegen, beteg(!) emberekkel. Ha csak doktori címet akarsz menj ügyvédnek vagy jogásznak, bánom is én. De ezekből lesznek a goromba, bunkó, lenéző orvosok (rosszabb esetben gyerekorvos) akik csak a látszat miatt akarják ezt az egészet, hogy lehessen dicsekedni. Kérlek ne tartozz te is közéjük, mert az senkinek sem jó.
2020. nov. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%
legyél fogorvos, azok a legelszálltabbak.
2020. nov. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Úgy érzem félre értettük egymást. Azért vágyom a doktori címre mert erre vagyok elszánt, hogy másokon segítsek és az egészségügyben. Rengeteget tanulok, és jó jövőt szeretnék. Az anyagiak is fontosak, hisz a mai világban sajnos ez is nagyon fontos. Elszánt vagyok, ezt akarom, csupán szakmai véleményeket kértem. Elnézést, ha nem voltam egyértelmű, de kioktatni nem kell, köszönöm. Egyszerűen a kereset is érdekel, miből hogy tudok megélni, épp csak kenyérre futja vagy egy Mustang áll majd a garázsba, mert ezt (sem) nem mondják pályaorientációkon.
2020. nov. 29. 21:14
 6/9 A kérdező kommentje:
És imádom a gyerekeket. Kettőnk közül 2. válaszoló, Ön a goromba. Hisz igen, meglehet, rosszul fogalmaztam meg mit is szerettem volna megtudni, de kérem ne beszéljünk így, ha nem tudjuk pontosan miről is van szó.
2020. nov. 29. 21:16
 7/9 A kérdező kommentje:

Szóval összefoglalva:

4 éve orvosira tanulok (egészségügyet értettem doktori alatt), szóval ebben szeretnék dolgozni. Azt azonban nem tudom azon belül mi az előnye illetve hátránya egyes szakmáknak, gondolok én ezalatt a fent említett szakmákra.

2020. nov. 29. 21:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor neharagudj! Szerintem a gyermekorvos/általános orvosi-plasztikai sebész lenne jó neked. A plasztikai sokat keres, a gyermekorvos is, de nem annyira. Viszont egy gyerekorvosnak rengeteg köze van a gyerekekhez (érthető), ebből adódóan megfeleően “érzelmesnek” is kell lenni. Érteni kell a gyerekek nyelvén. Egy oldalról totál más mint a plasztikai sebész. Itt sokszor kell lenni pótanyának, pótapánal, ovónőnek, és pszichológusnak is orvos helyett. Ezt már csak te tudod, mennyire vonzódsz a gyerekek közé:)
2020. nov. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2020. nov. 30. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!