Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME Bprof üzemmérnök informati...

BME Bprof üzemmérnök informatikus szak vélemények?

Figyelt kérdés
Mesélnétek a szakról?
2020. nov. 29. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyeregyere! :D

Gyakorold a Pythont-t! Nagyon komoly a prog tárgy első félévben, aki kezdő simán belebukhat ... :P

Matek könnyebb, mint más szakokon... de csak egy kicsit, sokan szenvednek vele.

Hardver alapok:

[link]

Nézd meg! Én úgy mentem erre a szakra h. azt hittem ez a tárgy csak egy vicc és úgy sem kérik számon amit elmondanak... :D


De, számonkérik! :( :D


Amúgy... Személyesen, fuss menekülj, keress olyat amivel boldog leszel, ezt felejtsd el!


Objektíven: Gyere, egész korrekt kis szak... ha belőled árad a nyugalom, a szorgalom és programozó szeretnél lenni v. valamelyik másik specializáció érdekel... :D


Néha van, hogy neked kell jobban tudnod mint a tanárnak akinek a feladata lenne, hogy megtanítson neked valamit és tájékoztasson a követelményekről.


Velem progalapon is és matekon is ez történt :D

2020. dec. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hányad éves vagy?
2020. dec. 12. 23:56
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Egy kis könnyítésért cserébe később meg lesz kötve a kezed, ha tovább akarsz tanulni. Vagy pedig életed végéig alulképzett leszel. Attól függ, milyen szemléletű ember vagy. Ha nem akarsz multinál dolgozni, nemzetközi karriert befutni, inkább a tudásban hiszel, saját startupot akarsz építeni vagy szabadúszó akarsz lenni, akkor bőven elég ez is. De ha multis karriert akarsz befutni, akkor jobban jársz, ha rendes BSc-t csinálsz.
2020. dec. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szeretnék majd külföldön is dolgozni. A tapasztalat nem számít többet, mint a papír?
2020. dec. 13. 15:47
 5/5 anonim ***** válasza:
82%

Most kezdtem szeptemberben ;) Most vannak az első vizsgáim...


Nézd... Szerintem ha egy BSc szakon 2-es vagy az hasonló mintha egy BProfon 5-ös lennél. :D

A BProf pont arra van kihegyezve, hogy multiknál szerezz tapasztalatot minél előbb. Sokan pont azért jöttek mert kisebb cégeknél nem igazán élvezték a munkát, vagy mert papír nélkül esélyük sem volt.


Ha valami miatt aggódnék BProfon az az, hogy lelkileg az emberek eléggé... Majd meglátod... :P Szóval nagyon zárkózott a többség és csak 10% kommunikatív segítőkész :D


Én mindenkit aki BProfra jött vagy elégedettnek látok a választásával, vagy pedig lemorzsolódni, csúszni :D ...

Csak maximum viccből mondjuk, hogy á simán beleférne egy BSc :D


Na de ha tényleg elkötelezett vagy és nem csak egy papír kell és nem csak annyit tanulnál amennyi a minimális boldoguláshoz kell, akkor nyugodtan menj mérnökinfóra :)

Pédául ha a matek és fizika példák a szívedhez szólnak :D Akkor BProfon nem biztos, hogy kiteljesedhetsz a tanulásban, itt a matek kb. lényegtelen, streszmentes a programozáshoz képest :D


Nyelvekkel hogy állsz?

Senki sem tud normálisan angolul, németül meg eleve alig tudnak az emberek.

Helyedben én nyelvet is tanulnék! Én pl csak angolul tudok folyékonyan beszélni... :D Németül meg nem is tudok :D

Pedig kéne :D Na hát igen, csak én nem akarok küldöldön dolgozni.

2020. dec. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!