Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2021-Ben hogyan, miből számítj...

2021-Ben hogyan, miből számítják a többletpontokat az Állatorvostudományi egyetem felvételijén?

Figyelt kérdés

Ha a két emelt (biosz, kémia) 45% felett van akkor mindkettőre kapok 50 pontot vagy csak az egyikre?


Nyelvvizsgára adnak többletpontot?



Ha a matek, magyar, tori érettségim nagyon rossz , de a középfokú angol és a két emelt tárgy nagyon jó akkor van esélyem? Vagy inkább újra kellene irni a magyar , törit és matekot 80%-osra?



Nagyon megköszönném a segítségeket!! :)



2020. dec. 13. 12:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőre jár az 50 pont, így megszerzed a maximális 100 pluszpontot. Ezért a nyelvvizsgára nem jár már pluszpont. Mit jelent az hogy nagyon rosszak?

Egyébként duplázással lehet esélyed, ha nagyon jóra megírod az emelteket

2020. dec. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

A középszintű érettségiket sajnos nincs értelme újraírni, csak akkor ha van köztük felvételi tárgy, erről írtam egy másik kérdéshez hosszabban:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..

2020. dec. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Mondom az eredményeket tényleg nagyon rosszak! 2 éve érettségiztem, most a Zeneakadémiára jarok de már nem szeretem azt amit csinalok, nagyon szeretnék allatorvos lenni.


Matek: 35%

Magyar: 55%

Angol: 87%

Töri: 42%

2020. dec. 13. 14:11
 4/25 A kérdező kommentje:
Azért ilyen gyatra egyébként mert nekünk kb csak a zenével kellett foglalkozni, felvetelinel egyáltalán nem nézték az erettsegit. Szóval ha tanultam volna rendesen akkor sokkal jobb eredményeket ertem volna el, ezt tudom magamról.
2020. dec. 13. 14:13
 5/25 A kérdező kommentje:

A jegyeim is nagyon rosszak! Kettesek, hármasok.


Várom az őszinte válaszokat/ véleményeket!


Ha semmi esélyem nincs amikor lemondok az állatorvosiról :(

2020. dec. 13. 14:15
 6/25 A kérdező kommentje:
Mondjuk eléggé elszánt vagyok!
2020. dec. 13. 14:18
 7/25 A kérdező kommentje:
Ha kell újra irom az egész erettsegit, mondjatok őszinte véleményeket nyugodtan!
2020. dec. 13. 14:20
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Kémiábol és bioszbol KELL emelt szinten felvételizned. Azoknak az eredményét kellene duplázni, majd hozzáadni a 100 többletpontot, ami a 2 emelért jár.

2019-ben 435 volt a ponthatár, ehhez átlag 84 pontos emelteket kell írni. (4*84 +100 = 436). Ebben az esetben senkit sem érdekelnek a középiskolai jegyeid meg a középszintű érettségijeid.

2020. dec. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Értem köszi a választ!


Még annyit nem értek hogy neztem én is régi ponthatárokat és láttam volt olyan hogy az önköltséges képzésnél magasabb volt a határ. Miért? És mikor van az hogy államira nem vesznek fel valaki csak önköltségesre?


Előre is köszi a válaszokat

2020. dec. 13. 15:56
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, állatorvosin, orvosin van ilyen. Azt nem veszik fel, aki pl. nem akarja aláírni az ún. "röghözkötést". Vagy, akinek elfogytak az államis félévei.
2020. dec. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!