Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a budapesti Madách...

Milyen a budapesti Madách Imre gimnázium?

Figyelt kérdés

Kérlek olyan írjon, aki oda jár vagy van tapasztalata.😊


Kérdéseim:-Mennyire nehéz iskola?

-Mennyire hajtják a diákokat?

-Milyen a színjátszó szakköre?

-Van külön felvételi, ahhoz, hogy bekerülj a sz.szakkörbe?

-Milyen a közösség?

-Milyen a fiú-lány arány?


Előre is köszönöm szépen!



2020. dec. 16. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én oda járok, szóval van tapasztalatom.

Én mindig is azt hallottam, hogy milyen nehéz ez a suli, meg hogy vért kell izzadni, de megnyugtatlak, annyira nem vészes. Persze nem adják ingyen a jó jegyeket, tanulni azért kell, de nem annyit, hogy belepusztuljon az ember.

Bár én nem járok a színjátszó körbe, de csupa jókat hallok róla, és az tény, hogy elég színvonalas (nem mellesleg az énekkar is az). Van felvételi is, ami szerintem elég nehéz, én meg is próbáltam,de nem sikerült (később beláttam, hogy jobb ez így).

A közösség szerintem baromi jó és befogadó, jófejek az emberek (nyilván vannak kivételek, de én még nem sokkal találkoztam), nem tudom miért mondják sokan az ellenkezőjét.

Átlagosan a lány több, de csak egy kicsivel. Vannak osztályok, ahol kb. fele-fele az arány.

Ha van még kérdésed, nyugodtan írj!

2020. dec. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!😊 Ha lesz még kérdésem mindenképp írok😊
2020. dec. 19. 00:32
 3/7 anonim válasza:
szia! én most vagyok ott végzős. nagyon fontos, hogy ha inkább reálos beállítottságú vagy, akkor jól gondold meg, hogy idejössz e, mert csak akkor tanítják meg neked jól a bioszt vagy fizikát vagy akàr kémiát, ha kifogod a jó tanárt. egyébként nem rossz a suli, bármilyen is vagy most , itt tuti alterré válsz. az igazgató cukifej
2021. jan. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a válaszod, sokat segít. Humán beállítottságú vagyok, ezért is szeretnék ide menni nagyon. Meg azt is hallottam, hogy azért is tartják nehezebb sulinak, mert nagyon jó, erős a magyar képzése, ami nekem jó is, mert a reálos tantárgyak nem mennek. Még annyi kérdésem lenne, hogy hány ponttal vettek fel titeket? Én úgy tudom, hogy 70 pont a minimum az írásbelit nézve.
2021. jan. 4. 16:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első vagyok, én 76 pontot írtam, és elég necces volt, hogy behívjanak, de végül behívtak. A szóbelim max pontos lett, úgyhogy végül felvettek. De ahogy néztem a régebbi ponthatárokat, általában elég a 70-75 pontos írásbeli.

De ez a link tud segíteni:

[link]

2021. jan. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Őszintén szólva eléggé tartok tőle, hogy mi lesz, mert nehéz lesz elérnem a 75 pontot legalább. Na majd meglátom mi lesz, ha nem is ide, valahova biztos, hogy felvesznek, úgyhogy nem szeretnék stresszelni.
2021. jan. 7. 21:59
 7/7 anonim ***** válasza:
hány pontot írtál végül kérdező?
2021. jan. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!