Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tdna valaki nekem mesélni h...

Tdna valaki nekem mesélni h milyen egy főiskolás lány élete? MIlyen az elsőéveseknek az élet vagy akoli?

Figyelt kérdés
2010. aug. 13. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Már negyedéves leszek, de még emlékszem rá, hogy mennyire izgultam az első napokban, pedig nem kell. A hangulat sokkal oldottabb, nincs rivalizálás (főleg azért, mert nem ugyan azzal a 20-30 emberrel vagy összezárva minden órán) sokkal segítőkészebb mindenki, igazi barátságok alakulnak ki.

viszont az ügyintézés nehéz, ha valami bajod van, neked kell elintézned, nem rágnak a tanárok mindent a szánka, a tárgyfelvételt se magyarázzák el, nekünk kell mindenre rájönni, a hiányzások is szigorúbbak (legalábbis nálunk)

3 hiányzás után letiltás, és nincs olyan, hogy viszel orvosi igazolást (esetleg kórházit) vagy anyukád kikér a suliból stb. szóval fel kell nőni a feladathoz, önállónak kell lenni, de a csoporttársakkal, barátokkal sok jobb a hangulat, mint középsuliban.

koliról nem tudok mondani semmit, mert én bejárós vagyok.

ha van kérdésed akármiről a sulival kapcsolatban (zh, tárgyfelvétel stb) nyugodtan írj privit.

2010. aug. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nem kell túlmisztifikálni ezt az "egyetemista vagyok" dolgot. egy hét után már minden olyan könnyen fog menni, mintha mindíg így éltél volna.
2010. aug. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A koli szerintem főleg a szobatárstól függ, hogy mennyire tudtok egymáshoz alkalmazkodni. Nekem az első szobatársam nagyon jó fej volt, nem voltunk legjobb barátnők, de jól kijöttünk, két évig laktunk együtt. Aztán ő kiköltözött, és beközltözött a helyére egy igazi boszi, akinek a barátainak a szagáról a szomszéd szobában is panaszkodtak. Kb. 3 hónap után elköltöztem a barátnőmhöz, akinek a lakásában még volt egy üres hely.

Viszont az első két évben ott a koliban nagyon jó volt, a koli a suli udvarán van, így a holt időkben nap közben a bejárós és albérletes barátaink is nálunk lógtak, mindig tele volt a szoba. Este pedig a kolis barátokkal jártunk össze. Mi nem voltunk az a minden este kocsmázós-bulizós banda, de azért ki is jártunk szórakozni. Na, szóval jó volt! :)

2010. aug. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!