Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek a Bprof képzés...

Szerintetek a Bprof képzés megéri?

Figyelt kérdés

Továbbtanulás előtt állok, azért írtam ebbe a kategóriába a kérdést, hátha több infós fordul meg itt. Alapvetően a Bsc és Bprof között vacillálok. Tetszik a Bsc képzés, viszont a Bprofon a specializációk jobban tetszenek. Leginkább a hálózatos irány érdekelne, szeretnék majd Cisco vizsgát is. Viszont külföldön csak a Bsc-t fogadnák el papírnak, nem?

Szerintetek az 1 év kooperatív munka sokat számít Bprofon, kicsit ellensúlyozza azt, hogy nem Bsc?

Köszönök előre is minden választ és segítséget!

(BME-ről van szó)



#BME #mérnökinfó #Üzemmérnök-infó
2020. dec. 31. 13:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Nem éri meg, a BSc a szakma belépő szintje, amit érdemes elvégezni. A BProf egy alacsonyabb szintű kvalifikáció, külföldön nem ismerik, mesterszakra nem vesznek fel vele, és általában véve is alacsonyabb színvonalat képvisel. Mindig csak a baj lenne vele.
2020. dec. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De pl sok helyen hallani, hogy papír nélkül is felvesznek infós helyekre, mert van tapasztalata az adott területen. Akkor most mi az igazság? A Bprof is diploma, ugyanúgy 6.szinten van, mint a Bsc.
2020. dec. 31. 15:27
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Az, hogy hányadik szinten van, csak azt árulja el, hogy a képzésnek milyen bemeneti feltétele van, nem azt, hogy milyen szintű papírt ad. Hogy egy példát mondjak: a 3 hónapos Postgraduate Certificate, a 9 hónapos Postgraduate Diploma ugyanúgy EQF Level 7, mint egy két éves mesterdiploma, a papír mégis kevesebbet ér. Ugyanígy van a Bproffal is. Level 6-os szinten van (amúgy tényleg? Nem csak 5-ös?), de a diplomája nem egy teljes értékű BSc. Valahol egy modern OKJ-nak mondható.
2020. dec. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tényleg 6-os szintű. Tetszik, hogy több lenne a gyakorlati lehetőség és jók a visszajelzések a cégektől a Bprofosokról. Viszont nem tudom, hogy külföldön elég lenne e a tapasztalat. Néztem álláshirdetéseket és nem kértek papírt, inkább tapasztalatot. Viszont másik oldalról meg a Bsc az eredeti és nem tudom mit hoz a jövő. Könnyebb onnan mesterezni ha akarok. Egyelőre az nincs tervben.
2020. dec. 31. 16:15
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Az összes nagyobb cégnél kifilterezik a BSc-seket, a többi megy a kukába automatikusan. Németországban még a BSc is kevés, mesterdiploma kell. A “gyakorlatias” képzés a magyar nyelvben a gyenge képzés szinonimája, ne ülj fel neki. Mondom, olyan a BProf mint az OKJ. Valamiféle papír, de kevesebb, mint a BSc fokozat.


Persze, számít a gyakorlat, de – az első 5-6 évben a diplomád is (amúgy később is...), és – a jobb állásokra elég, ha egy BSc-s jelentkezik, őt fogják választani a megfelelő papírja miatt. Nagyon komoly dolgot kell letenned ahhoz az asztalra, ha azt szeretnéd, hogy a diplomáddal ne foglalkozzanak.

2020. dec. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Válaszd a BSc-t. A BProf azért nem éri meg, mert nagyon új képzési forma. Most került ki az első évfolyam, jól mérhető adatokat pedig csak 5-10 év múlva lehet majd leszűrni. Egyenlőre még kevés az adat a végzettekről. Majd ha 1000-2000 végzett lesz, akkor lehet jó statisztikát felállítani.

Hangzatosabbak a szakirányok BProfon, de aggodalomra semmi ok, BSc. alatt sokkal több tudást szerezhetsz.

2020. dec. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Én is a BSc-re szavazok, ha van rá lehetőséged.
2021. jan. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De akkor miért mondják azt, hogy papír sem kell informatikai területre hanem elég a tapasztalat? Itt meg mondják, hogy az MSC sem elég mindig. Kicsit zavaros ez így nekem. Bsc lesz szerintem az első helyen egyébként, csak akkor nem értem miért mondják, hogy papír sem kell, a Bprofot meg lehúzzák... Pedig szerintem jó képzés az is.
2021. jan. 25. 12:24
 9/11 anonim ***** válasza:
91%
Nézd, én azt vallom, hogy ne próbáljuk megúszni a melót, diplomázz csak le rendesen vérrel, verítékkel (költői túlzás persze :D) abból hátrányod nem fog származni.
2021. jan. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Persze, csak nem értem, hogy ha papír sem kell a szakmához, akkor miért szidjàk a Bprofot:) Az is diploma és nem egyszerű megcsinálni!
2021. jan. 25. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!