Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » ProgMasters képzést megéri...

ProgMasters képzést megéri elvégezni?

Figyelt kérdés
Nekem szimpatikusnak tűnik a cég és tematika, de a szerzett tudás mennyire állja meg a helyét egy munkahelyen?

2018. jún. 10. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Semmi nem ér fel azzal, hogy te magad leülsz és a stackoverflow alapján csinálsz valamit. Senki nem tud megtanítani olyan dolgot, amit mi is csak magunktól tanultunk meg. Egyetem sem. Ad egy szemléletet aztán szevasz.
2018. jún. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! És az igaz, hogy az egyetemen végzettek "könnyebben" kerülhetnek be egy munkahelyre, mint a bootcampesek?
2018. jún. 10. 17:28
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
igen
2018. jún. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Igen, igaz.

Ahogy az is, hogy a bootcampesek is könnyebben kerülhetnek be, mint akik ilyen pénzkidobást sem végezték el.


A nap végén úgyis felvesznek, mert hatlamas a hiány. Nem megszerezni nehéz a fejlesztői munkát, hanem megtartani. Ott fog elválni az idióta az okostól.


Van ismerősöm, aki OE-NIK-et elvégzett és szórólapokat osztogat, olyan is van, aki egy bootcampet elvégzett és nettó 130-ért dolgozik és olyan is, aki egy gazdasági kart -semmi köze a fejlesztéshez-, otthon tanult éveken át, ma senior fejlesztő.


Nem papír kell, hanem tehetség.

2018. jún. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ment a zöld kéz!
2018. jún. 10. 17:41
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az igazán motivált és kitartó embereknek teljesen mindegy, hogy milyen úton indulnak el ... a végén úgy normális programozók lesznek ... de a többiek :S


A bootcampek megtanítják, hogyan kell használni alap szinten egy technológiát az egyetemek pedig a programozást és logikus gondolkodást.


Ebből adódóan az egyetemisták gyakran úgy gondolkodnak, hogy " Áhhh az egyetemen semmi értelmeset nem tanultam még egy normális webalkalmazást sem tudok építeni".


A bootcampesek meg gyakran elbízzák magakat, hogy " Már ezt, meg ezt meg ezt is megtudom csinálni ... nagyon jól haladok".


A végén szimplán az lesz a külömbség, hogy az egyetemista rettenetesen hamar megfog tudni tanulni bármilyen technológiát, mert van egy jó programozói és logikai alapja.


A bootcampes meg ahogy kilendítik a komfortzónájából elvérzik.


Az elején leírtam ... mindig vannak kivételek. Aki kifejezetten motivált, kitartó és értelmes annak mindenképpen menni fog akármit választ.


Ha te nem vagy az, akkor nem mennék bootcampbe.

2018. jún. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6: Jól mondod, az egyetemen megkapod a stabil alapokat a programozáshoz, amire aztán később bármelyik programnyelvben szerzett tudást tudod építeni. Alapok nélkül nem érdemes semmit sem elkezdeni, mert csak sírás lesz a vége.
2018. jún. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

semennyire


nem arra megy a dolog, kimazsolázzák a jobb képességű lehetőleg diplomás fiatalokat a jelentkezőkből akiknél látják hogy piacképesek lehetnek, kicsit megtanítják az alapokat és 'benyomják' a partnercégekhez ha látják rajtad hogy fogékony vagy felvesznek... majd a munkahelyen megtanulod 1-2 éven belül.


ez erre így van kitalálva, 4 hónap alatt nem leszel produktív programozó

2018. jún. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%

#8-as vagyok, a "semennyire" azt arra kérdésre mondtam mennyire állod meg a helyed, nem arra megéri-e


nyilván még sokat kell utána tanulni, jobb munkahelyen sok segítséget kapsz seniorok által...

2018. jún. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!