Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki hány pontos felvételiket...

Ki hány pontos felvételiket ír otthon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kíváncsi vagyok, hogy a nyolcadikosok hány pontos felvételiket szoktak írni otthon.

Azt is tegyétek hozzá légyszi, hogy milyen tanulók vagytok, mert érdekel, hogy az én eredményeim milyennek számítanak.

Annak a válaszát is várom aki tavaly vagy előtte írta, tőle annyit kérek, hogy tegye hozzá, hogy otthon hány pontosakat írt kb. és élesben milyen lett neki.Ja és még annyit, hogy milyen iskolába vették fel (gyenge, közepes vagy erős).

Köszönöm a válaszokat előre is!



2021. jan. 1. 11:46
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Szia!

Én tavaly írtam.

Kb 3,9 tanuló voltam akkor.

Amikor volt a suliban próba felvételi akkor a kedves ofőm egy 2003 as felvételit íratott amit ritkábban nézten ugye.

Az 10 pontos lett xD legalább is a matek.


De amúgy otthon ilyen 50-55 pontokat lazán írtam.

Élesben meg kerek 49 pontra írtam meg.

Így sikerült bejutni abba az iskolába, ahová szerettem volna.

A lényeg, h ne parázz rá.

Én a felvétel előtt féltem aztán este rájöttem h hülyeség félni mert attól csak rosszabb lesz és az is fontos hogy olyan iskolát jelölj meg amire van esély...


Sok sikert.

2021. jan. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nekem is azt mondják a tanárok, hogy ha készülsz rá akkor nem kell félni meg ha tudod úgy is jó lesz ha meg nem akkor meg nem. De azért bennem van, hogy mi lesz ha mégsem sikerül mert elég erős iskolába szeretnék menni.
2021. jan. 3. 19:34
 13/28 anonim ***** válasza:

Hát nézd meg, hogy a korábbi években hány ponttal vettek fel embereket menj oda előkészítőre, haverkodj össze mindenkivel aztán kérdezd meg :)

De ha mondjuk van egy suli ahol 80 ponttól vesznek fel.

És én mindig csak 65 pontot írok akkor elkell gondolkozni...

Azt írd elsőnek be amit te szeretnél a legjobban.

Sok sikert ,szorítok.

2021. jan. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Én 4 éve írtam, bár úgy tűnik, mintha csak tegnap lett volna. :D

Nem nagyon készültem rá, csak matekból volt párszor felkészítő órám. Magyar feladatlapot a felvételi előtti este láttam először. Így nem számoltam pontokat.

Nem is sikerült egyik sem túl jól (pláne a matek, az siralmas lett, pedig nem vagyok hülye hozzá), a magyar 28-30 valamennyi lett, azt hiszem, a matek pedig 16. (Mentségemre szóljon, az osztályból kb majdnem mindenkinek ilyen pontjai lettek.)

Az átlagom kereken 5 volt.

Felvettek abba az iskolába, ahova menni akartam (de abban az évben mindenkit felvettek mindenhova), ez a város legjobb iskolája, szóval elég erős. Bár hozzá kell tenni, hogy a városunkban ebben az egy iskolában kérnek felvételit.

A fontos, hogy ne izguld túl! Szerintem én ezzel rontottam el, alapból sem indult túl jól a napom, így még jobban rástresszeltem. Ha nem úgy sikerül, ahogy szeretnéd, akkor sem dől össze a világ, attól még ugyanúgy elérheted a későbbi céljaidat.

Sok sikert!

2021. jan. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Az miatt izgulok, mert félek, hogy nem jutok be ahova szeretnék. Pedig tudom, hogy van esélyem és nem is lesz akkora baj ha mégsem vesznek fel de attól nagyon boldog lennék ha felvennének és szerintem ez miatt stresszelek. De azt is tudom, hogy ha oda nem akkor egy annál gyengébb gimibe szerintem 100%, hogy bejutok meg egy szakgimibe is tehát nem kell attól félnem, hogy sehova nem vesznek fel de attól mégis izgulok.
2021. jan. 4. 14:10
 16/28 Xxxxxxxl válasza:
1es fogadjunk hogy osztálytársak voltunk
2021. jan. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim válasza:
Szia! Én is idén írom, magyarból itthon kb. 43 pontot szoktam írni matekból pedig 31 pontot(nem megy valami jól) ami 74 pont. Én is nagyon izgulok, de remélem sikerülni fog. Sok sikert!;)
2021. jan. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Én itthon magyarból és matekból is 40-48 közöttre szoktam írni, szerintem a különböző évek nehézsége is váltakozó. Az átlagom (pontosan még nem tudom mert nálunk más rendszer van) olyan 4-5 körül lehet. Elég erős gimibe jelentkeztem de elvileg meg lesz a kellő pontszám, így biztosan csak hát meglátjuk majd ott élesben hogyan teljesítek. Kicsit félek, hogy lefagyok vagy pont nem fogom tudni, mindenesetre hajrá mindenkinek!
2021. jan. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. jan. 8. 17:05
 20/28 anonim ***** válasza:
Én is idén írom. Magyarból eddig a legjobb 47, matekból 44 pontos lett, ez 91 pont. Kitűnő tanuló vagyok, és elég erős (top 10-ben benne van) gimnáziumba jelentkeztem.
2021. jan. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!