Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetem képzés?

Orvosi egyetem képzés?

Figyelt kérdés

Arra szeretnék választ találni,hogy az orvosi egyetemen pl sebészeti szakirányba csak az általános orvosi képzés után tudok menni úgy,hogy ebből előbb meg kell csinálni a 6.év végén a záró vizsgákat,ami után lediplomázok.Majd ha a diploma a kezemben van,azután vehetem fel mondjuk a szakirányt.Vagy megcsinálom a 6 év általános orvosit,rögtön választok szakot és ennek a végén kapok csak diplomát,tehát kb. 9-10 év. Nagyon bonyolultan írom le tudom,de nem megy egyszerűen:) A lényeg,hogy általános orvosi diplomához kötött-e szakosodás,vagy előbb szakirány és úgy a diploma,ha mindegyiket sikeresen zárom.

Köszönöm,aki válaszol.



2021. jan. 6. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvégzed az orvosit, utána mész szakképzésre. A sima sebész szakképzés asszem 6 év(vagy 5?), ebből 2 év rezidensség.
2021. jan. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Diploma után indul a szakosodás mint rezidens, tehát diplomád utan fogsz kapni szakorvosi minősítést rezidenséveid után.
2021. jan. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat,főleg,hogy ilyen bonyolultan sikerült az egészet megfogalmazni.:)

Szóval a lenyege,hogy a 6.év után diploma,diplomaosztó.

Ilyenkor megtörténik amúgy az orvossá avatás is,mondjuk ha én nem szeretnék pl szakosodni?

2021. jan. 6. 12:41
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Igen, akkor kapod meg a doktorit, stb.
2021. jan. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Igen ott lesz a neved előtt a dr. viszont a komolyabb klinikai munkához elengedhetetlen a szakosodás. Ha pedig nem a klinikum, hanem inkább a kutatás/tanítás érdekel akkor továbbmehetsz PHD-ra
2021. jan. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm!
2021. jan. 6. 15:03
 7/7 anonim ***** válasza:
18%
De ahhoz kéne tudnom hogy mi újság ezeken a szakokon, erről meg csak a "vadidegenek" révén tudok tájékozódni
2021. jan. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!