Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most elvégre miért nem akarják...

Most elvégre miért nem akarják kinyitni a középiskolákat?

Figyelt kérdés
Csökken az aktív fertőzöttek száma, az újaké szintén, már hetek óta azt hallgatjuk, hogy "levittük a szőnyegre" a második hullámot és milyen istenien legyőztük, ráadásul az új mutáns törzstől se félhetünk annyira, ha jöhetnek már a gépek Angliából, akkor mi szól a nyitás ellen?

2021. jan. 7. 17:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%

Azért nem akarják kinyitni, mert koronavírus járvány van.


Én meg nem leszek egy légtérben olyan emberekkel, akik lehet fertőzöttek. Nincs kedvem karanténban lenni.


Várjatok tavaszig, míg megtörténik a lakosság átoltása, utána nyugodtan vissza lehet majd menni tanulni.

2021. jan. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
12%

#1


Te akkor ki se mozdulsz a házból?

Pl. nem jársz boltba, vásárolni? Nem vagy emberek között? Családtagok is otthon vannak, nehogy hazavigyék a vírust?

2021. jan. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%

Pont ez az, hogy el kell menni a boltba, stb. is. Ne járkáljunk már mindenhová, ha nem muszáj.


Ha kinyitják az iskolákat, a fertőzöttek száma emelkedni fog. Ez biztos. Mert a fiatalok többsége hanyag, és szétszórják egymás közt a betegséget.


Egyébként én is középiskolás vagyok (estin) eleinte én is az online oktatás ellen voltam, de alkalmazkodtam, és megláttam a jó oldalát is.


A magyar kormány már világosan elmondta, hogy a vakcina a megoldás.


Nem értem, mit ertetlenkedtek akkor a középiskolák kinyitásával!?


A lakosság 60%-át be kell oltatni, hogy kialakuljon a nyájimmunitás. UTÁNA lehet majd biztonságban kinyitni a középiskolákat.

2021. jan. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
72%

A fertőzöttek száma és a haláleseteké második napja újra nő. Nem is kicsit, a korábbi nyolcszáz valahányrol újra 300-re nőtt az új esetek száma. Ha utánaszámolsz, a karácsony körüli találkozásokkor szerzett fertőzések hatása kezd most látszani.

Ugyanez történne, ha most lazítanának a korlátozásokon, megint berobbana járvány. Ezt akarják elkerülni, amit az oltásokkal lehet megtenni.


2-es válaszolonak: Ugyan nem én vagyok az 1-es, de az egész családunk nem nagyon jár sehová. Én a kronikus betegségem miatt veszélyeztetett vagyok, a gyerekeim itthon tanulnak (egyetemisták, illetve gimnazista), férjemmel mindketten online dolgoznak. A vásárlást is lehet online intézni. Ha valakinek mégis valami elintéznivaloja támad, akkor persze azt megoldja, de ez nem hasonlíthato össze azzal, amikor munkába, iskolába menet fürtökben logunk pl. a tömegközlekedési eszközökön.

2021. jan. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
29%
* 3000-re, nem 300-ra
2021. jan. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
21%

#1

"Várjatok tavaszig, míg megtörténik a lakosság átoltása, utána nyugodtan vissza lehet majd menni tanulni."

És mikor? Érettségi után? De jó ötleteid vannak.

2021. jan. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
47%

#6


Szerintem ez a lakosságtól függ.


Ha 60% jelentkezne addigra, amire megkezdődik a tömeges oltás, akkor hamarabb vissza lehetne menni a suliba.


Mármost az előzetes felmérések szerint úgy tudom, 17% akar vakcinát. A kormánynak tehát valahogy rá kell majd venni az embereket az oltásra. Az meg ki tudja, mikorra sikerül.


Bár megtörténhet az, hogy a 60% megléte előtt visszamegyünk a suliba, de a biztonságos az lenne, ha a nyájimmunitás kialakulása után nyitnák újra a középiskolákat.

2021. jan. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Ja, értem, azért fognak felfutni a számok, mert maszkban beülök egy ember mellé órára, és köztudott, hogy ez csak középiskolásoknál megfigyelhető jelenség, a felnőtt, aki elmegy dolgozni és az általános iskolás, aki szintén beül maszkban az osztálytársa mellé már nem fertőz. Az óvodások/bölcsödések akik maszk nélkül nyalják egymást egész nap meg pláne. Vicc
2021. jan. 7. 19:58
 9/22 anonim ***** válasza:
73%
Növekszik itthon a fertőzöttek és meghaltak száma és megjelent Eu-ban a mutációja. Nincs elég oltóanyag sem ezidáig. Más országok is szigorítanak, őket követi a kormányzat.
2021. jan. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Szóval arra akarok rávilágítani, hogy azzal jöttök, hogy járvány van, maradjunk otthon meg minden, de mások ugyan úgy mennek a dolgukra, csak a mi korosztályunk van bezárva. Mit ér ez a járvánnyal szemben?
2021. jan. 7. 19:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!