Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezért kirúghatnak az iskolából?

Ezért kirúghatnak az iskolából?

Figyelt kérdés

SZÖGEZZÜK LE, hogy tudom nagyon nagy butaság amit csináltam, és megbántam.

Az osztályfőnök megfenyegette anyumat, hogy két mással tanárommal el megy az igazgatóhoz és kirúgat engem, vagy megbuktat. Itt van mit tettem: Angol órán több órán nem szólaltam meg amikor felszólitott online hivásba, és bekamuztam hogy nem jó a mikrofonom. Ma pedig levittem a kutyámat angol óra közben, (csak ide le, kb 2 percre) és pont akkor szólitott fel, és nem voltam ott. (Ahogy felértem irtam neki hogy elnézést, nagyon fontos dolgom volt, és bocsánat hogy nem irtam.) azért nem irtam le hogy kutyát sétáltattam mert ugyse hitte volna el.. stb. És óra után visszairt, hogy szaktanárit kapok és szól az osztályfőnőkömnek. Ezután hivta fel anyumat, és hangoztak el az elején leirt dolgok. A másik tanár pedig a történelem, aki szintén jelezte az osztályfőnőkömnek, hogy "sumák" vagyok, mivel egyik órán azt irtam, hogy beszélek, de nem hall. Ezenkivul az összes órán részt vettem, beirtam hogy ott vagyok, beszéltem stb. Hozzáteszem hogy az osztályfőnőkőm, a matek tanárom (amiből 1.6-ra állok, jövö héten irunk) és azért is "utál". Gondolom azt is mondaná az igazgatónak, viszont amióta bukásra állok csak jobb jegyeim vannak (3-as, 2-es). Angolból ötösre, töriből 3-asra állok. 16 éves, 10. osztályos



2021. jan. 7. 21:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
90%
nem hiszem hogy ennyi miatt kirúgnának, de amúgy mégis mi a francot képzeltél? ha lenne rendes tanítás, arról is kimennél kutyát sétáltatni? ott is úgy tennél mintha nem tudnál beszélni? miért gondolod azt, hogy az online oktatást nem kell legalább annyira komolyan venni mint az osztálytermit? szerinted unalmában ül ott a tanár a kamera előtt? hogy téged szivasson?
2021. jan. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem fognak kirúgni

Max "igazolatlan órát" kapsz még a szaktanári mellé. Én erre gondolok.

Kivéve, ha van annyira rosszarc az osztályfőnököd, meg az a másik két tanár.


Lehet, hogy ez csak ilyen "ráijesztés" volt, meg "befenyítés", hogy többet ne lógj.


Most már nagyon legyél jelen a többi órákon, és próbálj meg kérdéseket is föltenni a tanároknak akár, de erre nem kell, hogy rágörcsölj, ha éppen nagyon nem jön semmilyen kérdés, az nem baj. Vagy pl matekból is nagyon koncentrálj, és lehet, hogy pl jelezd, ha érted. Meg ilyesmik. Pl bólogassál, vagy ha van chat , akkor oda beleírhatod; mondjuk az lehetséges , hogy kicsit idegesítő lesz; de mondjuk ha a tanár kérdezi, hogy "ez így érthető?" akkor tudjál rá reagálni, hogy amúgy ja. Persze ne így,hanem felnőttesebben, pl simán "igen" az tökéletesen megteszi, vagy pl hogy teljes mértékben értem, vagy ilyesmi-

2021. jan. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el az elozo valaszokat, bocsanat, ha valaki irta mar.

A koznevelesi torveny ertelmeben nem szuntetheto meg a tanuloi jogviszonyod ezek miatt, tehat nem, nem rughatnak ki. Sok palyara alkalmatlan tanar fenyegetozik nem is olyan ritkan ezzel, hogy a valamiert "problemasabb" tanulokat elrakja, foleg, ha 16 eves kor felett nem tankotelesek, de akkor sem lehet ilyet csinalni. Vagyis megtehetik, de szamolniuk kell a jogi kovetkezmenyekkel.

Keress ra: "tanuloi jogviszony megszuntetese", ott talalod pontosan, hogy mikor rughatnak ki... Ahhoz elobb fegyelmi eljaras kell, minimum ket bukas, ilyenek.

2021. jan. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem rugathat ki. Egyebkent a tanarnak / iskolanak kotelessege postazni a tananyagot, ha a diaknak nincs megfelelo felszerelese.


Amugy adok egy jo tippet: a womic nevu appal tudod hasznalnk a telod mikrofonjat a gepedhez. Tokre jol mukodik. YouTubeon talalsz hozza videot, tok egyszeru feltenni.

2021. jan. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem rugat ki, viszont ha sokszor ir be hianyzonak, akkor potvizsgaznod kell nyaron. Ha ott megbuksz, evet kell ismetelned.
2021. jan. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!