Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idén szerintetek mi lesz az...

Idén szerintetek mi lesz az érettségivel?

Figyelt kérdés

Tavaly ugye elmaradtak a szóbelik, illetve könnyebb is volt ahogy hallottam, bár akkor még más volt a vírushelyzet.


A kérdést csak KIS részben vírusszempontból teszem fel, ugyanis az akkori helyzetet nem látjuk előre, sokkal inkább a már kb 6 hónapos digitális oktatás hozománya érdekelne, mi a véleményetek. Olvastam, hogy valaki a halasztást javasolja. Valóban érdekes a szituáció, hiszen az utóbbi időben alig volt normális oktatás, elég nagy hátrányba kerültünk így, ugyanakkor azt sem tudom, mi lehetne olyan megoldás ami reális és működőképes, persze úgy, hogy a felsőoktatásba is felvételizhessünk.


Szerintetek mi lenne a jó megoldás, mi várható?



2021. jan. 7. 23:55
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
88%

#8

Nem direkt volt könnyebb, merő véletlen volt. Tudom, hogy hogyan választják ki az adott évi feladatsort, ugyanúgy csinálták tavaly is.

2021. jan. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
95%
Én is tavaly érettségiztem a vírushelyzet alatt. Én nem feltétlenül mondanám, hogy könnyebb volt az érettségi, például én töriből egyenesen sajnáltam, hogy egy olyan feladatsort kaptunk középszinten, ami egyáltalán nem a tényanyag tudására ment rá, hanem arra, hogy hogyan értelmezed a forrást (néhány feladathoz ráadásul borzasztó irreleváns források voltak, saját vélemény, és ezt úgy mondom, hogy világ életemben ötös voltam töriből és versenyekre is jártam). Szerintem elhalasztani biztos nem fogják, én is megcsináltam az összes egyetemi zh-mat, szóbeli vizsgámat. Nem kivitelezhetetlen, és van tárgyam, amin ezerszer többet kellett tanulni, mint az egész érettségire összesen.
2021. jan. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
78%

"én töriből egyenesen sajnáltam, hogy egy olyan feladatsort kaptunk középszinten, ami egyáltalán nem a tényanyag tudására ment rá, hanem arra, hogy hogyan értelmezed a forrást"


Pedig ez lenne a normális oktatás. Az, hogy csomó lexikális baromságot bemagoltatnak, amit a google hamarabb megmond, az nem tudás. A valós tudás a gondolkodás képességét jelenti. A forrásértelmezés pedig pont erről szólna. Ezért mondom mindig, hogy ezért a múltszázadbeli elmaradott oktatásért abszolút nem kár, hiába pontoz le bárki.

2021. jan. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:

Valóban jobb így, nem szükséges annyi lexikális magolás/tudás, sokkal inkább a logika és a dolgok megértése a fontos, bár órán nem így kérnek számon, hanem a lexikális anyagra mennek, évszámok, stb..


Tudom, egyetem más lesz, bár ott már inkább tanulod azt amit szeretsz is, és kell is, hasznos, illetve itt a maximumra kell törekedni, nem elég egy 2-essel 3-massal átmenni, ha tovább is szeretnénk tanulni.


A környező országoban valóban érdekes, hogy hol mi lesz, de remélem itthon is lesz valami megoldás.

2021. jan. 8. 16:09
 15/42 anonim ***** válasza:
100%

remélem nem tologatják a felvételit azért az akkor az egyetemi képzésekben is káoszt okozna, mert akkor ott hogy hozzák majd be mondjuk ha kimarad egy hónap?

ezért nehéz az is hogy indítsanak keresztfélévet minden szakon: nem lehet megcsinálni mert az oktató 2. félévben pl más tárgyat tanít nem tud egyszerre annyi helyen lenni, se oktatóból sem teremből nincs annyi kapacitás hogy keresztféléves képzések legyenek mindenből

2021. jan. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
86%

Kedves 13-as, látom megragadtad a lényeget... A történelem egy olyan tantárgy, ami tényanyag nélkül, ami maga a váza, nem áll meg a lábán. Én is szorgalmazom a praktikus, gondolkodásra ösztönző oktatást, de az olyan tárgyaknál, mint a történelem, hiába jó valakinek a gondolkodása, érvelése, a történelmi események átfogó ismerete nélkül nem fog tudni mit kezdeni egy forrással, ergo tanulni kell. Másrészről, egy történelmi forrás értelmezése pont arról szól, hogy a háttérismereteinket felhasználva, hogyan tudunk következtetést levonni a vizsgált szövegből.

Az meg általában tipikusan gimnazista gondolat, hogy egyetemen majd azt tanulsz, amit szeretnél. Nos, ez sehol sincs így, az esetek nagy részében lesznek olyan tárgyaid, amikben semmi élvezetet nem lelsz és adott esetben még irreleváns is magához a szakhoz vagy a diplomához, amit meg akarsz szerezni.

2021. jan. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
82%
Ja hát az, hogy az eseményeket ismered, és tudod, hogy miből mi következett, érted az összefüggéseket, ez alap.
2021. jan. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:

Nemrég az EMMI nyilatkozta, hogy az érettségi vizsgák az eredeti időpontban lesznek, bár addig még bármi változhat, két hete még a gimnáziumokról is azt mondták, hogy hétfőtől jelenléti oktatás lesz, aztán mégsem.

Végülis nem feltétlen kell sok dolgot változtatni, ha globálisan rosszabbul sikerülnek attól még ugyanúgy az arányok fognak számítani, hogy lesz-e több ember aki esetleg ki hagy emiatt egy évet, és jövőre érettségizik, az is elképzelhető szerintem.

2021. jan. 8. 17:41
 19/42 anonim ***** válasza:
30%
Megint megy a nyavajgás. Semmivel sem fog rosszabbul sikerülni az érettségi, mint az előző években.
2021. jan. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
0%
2021. jan. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!