Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idén szerintetek mi lesz az...

Idén szerintetek mi lesz az érettségivel?

Figyelt kérdés

Tavaly ugye elmaradtak a szóbelik, illetve könnyebb is volt ahogy hallottam, bár akkor még más volt a vírushelyzet.


A kérdést csak KIS részben vírusszempontból teszem fel, ugyanis az akkori helyzetet nem látjuk előre, sokkal inkább a már kb 6 hónapos digitális oktatás hozománya érdekelne, mi a véleményetek. Olvastam, hogy valaki a halasztást javasolja. Valóban érdekes a szituáció, hiszen az utóbbi időben alig volt normális oktatás, elég nagy hátrányba kerültünk így, ugyanakkor azt sem tudom, mi lehetne olyan megoldás ami reális és működőképes, persze úgy, hogy a felsőoktatásba is felvételizhessünk.


Szerintetek mi lenne a jó megoldás, mi várható?



2021. jan. 7. 23:55
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
28%

"két hete még a gimnáziumokról is azt mondták, hogy hétfőtől jelenléti oktatás lesz, aztán mégsem"

Nem azt mondták, hogy az lesz, hanem azt, hogy az a terv. (Ha nem mondták volna, azzal támadták volna őket, hogy még terv sincs, mert ugye ha van rajta sapka, az a baj, ha nincs, az.) Nyilván most is csak tervek vannak, amik igen, még változhatnak.

2021. jan. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

Addigra már egy csomóan be lesznek oltva, meg lehet majd szervezni.

És úgy se lenne igazságos, ha az online időszakban kapott jegyek alapján kapnának érettségit a végzősök, hiszen azok elég szoftos jegyek azért, lássuk be... Tehát gyakorlatilag kevesebb tudásra kapnának jobb jegyeket, mint az előző évfolyamok, így szállhatnának be a felvételi versenybe, vagyis duplán igazságtalan lenne.

2021. jan. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
86%

29-es, bátyám tavaly így volt csak fizikával... simán mehetett. Mondjuk ő akkor még a technikusit járta, így a sulijában írhatta. Szóval nem hinném, hogy lenne akadálya, tavaly is megengedték.

Az oltásról viszont nem tudom mit várnak majd, tulajdonképpen mi vagyunk azok, akik konkrétan az utolsó körben fogják megkapni az oltást...

2021. jan. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%

"Az oltásról viszont nem tudom mit várnak majd, tulajdonképpen mi vagyunk azok, akik konkrétan az utolsó körben fogják megkapni az oltást..."

De remélhetőleg legalább a tanárok végig lesznek oltva addigra, tehát már csak egymást fogják tudni fertőzni a fiatalok, de rájuk nézve meg nem olyan veszélyes az egész, mint tudjuk (ezért is merték visszanyitni az iskolákat az első hullám után is, aztán szeptemberben is, és novemberben sem csukták be, csak a középiskolás korúak előtt).

2021. jan. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén nem tudom, mert amilyen oltási tervet láttam, 18-59 éves korog az egészséges emberek az utolsó körbe esnek... Ha ez így mind igaz és ők tulajdonképpen nem minősülnek kimondottan szociális dolgozóknak, így a legtöbb tanár szintén velünk együtt kaphatná meg, ha jól értelmezem. Illetve azt nézve, hogy a tesztelésre is mennyien mentek el, itt is hasonló arányra számítok. A családban van tanár, a munkahelyén eléggé elzárkóznak a teszteléstől és az oltástól is, az én iskolámban is ugyanez van... Szóval én nem merek mondani semmit.

Azt is tudom, hogy minket nem érint súlyosan és emiatt is voltak nyitva az iskolák, meg a fiatalabbaknak most is. Az osztrákok meg heti szintű önkéntes teszteléssel újra is nyitná az iskoláit, én akár ezt is bevezetném nálunk (mondjuk sok pénz és biztos nem mennének sokan a tanárok és a diákok közül), a PCR tesztet is kibírtam, ennyit meg tudok tenni a normális tanulásért.

Csak lenne egy biztos pont, mert eddig a suliban is azzal próbáltak etetni minket, hogy ha lesz vakcina jöhet a tánc tanár és mindent bepótolnak és megtartanak... De eddig csak az utolsó napon saját maguknak tartott szalagtűzésünk volt (általunk csinált szalagokkal).

Valami biztosat vagy biztosabbat jó lenne ha mondanának már, mert ez így már nagyon fárasztó...

2021. jan. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

"ők tulajdonképpen nem minősülnek kimondottan szociális dolgozóknak"

Nem, annak nem, de szerintem a "kritikus infrastruktúrában dolgozók" kategóriájában benne vannak. Többeket meg az életkoruk és alapbetegségeik kapcsán még hamarabb be fognak oltani közülük.

2021. jan. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

"azt nézve, hogy a tesztelésre is mennyien mentek el, itt is hasonló arányra számítok."

Az már az ő bajuk, ha nem oltatják be magukat. Mindenesetre ha lehetővé teszik az oltást, ráadásul ingyenesen, akkor cserébe igenis jogos elvárás, hogy minden tanár végezze a munkáját, ne féljen bemenni a tanterembe, ha fél, akkor mégiscsak oltassa be magát.


"Az osztrákok meg heti szintű önkéntes teszteléssel újra is nyitná az iskoláit, én akár ezt is bevezetném nálunk (mondjuk sok pénz és biztos nem mennének sokan a tanárok és a diákok közül)"

A gyorsteszt inkább akkor megbízható, ha pozitívat mutat. De ha (mint sokan!) valaki nem tartja be a szabályt, hogy előtte 6 órával ne egyen-igyon, ne mosson fogat, stb., és emiatt mutat negatívat a tesztje, holott valójában pozitív, az mindenki mást végigfertőzhet, amikor bemegy a tanterembe... A PCR-tesztnek meg nem lenne azonnal eredménye. Úgyhogy én a tesztelésnek nem látnám értelmét akkor, ha már oltásra is van lehetőség. Vagy úgy érted, még mielőtt az oltás elérhetővé válik? Nem tudom...

2021. jan. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

Értem azt is amit te mondasz, mindenkinek igaza van szerintem ezekben a kérdésekben. És ahogy látom a “tűzhöz közel állók” sincsenek mindig a helyzet magaslatán. Én például félek a tűtől, de gondolkozom az oltáson. Mondjuk örülnék neki, ha a későbbi mellékhatásokról is tudnék akármit, de nyilván ha olyan “szerencsés vagy” a vírusnak még komolyabb szövődményei lehetnek, mint mondjuk az oltásnak.

Ezt a tesztes dolgot is mind értem, de azért mégis több, mint a semmi. Amúgy az tényleg nem ártana, ha z oltás előtt lenne teszt (ki tudja, hogy van-e teszt...)

De öröm veled erről a témáról beszélgetni, sok esetben nekem támadtak, mikor le mertem írni a véleményemet.

2021. jan. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 A kérdező kommentje:
Köszi a ti válaszotokat is, de kérlet titeket maradjunk az eredeti kérdésnél/témánál.
2021. jan. 10. 21:42
 40/42 anonim válasza:
30%

Szia!

Ha valaki írta, akkor elnézést, nem volt időm elolvasni az előttem írókat.

Úgy tudom, indítottak petíciót az érettségi jegyeket, az utolsó két év átlaga alapján adják meg. Szerintem ez nem olyan rossz ötlet de bennem felmerültek ezzel kapcsán is kérdések. Az emelt színtű érettségi pontot mi alapján számítsák ki? Úgy tudom a petíciót elutasították.

Olyat is halottam, hogy a kormánynak szándékában áll az írásbelit megíratni.

Semmit nem tudhatunk, biztosra, de szerintem az írásbelit megíratják talán könnyítenek rajta. A szóbelit, hogy megtartják, nem tartják (csak azoknak aki 12/13-25% között vannak) (nem tudom pontosan mennyitől lehet menni szóbelizni).

A szóbelitől sokan félnek, de sokat is lehet vele javítani.

Én csak a legjobbakat tudom remélni. Remélem segített valamennyit a válaszom.

2021. jan. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!