Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idén szerintetek mi lesz az...

Idén szerintetek mi lesz az érettségivel?

Figyelt kérdés

Tavaly ugye elmaradtak a szóbelik, illetve könnyebb is volt ahogy hallottam, bár akkor még más volt a vírushelyzet.


A kérdést csak KIS részben vírusszempontból teszem fel, ugyanis az akkori helyzetet nem látjuk előre, sokkal inkább a már kb 6 hónapos digitális oktatás hozománya érdekelne, mi a véleményetek. Olvastam, hogy valaki a halasztást javasolja. Valóban érdekes a szituáció, hiszen az utóbbi időben alig volt normális oktatás, elég nagy hátrányba kerültünk így, ugyanakkor azt sem tudom, mi lehetne olyan megoldás ami reális és működőképes, persze úgy, hogy a felsőoktatásba is felvételizhessünk.


Szerintetek mi lenne a jó megoldás, mi várható?



2021. jan. 7. 23:55
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
98%

#20

Jó, kapják meg az év végi jegyeket érettséginek, de mi alapján vegyék fel őket az egyetemre? Baromi sokat számít, hogy valaki 80%-nyi vagy 100%-nyi pontszámmal kap ötöst.

2021. jan. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:
Pontosan, ilyen petíciókat már kaptunk, hogy írjuk alá, de egyrészt semmit nem tudunk vele elérni, max egy kicsit látják, hogy mi a mi szándékunk, illetve felvételi szempontjából sehova nem vezet, mert nincs miből pontot számítani.
2021. jan. 8. 19:40
 23/42 anonim ***** válasza:
100%

Tettem fel erről én is egy kérdést, illetve egyik gyógyszerész és a volt töritanáromat megkérdeztem erről, csekély esély van a halasztásra.

Maximum 2-3 hét eltérés lehet, illetve ez a vakcina hatásosságának függvénye is, de a lebonyolítás illetve az idő azonos lehet.

A tavalyi érettségi nem volt könnyebb, mert a feladatokat automatikusan generálja egy szoftver, nem emberek műve, még a központi írásbeli sem...

2021. jan. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
100%
Ez az utolsó tananyagokat nem kérnék dolog is rosszul érintene, mert több tárgyból is csak rohanunk magunk után... Nem olvastam el mindenkiét, majd el fogom. De hogy a kérdésre is válaszoljak nem tudom mi lesz. Igazából én nagyon kilátástalannak látom a helyzetet és elfáradtam/belefáradtam. Még lehet örülnék is az emelt biosz miatt az elmaradó szóbelinek, de azt tudom, hogy a töri, magyar és a nyelv esetében nekem javítana. De az biztos, hogy én már nem merek tippelni és reménykedni, csak sodródok az árral
2021. jan. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok: *mármint válaszát

És ez a jegyekből számítsunk pontot dolog se jó módszer. Sok helyen pofára osztályoznak vagy a tanár kiskirályt játszik. Nem egyenlőek az esélyek.

2021. jan. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:
A jegy megajánlás ilyen szempontból is rossz igen, gyengébb helyeken instant ötös mindenkinek.
2021. jan. 9. 13:51
 27/42 anonim ***** válasza:
Valszeg meglesz tartva mind az írásbeli, mind a szóbeli. Bár a szóbelit a tavalyihoz hasonlósan, most is elhalaszthatnák.
2021. jan. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
87%
Most ment a hírekben, hogy nem terveznek az érettségire változtatást és nem tartják jó ötletnek az év végi jegyekkel való felvételit, mert sok problémát vetne fel.
2021. jan. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
Én pl.szeretnék a közép szintű matek érettségim helyett emelt szintűt tenni, hogy felvegyenek az egyetemre. Ilyenkor hogy lenne akkor???
2021. jan. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%

"a feladatsorokat még online átállás előtt elkészítették"

Ez mindig így van: eleve létezik egy feladatbank, abból sorsolnak annyival az adott vizsgaidőszak előtt, hogy még le lehessen gyártani a feladatsorokat.

2021. jan. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!