Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hova van esélyem? (Budapest)

Hova van esélyem? (Budapest)

Figyelt kérdés

Tehát megírtam a felvételit, 48 pontos lett. A magyar 29, a matek 19. Elcsesztem, tudom, de ez van.

Emellett max pontot viszek.

Jelöltem a Kölcseyt, az Adyt, a Telekit, a Madách-ot, a Leöveyt, a Színyeit, az Álmos Vezért, és a Zrínyit, ebben a sorrendben. Van, ahol több tagozatot is, de végsősoron angol nyek-re szeretnék menni legszívesebben.

Tulajdonképpen a Madách-ot hülyeség volt oda beírni, arról már le is mondtam nagyjából, szóval azt engedjük el :DDD

Legfőképpen a Kölcseynek és az Adynak örülnék, és szerintem a mostani országos átlaghoz mérten van is valamennyi esélyem.

De kíváncsi lennék, hogy ti mit gondoltok, mire számítsak. Hova hívnak be fixen szóbelizni, esetleg változtassak-e a sorrenden majd. Véleményt is szívesen fogadok az összes suliról, de már utánuk olvastam részletesen. ^^

Negatív megjegyzésekre tényleg nincsen szükségem, azoktól kíméljetek kérlek!

Előre is köszönöm, ha valaki válaszol. <3



2021. jan. 30. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Ismered ezt az oldalt? Érdemes lenne böngészned, megnézni pl. az elmúlt 3 év szobelire behívási ponthatárait.


[link]


"és szerintem a mostani országos átlaghoz mérten van is valamennyi esélyem."


Mire gondolsz? Az idei országos átlagok még nem ismertek, sok helyen még nem is tudják a diákok, ki hány pontot ért el.

2021. jan. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Leövey, Madách és talán a Színyei gimikbe szerintem nincs esélyed ilyen eredményekkel. A Kölcseybe max ponttal talán. Az Adyba és a Telekibe felvesznek ilyen eredménnyel.


Az AKG honlapján láttam a náluk írt diákok átlagát: magyar 29,0 pont – matek 31,5 pont. Ne haragudj, de az átlag alatt teljesítettél és Te finoman szólva átlag feletti gimiket is bejelöltél.

2021. jan. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A szentendrei Móriczba, az Óbudaiba és szerintem a Petőfibe is lehet esélyed.


Ahova biztos felvesznek az a Bródy, de kérlek Isten ments, hogy oda menj... csak rosszul járhatsz

2021. jan. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A Madách tényleg hülyeség volt,esélyed sincs, de lépjünk túl. A Kölcseybe be se fognak hívni. Szerintem Teleki e és Színyeibe is kevés. Ady talán, Zrínyi én a matek nem számít, ha jó a vitt pontod akkor az reális lehet illetve az Álmos vezér is. Ettől függetlenül a sorrend az egy kívánság lista, maradhat így, mert semmi jelentősége, ha úgyis csak pl az Álmosba lesz elég a pontod oda fognak felvenni, függetlenül attól hogy elsőnek vagy nyolcadiknak írod be.
2021. jan. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Lőrinc Katona válasza:
Valószínüleg a Zrínyibe ott inkább a bizidet veszik komolyan...
2021. febr. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

1) Van egy oldal, ott azt írják hogy az eddig ismert felvételik alapján 49 az országos átlag. Persze ez még változhat, mert ez nem a végleges, hivatalos átlag, ezért írtam, hogy a mostanihoz mérten nem teljesítettem sokkal rosszabbul. De tudom, hogy így is szar lett a 48 pont.


2) Igeeen, én is láttam azt az átlagot, de az csak egy iskoláé. Van olyan iskola, ahol ennél szarabb átlag van. És tudom, hogy átlagon túli iskolákat is jelöltem, de nincs vesztenivalóm, szóval miért ne jelöltem volna őket?


3) Már leadtam a jelentkezési lapomat, és ezeket nem jelöltem:( de azért köszönöm az ajánlásokat.


4) a Madách-ot végül kihúztam, és bele se írtam:D


5) A Zrínyi szerintem is meglesz, de ugyebár az inkább egy menekülőútnak felelne meg. Bízok abban, hogy azelőtt is felvesznek valahova.


Bocsánat a késői válaszért, de elfelejtettem nézni az oldalt. Köszönöm mindenkinek, aki időt szánt rám:)

2021. febr. 7. 16:59
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért az országos átlaggal senki se nyugtassa magát, mert a budapesti gimnáziumokba a bekerülési pontok az országos átlag felett szoktak jóval alakulni.
2021. febr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Budapesten is vannak gyengébb gimnáziumok és vidékre sem lehet sok helyre bekerülni 80 pontos központi alatt.

Inkább azt mondanám, hogy átlag feletti gimnáziumokbba valo jelentkezés esetén senki se nyugtassa magát azzal, hogy az országos átlag (ami lehet 48 vagy 50 is) felett teljesített

2021. febr. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem. Igazából most már próbálok nem stresszelni rajta, elvégre már nem fogok tudni változtatni semmin sem. Valahova így is-úgy is felvesznek majd. ^^"
2021. febr. 8. 19:19
 10/10 anonim ***** válasza:
Amúgy azzal sincs gond, ha egy gyengébb gimnáziumba vesznek fel. Ha jól teljesítesz és szorgalmas vagy (vagyis tanulsz a tananyag mellé bőven), meg persze a képességeid is meg vannak. akkor esélyed lehet átjelentkezni egy erősebb gimnáziumba, mint ahova felvettek.
2021. febr. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!