Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van ennyi rossz tanár?

Miért van ennyi rossz tanár?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyjából mindenkitől ezt hallom, hogy a tanár nem tud normálisan magyarázni, nem érti amit magyaráz, meg önmagában a tananyag sem függ össze a modern világgal. A távoktatás csak kidomborította ezeket a hibákat, de miért ennyire rosszul végzik a munkájukat?

2021. febr. 6. 11:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly érettségiztem. Egy kivételével mindegyik tanárom jó volt. Az az egy sem volt embertelen, nem piszkálta a diákokat, csak keveset tanított. Én is tanárnak készülök, 461 ponttal vettek fel, egy felsőfokú és egy középfokú nyelvvizsgával. Sok egyéb szakra is mehettem volna, de én ezt érzem hivataloknak.
2021. febr. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
ME-MFK-ra jártam bánya mérnök alapszakra, majd mesterre, utána a BME-ÉMK-n voltam mégegyszer mesteren mérnök geológián. Nekem egyetemen voltak unalmasabb tanáraim, de rosszak semmiképpen sem.
2021. febr. 6. 18:58
 13/17 KárpátokGéniusza válasza:
32%
Aki tudja csinálja, aki nem, az tanítja.
2021. febr. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálam 30 éve orvosi alkalmasságin meg nem felelt kifuserált repülőgépmérnök tanította a fizikát!


Nem panaszkodom, rengeteg kísérletet megcsinált és sokat megtanított!


Fizikából az osztályátlag 3,8 volt, matekból 2,4...

2021. febr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért a felsőoktatást nem kéne összemosni a közoktatással. Egyetemre/főiskolára azok mennek, akik azt akarják tanulni, így ott van motiváció, tanulás, plusz a hallgatók felnőtt emberek, valamelyest komolyabbak, mint a közoktatásban. Ha egy előadó bemegy hallgatóknak órát tartani, akkor közel nem kell olyanokkal megküzdenie, amivel egy középiskolás vagy általános iskolás tanárnak!


Ezzel szemben, pl. amikor egy szakközépiskolába bemész pl. biológiát tanítani, akkor azt tapasztalod, hogy ott ül veled szemben 15-20 teljesen érdektelen, fegyelmezetlen gyerek, akik a biológiával nem akarnak semmit kezdeni, nem fognak belőle érettségizni, de alapból az egész tanulás hidegen hagyja őket. Hiába beszélsz, mondasz akármit nekik, rád se hederítenek, a telefonjukat nyomkodják, szemtelenkednek, elvannak a saját hülyeségükkel. Már azt is megfigyeltem, hogy évnyitón, amikor az igazgató beszél, akkor is mindenki telefonozik vagy társaságok alakulnak és beszélgetnek, az igazgató meg tartja a beszédét a nagy semminek. A mi időnkben ilyenkor mindenkinek kussban kellett ülni, és rád szóltak a tanárok, ha megzavartad a csendet.


Könnyű a mostani tanárokra rámondani, hogy rosszak, de először magatokba is nézhetnétek, és elképzelhetnétek, milyen lehet kiállni az osztályotokba egy tanárnak és órát tartania. Néha kihívtam egy gyereket az osztály elé, hogy tartson kiselőadást, és amikor mindenki tojt rá nagy ívben, és az rosszul esett neki, akkor feltettem ezt a kérdést neki is, és csodálkozott.

2021. febr. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem az a tanár hibája, ha nem tudja megfogni a diákok figyelmét."


Ja, ezt nagyon könnyű így kimondani, biztos megnyugtatja a lelkiismeretedet, amikor nekiállsz telefonozni az órán, és vonogatod a válladat, amikor a tanár rád szól.


Nem minden a tanár hibája, sok diák az alapvető viselkedési normákkal nincs tisztában, úgy viselkedik, mint egy állatkertből szabadult majom. Mindegyik ismeri a jogait, persze a kötelességét egyik sem. A tanárnak ezzel szemben mindig azzal kell foglalkoznia, hogy egy adott szituáció megoldásánál mit nem szabad neki...


Persze vannak tényleg rossz tanárok, akik alkalmatlanok a pályára, de ilyenek mindig is voltak. Viszont nagyon félrement itt valami az utóbbi 10-15 évben, ami az iskolai fegyelmezettséget, gyerekek viselkedését illeti. Túlzottan szabados, liberális lett a rendszer, mindenki azt csinál, amit akar, és ez így szerintem egyáltalán nem működőképes.


És nem arról beszélek, hogy a poroszos oktatást hozzuk vissza, bár annál, ami most van, az fényévekkel jobb volt. A jövő a finn vagy más iskolakultúra lenne, ami a kooperatív, kiscsoportos oktatásról szólna, ahol a diák motiváltan tanul, és együttműködik a tanárával, és akkor megy ki WC-re, vagy eszik, amikor akar. De ezt nálunk lehetetlen bevezetni, mert itt a diák nem tanulni akar, hanem ez egy újabb lehetőség lenne neki elkummantani a tanárát. Pofátlankodna a tanárral, hogy "én enni akarok, nem tanulni, mert jogom van hozzá, hagyjon engem békén". A magyar valóságban így realizálódna a finn modell...

2021. febr. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, vagy sem, a tanár határozottságán is sok múlik. Volt általánosban egy kőkemény magyar tanár, ott mindenki kussba volt, nem mert senki még csak pisszenni sem. Aki nem határozott, az nem való erre a pályára.
2022. márc. 6. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!