Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi vizsga tényleg olyan...

Egyetemi vizsga tényleg olyan nehézségű mint egy középsz. érettségi vizsga?

Figyelt kérdés

2021. febr. 6. 22:24
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen egyetem, milyen szak, miylen vizsga.

Volt több olyan vizsgám, ami 1-2 nap tanulással laza 4-es, 5-ös.

Cserébe olyan is, amin 5-6 nap intenzív tanulással is nagyon tudtam örülni a 2-esnek.

Mindezt úgy, hogy kifejezettn könnyen tanulok.

Így visszanézve, hogy most végeztem MSc-n, hát nem tudom, újrakezdeném-e mai fejjel nulláról, lenne-e hozzá elég kitartásom, pedig kifejezetten szeretem a szakmát és nagyon örülök, hogy így választottam.

Ja igen, BME gépészmérnöki szak amiről szó van.

2021. febr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
5%
Hát igen utolsó. Nem mindegy, hogy zh előtt tanulsz pár napot vagy egész félévben folyamatosan készülsz. :). Ha folyamatosan készülsz nem kell 5-6 nap intenzív tanulás.
2021. febr. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

12:

Kérlek taníts még, hogy nekem miből mennyi tanulás kellene, meg hogyan készüljek folyamatosan, miközben egy húzósabb félévben ott van egy csomó házi, labor beugró, zh, legalább a hasznosabb órákra járj be, meg azért legyen egy kis életed is mellette.

Most végeztem MSc-n kitüntetéses diplomával, és olyan területen helyezkedtem el a szakmán belül, ami kismorom óta érdekel, és képzem magam benne folyamatosan, szóval valamit biztos nagyon szarul csináltam. Egy kis jóindulat nem ártana.

2021. febr. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
15%
Nehezen lehettél, akkor mindenből 5ösnek kell lenni. :))
2021. febr. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell annak lenni, meghatározott átlag kell hozzá, meg 5-ös záróvizsga mindhárom tárgyból, meg 5-ös védés. Elárulom, MSc-n ezek meg is voltak. BSc-n sem voltam tőle messze, teszem hozzá, egész egyszerűen az elméleti alapozó tárgyak és szigorlatok onnantól nem érdekeltek, hogy meglettek, a szakmai, gyakorlatias tárgyak meg igen, amikből gondolom te is sejted, mikor kb mennyi van belőlük az egyes képzési szinteken, mivel gondolom azért tudsz mindent is ilyen jól, mert te is végzett kollléga vagy, és nem csak dumálsz alap nélkül.
2021. febr. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Jártam mérnöki karra is, most meg jogira, úgyhogy van tapasztalatom :).


Érettségin nagyon ritka a bukás. Egyetemen kb mindennapos. Ilyen szempontból az egyetem nehezebb.


Ha továbbtanulás a cél, az érettséginek nagyobb a tétje. Persze az egyetemen is számíthatnak a jegyek, ha nem akarsz kicsúszni az államilag támogatott státuszból, de azt jellemzően nem egy vizsga dönti el, pl egy kettest még bőven lehet kompenzálni.


Nem tudom most pontosan hogy van, annó nekem 4 tárgyból volt egyszerre a szóbeli, ami elég szerencsétlen, és ebből a történelem azért elég magolós és sok. Erre kb 3-4 hetet tanultam, egyetemen soha egyetlen vizsgára se volt ennyi időm készülni.


Szóval kérdés azért, hogy mi a cél? Átmenni? Középszinten azt hiszem 25% a kettes. Egyetemen 50. A lehető legjobb jegy/százalék? Tárgytól függ - a történelem érettségi nyilván nehezebb volt, mint egy 1 kredites tárgy 20 perces moodle vizsgája. A matek érettségi és a felsőfokú matek vizsgák szerintem egy sziten vannak (ha jó a tanár és veszed a fáradságot hogy bejárj). A jogot egyelőre elég jól megúsztam az online vizsgákkal, de azért itt is vannak (lennének alap esetben) kemény tárgyak, meg a mérnökin is volt néhány durva (Hő és áramlástan pl). Ezek messze durvábbak, mint az érettségi.

2021. febr. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
0%
Ha tanulsz egyetemen folyamatosan nem buksz. :). A bukás azért van, mert sokan azt hiszik elég zh előtt 1 nappal neki ülni aztán rájön, hogy már késő:D
2021. febr. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

#17: Ez nem igaz. Az 5-ös válaszoló vagyok. Én mindig folyamatosan tanultam, még a rengeteg beadandó mellett is. Mintatanterv szerint sikerült haladnom, de két tárgy is volt, aminél csak másodjára mentem át, pedig ezekre tanultam a legtöbbet.

Általános géptan: egy beugró+6 kérdés/feladat. Ha egy kész, tanár megnézi, és ha jó, mehetsz a következőre.

Kifelejtettem az első feladatban egyetlen egy apró vonalat az örvény szivattyú rajzán. És mivel ilyen formában a szivattyú nem működőképes, a következő kérdésre nem mehettem tovább.

Gépgyártástechnológia: 10 beugró kérdés, ha 7-et tudsz, akkor mehetsz szóbelire. Ebből 3 olyan volt, amiről nem esett szó órán, és a kötelező irodalomban sem volt benne. Csak a tanár szerint illik tudni. 16 vizsgázóból 4 jutott el a szóbelire.


Mechanika 1. számítási feladatok (pót zh-n mentem át, nem vizsgán tárgy volt):

Egyetlen számolási hiba, és nulla pont. Mivel összeomlik a híd (rácsos tartó). Ennyi. Érettségin, ha valamit elszámolsz, csak pontlevonás, de a többire megkapod a részpontot.

2021. febr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
84%

Kedves "folyamatosantanulnikéne" válaszolóknak:

Egész egyszerűen nehezebb szakokon még akkor is lazán beleszalad az ember egy-egy pofonba, ha készül rendesen. Pl kedvenc tanszékemnek tavasszal távoktatásban sikerült olyan Gépelemek I. és Gépelemek II. vizsgát is tartania, amiből sikertelenségi vizsgálat lett, mert 90% fölött volt a bukás...

(Nekem rég megvan, nem sértettségből írom.)

2021. febr. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
0%
Nem szalad bele pofonba, ha készül. :).
2021. febr. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!