Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményed az online...

Mi a véleményed az online oktatásról(gimisként)?

Figyelt kérdés

Nekem az, hogy olyan mint egy elsütött és egy erőszakos zaklatott vicc. Az online órák nagyon szigorúan vannak véve, ha nem jelensz meg igazoltatlan, mivel nem is van ezzel problémám, hanem azzal, ha valakinek pont lenne egy beadandója 9-re akkor hadd menjen inkább azt csinálni. Igen meg lehet csinálni előző nap de erre visszatérek.

Nálunk nincsenek elmagyarázza a tananyag, egy tanár a netről töltöget le ppt-ket, aztán azt próbáld megtanulni, és időzáras 5 perces 10 kérdésből álló tesztet írni. Én 4-esnél jobbra nem tudom lehozni azt a tárgyat.

Az online órásokkal az a baj, hogy nehezen tanítanak, mert 144p-s pptjékből olvassák fel a tanulni valót, így nehéz követni.

Beadandók... Nem tartják normálisan az igazgatói utasítást, hiszen minden tárgy felkészülési határidő az az a nap mikor óra van. (Tehát ha kedden és pénteken van földrajz, akkor a határidő (kedden 13:00kor elküldött anyag), péntek 13:00 lehet, a dolgozatok kivételt képeznek)

Olyan tantárgyból is vannak beadandó mint rajz, tesi, ének...

Egy tanár kamerával csukott szemmel enged minket felelni. Ez szerintem az emberi jogok sárba tiporlása, ha ennyire nem bízik bennünk, hivasson be minket az iskolába.

Barátaimmal nem találkozok mindennap, hanem csak 2 hetente mi az sem olyan jó.

Német tanár ki egy bugos oldalon adja ki a dolgozatokat, feladatokat (hashtag school), és erőlteti ezt a felület használatát.. olyan mintha ez az oldal lefizette volna őt, hogy promózza ezt a fost.


Nem szeretem. Már nem is tanulok, aki tanul az is ötöst ír, aki nem az is. (Időzáras dogaknak nem, de azért szerintem egy 30 percet lehetne adni egy 15 kérdéses dolgozatra.)

Rengeteg a tanulnivaló, és a felesleges beadandó, tanárok még nem tudnak itt helytállni, hiszen nem ezt tanulták 10+ éve az egyetemen.


Interneten látok pár online óráról készült "vicces" videókat, ahol a gyerek beszól mert bekapcsolva hagyja a mikrofonját. Ez szerintem inkább szomorú, mint vicces, hogy ilyen sötét napokat élünk.



2021. febr. 7. 21:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Szar.
2021. febr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Szia ! Én is leírom a tapasztalataimat neked !

Nálunk pl. nem igazolatlan , ha nem jelenünk meg. A másik, hogy a tanárok nem tudnak helytállni.( vannak kivételek) de most ez a helyzet van , ki kell belőle hozni a legtöbbet! Én érettségizni fogok , és így hogy otthon vagyok , többet tudok készülni nyílván rá! És mindenre jut idő! Nyílván nagyon hiányzik a tanári magyarázat, de ha benned nagy akarat van , akkor tudsz szerintem tanulni , gyakorolni. A tanároknak sem könnyű, mert nem mindegyik ért a géphez , meg ilyenek. De most inkább rajtunk van felelősség , hogy tanuljunk . Nyugi , nem sokáig lesz a kényszerszünet már. Kitartást.

2021. febr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Ezt fájdalmas volt olvasni is...

Nálunk teljesen máshogy van. Nincs ilyen hogy igazolatlant kapunk (a legtöbb tanárnál) mert tudják, hogy bármilyen probléma adódhat a internettel meg bármivel. A hataridők is elég korrektek. Mondjuk a dolgozatoknál én is tapasztalok hasonlókat, azok a nehéz tesztek az agyamra tudnak menni. Azzal nekem az a szerencsém, hogy messengeren mindent megbeszélük az osztálycsoportba és mindenkinek 5-ós lesz a doga.

De van olyan is, hogy egy hosszú dogára, amire legalább kell 35 perc, ad a tanár 15 percet. Ez az egy amit nagyon utálok ebben az egészben.

Nálunk a tanárok elég rendesen elmagyarázzál a dolgokat(persze vannak kivételek), minden rendesen meg van tartva. Még a tesi is, de ott csak beszélgetünk😂

Nekem amúgy összességében tetszik az online oktatás, legfőképp azért mert nem kell bejárni. És utálban a reggeli esőben-hidegben kiállni a buszmegállóba reggel 6 órára és ott várni a buszt, ami minimum 10-15 percet késett...

Szerintem amúgy hamarosan el lesz engedve a nép, de aztén ki tudja...

2021. febr. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk se ennyire szar a helyzet, de nem is a legjobb.

Nekem alapvetően azzal nincs bajom, ha pl. tesi beadandót kell írni, mert tud olyan témát adni a tanár, amiről van is kedvem írni. Nekem azzal van ki a f*szom, hogy pl. nyelvből kapunk egy vázlatot egy nyelvtani dologhoz (pl. angolból infinitive és gerund), és utána 1 órán elmagyarázza a tanár, majd a következőn mondatfordítás van gyakorlásként, és utána doga. Ezzel az a baj, hogy annyira szar vázlatot küld, hogy abból, ha akarom se tudom megtanulni.

2021. febr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia

#2es vagyok

Közben kiderült , hogy nekünk lesz suli végzősöknek , úgyhogy mehetünk

Becsüld meg inkább amíg nem kell menned

2021. febr. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szia, én irigyellek titeket. :D

Köszönöm a válaszokat, ezek szerint csak nálunk ilyen rossz.

2021. febr. 9. 09:24
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

"ha valakinek pont lenne egy beadandója 9-re akkor hadd menjen inkább azt csinálni." Mi?

Tehát a tanár fogadja el hogy leszarod az óráját mert kénytelen voltál megcsinálni egy kb. 5 oldalas pptt?


"Az online órásokkal az a baj, hogy nehezen tanítanak, mert 144p-s pptjékből olvassák fel a tanulni valót, így nehéz követni."

Kérjétek el tőle az óra végén a tananyagot és megtanulod utána.


"Olyan tantárgyból is vannak beadandó mint rajz, tesi, ének..."

Ezekkel egyébként is eltöltenél 7x45 percet egy héten ha jelenléti oktatás lenne.


"Egy tanár kamerával csukott szemmel enged minket felelni.Ez szerintem az emberi jogok sárba tiporlása, ha ennyire nem bízik bennünk, hivasson be minket az iskolába."

Te magad írod hogy az is ötöst kap aki nem tanul. Akkor ezek után hogyan bízzon bárkiben is?


"Barátaimmal nem találkozok mindennap, hanem csak 2 hetente mi az sem olyan jó."

Ez miért az online oktatás hibája? Attól függetlenül, hogy nem kell bejárni az iskolába, az utcára ki lehet menni.


Kicsit túl van reagálva ez az "online oktatás mekkora egy fos" téma.

2021. febr. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7-esről nekem az a mondás jutott eszembe, hogy más az, mikor az okos hülyéskedik, mint az, mikor a hülye okoskodik.
2021. febr. 9. 19:57
 9/12 anonim ***** válasza:
Átérzem amit mondasz, én mondjuk egyetemre járok. Nálunk vizsgákon legfeljebb 1 perc jut egy kérdésre, de olyan is volt, hogy 60 kérdésre volt 45 percünk. És ugye az oldal töltési ideje, stb... És volt olyan kérdés, ami 5 sorban volt megfogalmazva :D Sajnos nem győzik hogy ellehetetleníteni a csalást, mind írásban, mind szóban, ami teljesen egyébként sehogy sem zárható ki, tehát összességében az egész ráizgulásuk felesleges, csak az ember kedvét veszik el ilyenekkel, meg a maroknyi nem csaló diákot kényszerítik rá arra, hogy csaljon, ha jó jegyet akar. :( Szerintem tanulj tankönyvekből az otthoni tempódban, érettségi tárgyakat próbáld követni meg szinten tartani, a többit meg engedd el, csak menj át. Én gyerekként lehet szétgörcsölöm magam inkább annak idején egy ilyenen, de most így végzős egyetemistaként ezt látom a legreálisabb opciónak :D
2021. febr. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
Persze, ha valaki nem ért egyet veled akkor az már csak hülye lehet. :)
2021. febr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!