Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnökinfósok nagyon nehéz...

Mérnökinfósok nagyon nehéz elvégezni qz egyetemet és nagyon szorgalmasnak kell lenni? Matekból egy nem is erős nem is gyenge 4es vagyok túl fogom élni? Programozást nem nagyon vágom még esetleg foszkal jobban járnék kezdésnek?

Figyelt kérdés

2021. febr. 9. 08:15
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

A programozást a legtöbb helyen az alapoktól kezditek, így attól nem kell félned. A matek másik dolog, általában csúnya szórótantárgy szokott lenni az analízis. Javaslom, ha nem jártál matek fakultációra, a mateking.hu-n nézd majd át, hogy milyen matek kell arra az egyetemre, ahova jelentkeznél, és nézd meg, hogy az alapján meg tudnád-e tanulni.

Én úgy tudom, hogy FOSZK-on nincs ilyen szintű matek, tehát előbb-utóbb ezen úgyis túl kellene esned egyetemen. (Így ha csak a matektól félsz, kb. felesleges foszk-ra menned.)

Én a helyedben a nyári szünetben kicsit ráfeküdnék a matekra, tanulnék előre, amennyit csak lehet, meg órán tényleg figyelnék és készülnék óráról-órára. Szerintem ennek elégnek kell lennie.

2021. febr. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De nem biztos,hogy felvesznek az alapszakra az a problémám. Mivel most kaptam észhez,hogy mi is szeretnék lenni és nem biztos,hogy matekból meg infóbol olyan jó lesz az érettségi
2021. febr. 9. 10:31
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Akkor ha belefér, menj nyugodtan FOSZK-ra, utána könnyebb lesz legalább az alapképzés. Csak a matek az azért nehéz lesz, legalábbis nem olyan félvállról vehető dolog. Viszont ha el tudod fogadtatni a FOSZK-ról a tárgyakat, akkor sokkal könnyebb lesz arra a pár húzós tárgyra készülnöd majd egyetemen.

Bár érdemes utána érdeklődni, hogy mit tudsz elfogadtatni majd abból.

2021. febr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hol tudok erről érdeklődni?
2021. febr. 9. 12:45
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemen ahová szeretnél jelentkezni.
2021. febr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

(BME Mérnökinfó)

Mindent elejétől a végéig tisztán elmondanak. Előadásokon van hogy túl gyorsnak érzed, de jegyzetek, diasorok stb..., különféle segédanyagokból minden megérthető.


Nem azzal van a legtöbb embernek a problémája, hogy lehetetlenűl nehezek lennének a dolgok, hanem alul becsülik a tárgyakat és csak az első ZH-nál (kb szorgalmi időszak fele) jönnek rá, hogy tanulni kéne, viszont akkor már elég húzós 5-6 tágyból szinte 0ról felhozni a tudást.


Általában túl kevés az idő rossz időbeosztás miatt, nem túl nehéz a tananyag.


Ha az első héttől kezdve betartod azt a szabályt, hogy minden egyes tantárgyadból mindent lejegyzetelesz és próbálsz megérteni, még az adott héten amikor leadják és ha kapsz valamilyen házit, beadandót akármit akkor azt már a kiadás pillanatában elkezded (Nem feltétlenűl megcsinálod, de neki állsz akár csak 1 órára, hogy meg tudd a nehézségét és realisztikusan lásd mennyi időt kell rászánni) akkor semmi bajod nem lesz.


Amikor nekem ezeket mondták nem hittem el. Azt hittem túloznak, hiszen nem tűnt keménynek az egyetem az első pár hétben.


A másik tipikus felsőbb éves duma, hogy "Itt jóval többet kell tanulni mint az érettségire". Ezt sem tudtam igazán felfogni gólya fejjel. Azt hittem riogatnak.


Plusz az elején az óriási közeg változás elvonja a figyelmed.


Nekem is kellett 2 félév, hogy rájöjjek, ahogy nagyon sok más embernek.


Nem véletlenűl morzsolódik le a társaság legnagyobb része ebben az időszakban, aki túléli az első 2 félévet, már többnyire bent marad (max csúszik).


Szóval a lényeg, hogy a fentieket tartsd be. Lehetsz 2-es is matekból, fizikából és persze infóhoz lehet semmi közöd, úgy hogy gimiben órán csak interneteztetek. Meg lehet csinálni (Saját példa) ha megfelelő energiát fektetsz a dologba.


Ha meg az elejétől okosan csinálod, sokkal egyszerűbb dolgod van és abban az esetben szerintem fel sem merül az, hogy kiesnél vagy rettenetes átlagod lenne.

2021. febr. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!