Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnök info fosz-t mennyit és...

Mérnök info fosz-t mennyit és mit számítanak be? Ez a kredit dolog nem igazán mond nekem semmit SZTE-n tervezem tanulni a foszt is majd meg a fősulit is. Szóval mennyi idő jön le az alap képzésből?

Figyelt kérdés

2021. febr. 9. 17:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Elején nem igazán értettem mit szeretnél. Mi az a fosz. Ez FOSZK. :)


Maximum 1-2 félévet tudsz ezzel beszámíttatni.


Menjünk végig egy példán:


Van két tantárgyad, az egyik Fizika, másik Hálózatok. A FOSZK-on a Fizika vizsgás és a bsc-n is az, és tematikában is megegyezik. A Hálózatok tárgy FOSZK-on gyak jegyes, tematikába kicsit eltérő, bsc-n vizsgás, államvizsga tárgy.


Megcsinálod mint a két tárgyat FOSZK-ot ugyebár. Aztán elvégzed a szakot, majd jelentkezel bsc mérnökinfora. Be akarod számítani a tárgyakat. Melyiket fogadják el? Melyiket nem?


A fizikát elfogják fogadni, mert tematikába megegyezik, vizsgáztál is belőle, ugyanúgy a bsc-sekkel voltál együtt a kurzuson.


Hálózatokat elfogják fogadni? Nem feltétlen. Ha eltér a tematikába, és mivel a számonkérés is más volt, lehet azt mondják csináld újra.

2021. febr. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"Maximum 1-2 félévet tudsz ezzel beszámíttatni."



Szerintem többet.

2021. febr. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem igen tud többet. Az a baj, hogy egymásra épülnek a tárgyak és nem tudod előre felvenni, ha nincsennek meg az előkövetelmények. Pl.


Irányitástechnike 5. féléves tárgy volt nálam, és előtte minden félévbe szépen épültek egymásra a tárgyak, aminek a csúcsa ez volt. Egyik tárgy sem volt FOSZK-on, és ha ebből indulsz ki 5 félév alatt nem tudsz végezni.... Maximum annyi az előny, hogy kevesebb tárgyad lesz félévente. :)

2021. febr. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
És akkor itt jön elő az, hogyha az egyik tárgy nem sikerül akkor 1 év csúszás is lehet, mert lehet az adott tárgy ami ráépül másra csak őszi félévekbe indul, tehát várnod kell 1 évet, hogy újra felvehesd és utána haladhatsz tovább. Az ilyen tárgyakon nagyon-nagyon ellehet csúszni aztán a 3.5 évből simán lehet 5-6 év is. Főleg, ha nem csak 1 tárgyon csúszol el, hanem már 2-őn akkor már 2 évet csúsztál. :)
2021. febr. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2 éves gépész Foszk képest végző ismerősöm elment bsc képzésre és kb 3.4. féléves tárgyai voltak nagyrészt kezdésképpen. Persze ez intézmény és képzés függő.
2021. febr. 11. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
De egyébként ő szabadon választható tárgyként is olyanokat vett fel ami a gépész bsc tárgyai között szerepelt szóval előre gondolkodott.
2021. febr. 11. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Van olyan aki pontosabb választ tudna adni?
2021. febr. 11. 16:27
 8/12 anonim ***** válasza:
Adtam pontosabb választ. A ráépülős tárgyak miatt 1 vagy maximum 2 félévet nyersz. De inkább 1
2021. febr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen értünk egyet azzal mi a pontos. Én azt kérdezem,hogy pontosan mennyit nem azt,hogy kb 1-2 :D mert valahol meg úgy hallottam,hogy konkrétan fele lesz a foszk miatt a képzés
2021. febr. 11. 19:15
 10/12 anonim ***** válasza:
Végig nézed az egyetem tematikáját ahova jelentkezni akarsz. TO-ról kikéred a tantárgy leírásokat és összehasonlítod a sajátoddal. Ha 75%-ban egy tárgy tematikája megegyezik azt kötelesek elfogadni. Valahol többet tudsz, valahol kevesebbet, valahol egyáltalán nem végzel hamarabb valahol pedig igen. A végzed a ráépülős tárgyaktól függ. Ha 5-6 tárgy egymásra épül (nekem volt ilyen), akkor esélytelen végezni hamarabb.
2021. febr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!