Szorgalmi idoszak?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Nalam tapasztaltabb egyetemistak tapasztalat/velemenyet szeretnem kerni.

Diohejban a dolog, 1. eves mernok szakos hallgato vagyok (villamos) es ugy erzem nem jol csinalom azt, amit. Az elso felevben meglett minden targy de ugy erzem nem igazan jo a technikam, bejartam minden foglalkozasra es ezek utan a koliban minden nap meg elovettem es tanultam/gyakoroltam a peldakat, hetvegen. Most, hogy online oktatas van kb orak utan kicsit pihenek es, amint veguk ugyanez. Hetvegen is szoktam tanulni, pontosabban lelkiismeretfurdalasom van, ha nem keszulok/tanulok de mostanaban kezdtem el erezni, hogy kezdek kimerulni, tikkel a szemem,nem fog az agyam, testilek-szellemileg teljesen dead vagyok,alszom de felesleges..,es meg sorolhatnam.


Leginkabb kivancsi lennek, hogy ti hogy tanultok/osztjatok be az idotoket.

Koszi elore is, az ekezeteket/esetleges helyesirasi hibakat nezzetek el :D .



2021. febr. 13. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne csak a tanulással foglalkozz. Természetesen tökéletes ahogy írtad, résztveszel az órákon, délutánonként még foglalkozul velük/készülsz a másnapiakra, hétvégén átnézed az anyagokat, ennél jobban nem is lehet. Találd meg azt, amivel ezek mellett kitudsz kapcsolódni és ami segít a tanulásban és az agy működésében. Sportolj, fuss, menj el egyet sétálni mondjuk két tárgy között, tarts szüneteket közte és sokkal jobban fogsz tudni koncentrálni. Néha változtasd a tanulási helyszínt, hogy ne mindig ugyanaz legyen a környezet. Egyébként itt gyakorin még találsz számos ilyen kérdést, hozzá tökéj válaszokkal. Kitartást, sok sikert, üdv: egy szintén elsőéves.
2021. febr. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne tanulj minden nap, kell a pihenő, különben nem fogod bírni. Találd meg az egyensúlyt a tanulás és a magánélet között. Neked kell kitapasztani, hogy mi számodra az ideális. Fontos a jó időmenedzselés és akkor bele fog férni minden és mégse égsz ki.

A másik, hogy próbálj meg hatékonyan tanulni, úgy kevesebb időt vesz igénybe és mégis ugyanott tartasz. Ha fáradtan órákat ülsz a könyv felett, az inkább csak szenvedés, de sokra nem jutsz, mert nem fog az agyad. Lehet másnap kipihenten egy óra alatt többre mennél.

2021. febr. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egészségesebben kell táplálkoznod (vitaminok, több protein, zöldségek) és heti legalább 2x sport a szabad levegőn, futás, kerékpár, stb.
2021. máj. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!