Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt biológis és kémia...

Emelt biológis és kémia érettségi felkészülés egy év alatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy van itt olyan, aki középiskola közben egy év alatt fel tudott készülni emelt biosz-kémiára? 11.-es vagyok, és mostantól kezdve van kb. egy év + 2 hónap felkészülési időm, különtanárokhoz áprilistól fogok járni. Szerintetek lehetséges, hogy elsőre felvegyenek? A mostani tudásom nem egyenlő a nullával, de közép érettségihez sem lenne jelenleg elég.

2021. febr. 15. 18:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A biosz sima ügy, a kémia húzósabb. Arra javaslom, hogy nyáron is készülj az elmélettel legalább.

Ha vág az eszed, akkor simán lehetséges az, hogy elsőre felvegyenek. Jelenleg hogy állsz a tantárgyakból?(mármint az iskolában, nem az érettségihez mérten) Érted az összefüggéseket?

2021. febr. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Természeteseeen, nyáron mindkettőre rá fogok nagyon feküdni, a kémiára főleg. Igazából fakton jók az eredményeim, de korántsem hiszem, hogy az emelt érettségi követelményekhez igazítva adják le az anyagot. (Ezt veszem észre pl. abból, hogy van egy adott anyag, abból írunk egy nem részletes vázlatot, és ezt kérik számon, holott más tankönyvekben amikkel eddig találkoztam 5* ilyen részletesen van minden leírva)
2021. febr. 15. 18:59
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Egyszerű a megoldás, nézd hozzá a követelményrendszert.
2021. febr. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nyilván ez biológiánál egyszerűbb, de a kémia esetében (főleg a számolásoknál) azért ez húzósabb, legalább is nekem biztosan. Azért nagyon köszönöm a választ, nagyon próbálkozok, hogy felvegyenek :)
2021. febr. 15. 19:04
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha gondolod írhatsz privit, ha szeretnél segítséget a feladatokkal kapcsolatban, én is most fogok érettségizni kémiából, a bioszon már túl vagyok. Mindenképp hasznos megtárgyalni egy-egy nehezebb feladatot, elméleti részt.
2021. febr. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Uuuu nagyon köszi, ezt a későbbiekben még lehet igénybe veszem :) Sok sikert a kémiához, és gratula a már meglévő bioszhoz!
2021. febr. 15. 19:16
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Köszi, neked is sok sikert a felkészülésben!
2021. febr. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
23%
Kémia könnyebb szerintem. Simán ötös lett, de a bioszhoz hozzá se tudnék szagolni.
2021. febr. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sima ügy. Ha a szorgalom meg van, egyenesben vagy.
2021. febr. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!