Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskolás korú gyerekkel...

Középiskolás korú gyerekkel (elsős, 14 éves) hazaköltözve, hogy lehet, milyen középiskolába lehet beiratni?

Figyelt kérdés
Nem írt otthon felvételit, nincs 8. osztályos bizonyítvány, viszont tanköteles. Középiskola elsőt kezdené.

2021. márc. 6. 08:38
 1/7 bbmarta ***** válasza:
De az általános iskolát befejezte ott ahol eddig tanult? Az OH-hoz kell fordulni a kérdéssel! Egyébként most így azt tudom elképzelni, hogy be lehet íratni egy olyan suliba, ahol a központi felvételit nem kérik, a pótfelvételi eljárásban... Akkor májusban már lehet helye valahol és szeptemberben kezdheti a középiskolát. Ha nincs bizonyítványa, elképzelhető, hogy osztályozó vizsgát kell majd tenni.
2021. márc. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hetedik osztályt fejezte be, szeptembertől járt külföldön, itt jár egy évet- nem tudtunk hazautazni télen vizsgázni, így nincs 8.-os bizonyítványa, csak hetedikig..


Hol találhatok felvételi nélküli iskolákat? Már próbáltam nézni de nem sikerült.

2021. márc. 6. 23:29
 3/7 bbmarta ***** válasza:
Akkor vagy veszít 1 évet és megszerzi itthon a 9.osztályos bizit vagy leteszi az osztályozóvizsgát minél hamarabb és akkor be tud kerülni szeptembertől egy középiskolába. Nem tudom, hol kerestek sulit, de a budapesti Zrínyi Miklós Gimnázium nem kér központi felvételit! [link]
2021. márc. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 bbmarta ***** válasza:
Bocs, 8.osztályos bizit...
2021. márc. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azta! Köszönöm szépen! Ismerem azt a gimnáziumot, az van hozzánk (az otthoni lakáshoz a legközelebb) sok osztálytársa megy oda, de nem tudtam, hogy nem kér felvételit. Az a helyzet, hogy még mindig külföldön vagyunk és online osztályozó vizsgát nem engednek. Szóval kellemetlen helyzet, coviddal tetézve.
2021. márc. 7. 00:00
 6/7 bbmarta ***** válasza:
Kitartást! Remélem, összejön a suli akkor valahogy!
2021. márc. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt is rá lehet keresni olyan középiskolákra, ahol nem nézik a központi írásbelit:

[link]

Érdemes Budapestre és megfelelő képzéstípusra szűkíteni a keresést. Lényeg, hogy kereséskor a "Tanulmányi terület szövegének egy részlete:" után a következőt kellene beírni: felvétel a tanulmányi eredmények alapján

2021. márc. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!