Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kapuzárási pánik 23 évesen?

Kapuzárási pánik 23 évesen?

Figyelt kérdés

Kifejtve:


Az egyetemet Pesten csinálom/tam (épp MSc-t végzek, de a távoktatás miatt nem kell bejárni) bejárósként (agglomerációból). Az elmúlt 4 évben szinte alig voltak egyetemi "emlékeim". Mivel hazajutni 22h után nem lehetett (vagy 10-15 ezres taxizással) és a legelső busz is 5-kor indult, így természetesen ezek a baráti "iszogatások", bulik 1-2 kivételt leszámítva teljesen kimaradtak az életemből (és ezek is igen nagy előzetes szervezést igényeltek). Az ilyen "este nem iszunk meg 1 sört?" típusú programokról álmodni se mertem.


Kolit nem kaphattam, mert nem lett volna elég pontom, valamint éppen olyan messze laktam, hogy még pont nem volt nagyon fájó a bejárkálás (napi 1-1,5 óra x 2). Nem segített a helyzetem az, hogy elég céltudatos voltam a többiekhez képest, így nekem általában minden sikerült max 2. alkalommal, de nyilván ez a kapcsolatok, programok rovására ment (még a gólyabálomra se mentem el, mivel 4 zh-t írtunk azon a héten és fontosabbnak találtam az arra való készülést). Kvázi paradox módon az akkor "esedékes" bulik és társas események hiányoznak most, miközben akkor a hátam közepére nem kívántam volna őket.


Erre már 2020 elején rádöbbentem valamennyire, de akkor úgy voltam, hogy még van 2 évem MSc-n, most bepótlom a dolgokat, hiszen elég "rutinos" vagyok már ahhoz, hogy tudjam keverni a tanulást a bulizással/eseményekkel. Úgy gondoltam, hogy így vagy úgy, de megoldom ezeket a dolgokat. Alszok inkább a kocsiban/mekiben reggelig, de valahogy eljárkálok ilyen eseményekre. De jött a pandémia... ebben a félévben már 99%, hogy nem megyünk vissza, és a következő félév lesz az utolsó..

Ezt a felismerést tovább "segítette", hogy több olyan ismerősöm is van, aki pestről/pest mellől ment vidéki egyetemre tanulni, és folyamatosan meséltek, hogy ilyen jó program/olyan jó szakest volt és mintha egy 2. családja lenne az ottani barátok/ismerősök/kolis társak. Eltöltöttem többüknél is pár napot látogatóban, és valóban ilyen érzésem volt. Mindenki ismer mindenkit, tényleg, mint egy nagyobb család. De mondhatnám pl. Pestre a SE-re járó ismerőseimet, akik kolisok voltak. Ők is hasonlókról tudnak beszámolni.


Jelenleg a szívem legmélyén beiratkoznék valami 5 éves képzésre egy vidéki egyetemre (pl. Szeged a szívem csücske) és átélném ezeket a dolgokat, de tudom, hogy ez egy irracionális dolog. Suli mellettem jól fizető állásom van, nagyon jó pozícióban.


Sajnos a mostani helyzet és a társas kapcsolatok szinte teljes hiánya miatt egyre többször gondolok ezekre a dolgokra, és úgy érzem magam, mintha kést forgatnának a szívemben. A racionális énem azt mondja, hogy ez badarság, az átlagosnál jóval jobb munkahely stb. meg minek vágyok egy koszos koli szobára ahol 3 másik emberrel kell osztozkodnom. Az érzelmes énem szerint pedig ezek életre szóló dolgok, és soha nem lehet újra megélni őket "one in a lifetime".


Tudom, kicsit panaszkodós szaga van, de sajnos ezt érzem most :(


Volt/van valaki hasonló helyzetben?



2021. márc. 9. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
ezért kellett volna passziváltatnod egy évet :D semmi para nem lett volna.
2021. márc. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Abszolút átérzem amit mondasz, én kerek 4 hétig voltam kollégista (akkor sikerült bejutni, póteljárásban), aztán jött a covid és 1 éve nincs igazán rendes egyetem.


Minden bántó szándék nélkül kérdezem, hogy egyébként vannak barátaid? Akár a szakról, akár máshonnan, vagy párkapcsolat, akárki. Valóban a konkrét szaktársi sörözés-buli hiányzik, vagy szimplán valamiféle társasági esemény? Mert utóbbit később is lehet, csak most rossz hogy minden zárva van.

2021. márc. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon sokan be vagyunk most zárva a négy fal közé. Senkinek se különb most a helyzete.


Nekem a covidos bezárás tavaly ketté vágott egy kibontakozó és nagyon jó munkakapcsolatott. Nagyon sajnáltam, ahogyan elúszik a lehetőség az orrom előtt. Most szakdolgoznom kellene, de már három hete beteg vagyok a covid fertőzés miatt (nagyon sokat fulladok). Ameddig csak lehet, nem akarok kórházba menni. Tandíjjat kellene lassan fizetnem, de alig dolgoztam februárban és a március se lesz sokkal jobb.


Nagyon kevés szó esik az egyetemisták gondjairól. Van a hitel lehetőség, meg a telefonos háziorvos rendelés.


Azt mondom, gondolj erre a problémára úgy, hogy abszolút átmeneti, egyszer vége lesz és most másnak van itt az ideje az életben. Gondolj arra, hogy egészséges vagy, lassan végzel a képzéssel. Ott lesz a nyár a szórakozásra és a kikapcsolódásra.

2021. márc. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%
Igen, de ennek semmi köze a kapuzáráshoz. Ez inkább kapunyitási pánik, én is hasonló helyzetben vagyok. Azzal a különbséggel, hogy én nem mentem MSc-re, mert nekem nem volt jó élmény az egyetem. Nemigazán szereztem normális társas kapcsolatokat, kb csak a tanulásról szólt a BSc, illetve edzeni jártam. Ha újra 18 éves lennék, sok mindent máshogy csinálnék, pl megpróbálnék egy teljesen másik szakot, ahol pl kiegyenlítettebb a nemek aránya (pl orvosi).
2021. márc. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Minden bántó szándék nélkül kérdezem, hogy egyébként vannak barátaid? Akár a szakról, akár máshonnan, vagy párkapcsolat, akárki. Valóban a konkrét szaktársi sörözés-buli hiányzik, vagy szimplán valamiféle társasági esemény? Mert utóbbit később is lehet, csak most rossz hogy minden zárva van."


Persze, vannak barátaim egyetemről is, illetve még gimnáziumból is :). Jól kijöttem a szaktársaimmal ettől függetlenül, csak a folyamatos programokból való "kimaradás" bánt igazán. Ettől függetlenül egy suli utáni kávézás, vagy valami előre egyeztetett program (kirándulás stb) részt vennem, csak ezek a spontán dolgok hiányoztak. Egyetemistákként gondolom nektek is van jópár sztoritok innen-onnan. Na nekem ezek hiányoznak nagyrészt.

2021. márc. 9. 19:02
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Tudsz majd bulizni meg eseményekre járni ha már nem kell tanulni. Sokkal jobb lesz, hidd el. ;)
2021. márc. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia, hasonló helyzetben vagyok, mint te, csak nekem barátaim sincsenek.


20F

2021. márc. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%
Én jelenleg passzív féléven vagyok és már az előző félévemet sem tudtam befejezni, úgyhogy tulajdonképpen csúszok egy évet az alapképzésen. Ennek egy picit örülök abból a szempontból, hogy így "kapok még egy esélyt" mert, ha addigra talán véget ér a járvány mizéria, akkor még visszamehetek majd az egyetemre, a koliba és esetleg lehet "normális" egyetemista életem. Nekem az egyetemen töltött 2,5 év igazából nagyon nem passzolt az elképzeléseimhez, pedig hozzád képest még mondhatni jobb helyzetben voltam, mert én legalább kolis voltam. Úgy mentem egyetemre, hogy már nagyon vártam és izgatott voltam, hiszen tényleg minden (volt) egyetemista ismerősömtől azt hallottam, hogy pl. az lesz majd életed legjobb időszaka, mennyi új embert megismerhetsz majd, a kollégium az egy hatalmas buli, mennyi barátod lesz, együtt tanulhattok, eljártok majd bulizni meg kirándulni meg iszogatni stb. Én pedig ezt vártam és ehhez képest hatalmas csalódás ért, mert bár egy vidéki egyetem egy viszonylag kisebb szakján tanulok és kolis is voltam, nálunk egyáltalán nem volt semmiféle közösség. Tehát a mai napig úgy járnék egyetemre, hogy a szaktársaim nagy része kb. vissza sem köszön és most tényleg nem túlzok... Nálunk órák előtt/után nem volt ilyen csoportos beszélgetés, nálunk nem volt közös tanulás, nálunk nem volt jegyzet cserebere, nálunk nem voltak szakos programok stb., stb. A koli pedig ugyanez csak pepitában, tehát mindig ismeretlenekkel laktam együtt (más kar, más szak, más évfolyam) és nem voltak közösségi programok, közösségi helyiségek sem igazán max. páran kijártak cigizni az épület elé és még mindig gondolkozom rajta, hogy rá kellene szoknom :D Úgyhogy nekem eddig teljességgel kimaradtak a tipikus egyetemi vagy kolis élmények, mert tényleg max. tanultam, esetleg beszélgettem egy-két emberrel (mert azért volt akivel jóban voltam valamennyire), elmentünk esetleg kávézni, de ennyi és én azért ennél többet vártam. Emiatt pedig kifejezetten nem szeretek egyetemre járni, mert bár nem ez az elsődleges funkciója és nem ez volt az elsődleges célom nekem sem, mégis hiányzik a társasági élet.
2021. márc. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

A spontán sörözések, bulizások inkább a kolis élet velejárói. Sokan laknak agglomerációban vagy Pesten szülőkkel, de akár csak távolabbi ponton albérletben, nekik ezek könnyen kimaradnak. Szóval abszolút nem egyedülálló a helyzeted, nem maradtál le semmi olyanról, amin minden egyetemet végzett ember kötelezően átment. Én is kolis voltam, persze buli volt az élet, de közben mi is ugyanúgy rengeteget tanultunk.

Azt írod, vannak barátaid a szakról. Akkor próbálj te is szervezni valami programot, ne csak várd, hogy spontán hívjanak. Sörözni-bulizni mondjuk most pont nem lehet, esetleg kirándulni tudtok menni valahová.

2021. márc. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még egy utolsó erasmus félév esetleg? Ha jól gondolom 11 féléved megy el összesen, ha államis vagy, marad még egy támogatott. Lediplomázhatsz, és egy új képzésre beiratkozva még kimehetsz egy félév erasmusra. Ott sűrítve megkaphatod ezeket az élményeket. A munkahelyed persze nem tudom milyen, mennyire tudod esetleg félállásban, távmunkában csinálni, ha abba nem fér bele, akkor tárgytalan.
2021. márc. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!