Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kapuzárási pánik 25 évesen és...

Kapuzárási pánik 25 évesen és depresszió?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kezdem úgy érezni hogy kapuzárási pánikom van/lesz és depressziós leszek. Idén voltam 25, befejeztem az egyetemet és most ősszel kezdek el dolgozni. Elnézve a közeli barátaimat és úgy egyébként is totál úgy érzem, hogy most hogy elkezdek dolgozni már egy csomó mindent már nem tudok megcsinálni, amit egyetmi évek alatt és/vagy korábban kellett volna kipróbálni és megtenni (utazásm, sportok kipróbróbálása stb.). Többek között azért is érzem ezt, mert eddig még nem volt barátnőm és attól félek, hogy ha esetleg találok valakit nem is lesz utána már más, szóval hogy kimaradt és ki is fog maradni a csajozós rész az életemből. Emellett éppen 60 kg, vékony, a legtöbben lenéznek hogy ilyen "gebe" vagyok, pedig eszek rendesen, bőségesen és akkor sem sikerül se hízni se izmosodni. Pár éve elkezdtem kopaszodni is, amit rettentően utálok, a kinézetemmel egyáltalán nem vagyok megbarátkozva. Kb. 7-8 éves korom óta szemüveges vagyok, amit szintén a kezdetek óta utálok, azóta megszoktam, h van, de itt megáll a dolog. Kb. fél éve kiderült, h édesanyám daganatos, azóta rengeteg kezelésen van túl és úgy néz ki, hogy teljesen felépül belőle, de ez is nagyon megviselt. Kicsit kilátástalannak tartom a jövőt és talán félek is a bizonytalanságtól, mert ahol lakunk egy kisváros, kb semmi munkahellyel és ősszel megint költözök valahova. Szeretnék egy közeli nagyvárosba menni, mert ott van pár barátom, de a szüleim azt akarják, hogy oda mennyek vissza ahol szakmai gyakorlaton voltam. Csak éppen az olyan messze van, hogy akkor oda kellene költöznöm és abban a városban egy árva léleket se ismerek, mintha kb. az egyetemet kezdeném. Félek a jövőtől, mi lesz anyuval és, hogy megint be kell illeszkednem valahova. Ez most akkor mi lehet? Pánik vagy depresszió? :S Úgy érzem napról napra, hogy totál elszúrtam az eddigi életemet és nem így kellett volna... (25/F, és az egyetemet jó eredménnyel végeztem el, olyan szakon, hogy munkám biztosan lesz)
2016. aug. 20. 11:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez senem pánik, senem depresszió, hanem normális, egészséges aggodalom, félelem a jövőtől, a változásoktól. Eddig elvoltál egy biztos helyen, biztonságban, most azt magad mögött kell hagynod, mai divatos szóval élve ki kell lépned a komfortzónádból. Ez nehéz. Plusz teher anyukád betegsége, amin remélhetőleg már túlvan.

A külsőd miatt ne aggódj: a szemüvegnek semmi jelentősége, de ha nagyon zavar, nem jöhet szóba a kontaktlencse? A súlyod se lényeges, van akinek pont így fogsz tetszeni. Az okosok azt mondják, ne érdekeljenek azok, akik csak a hibát keresik bennünk, ez az ő bajuk, nem a miénk. Kezd el dolgozni, vágj bele a barátnőkeresésbe, nem kell, hogy az első legyen a végleges, ez nem is túl valószínű.

2016. aug. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Az írásodban kb 5 x írtad, hogy befejezted az egyetemet, pedig egyszer is elég lett volna. Közben meg úgy írtad, hogy " hogy oda mennyek ", a menjek helyett, és a fogalmazásod is elég gyatra. Ezt a kapuzárási pánikot meg nem tudom, hol szedted, neked még kapunyitási sem lenne...Szal kamuzol itt cimbora...
2016. aug. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!