Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Számít az a cégeknél, hogy...

Számít az a cégeknél, hogy egy adott szakot melyik egyetemen végeztem? (Pl. Corvinus, vagy Miskolci Egyetem)

Figyelt kérdés

2021. márc. 16. 10:11
 1/2 anonim ***** válasza:
48%
Általában számít.
2021. márc. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
92%

Az első munkahelyen igen. De okos ember már az egyetem évei alatt elmegy gyakornokoskodni, lehetőleg húzónevekhez (német multikhoz például), és onnan kezdve akár a Kodolányin vagy Gábor Dénesen is végezhetsz, ha mellette gyakornok voltál az Audinál... tehát gazdasági szakok esetében mindig azt kell átgondolnod először, hogy a városban egyáltalán vannak-e normális cégek. Máskülönben tényleg hátrányba kerülsz azokkal szemben, akik mondjuk a Corvinuson végeztek ÉS mellette lehúztak még két évet a Vodafonnál, Boschnál stb.


Tudományos szakok (alkalmazott közgazdaságtan, GPME stb.) esetében egyértelműen számít, hol végeztél, így vagy ELTE matekkal vagy Corvinusszal vagy ELTE GTI-vel kell nyitni egyből.


Gazdasági informatika az kivétel, itt szerintem sokkal jobb egy informatikai karra járni inkább (Óbudai Egyetem stb.) mint egy gazdasági egyetemre (BCE, BGE).

2021. márc. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!