Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elhagyjam ezt a gimnáziumot?

Elhagyjam ezt a gimnáziumot?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, 10.-es egy 8 osztályos gimnáziumban.

Ez egy katolikus iskola. Nos, a gondom az, hogy diszkriminációban szenvedek, hiszen a tanárok sokkal gyengébb jegyet adnak nekem, mint másik diáknak ki ennyit se tud. Most volt olyan, hogy elment a netem, szóltam az osztályfőnöknek, "ő majd segít".. Aha... Egyest kaptam egy csomó tantárgyból, miből dolgozat volt aznap, önhibámon kívül nem tudtam azokat megírni.

Rengeteg dogaban, már 5. óta rosszul javítanak, és sokszor kellett szólni, hogy "Tanárnő, ezt nekem miért nem fogadta el?", Aztán kiderült hogy tényleg jó volt mit írtam... Érdekes módon ez megváltoztatta a jegyemet.

A kedvencem az volt, mikor az osztályfőnököm a 70 pontos dogából 19 pontnyit szúrt el(!), És a 2-es tetejéből lett 5-ös alja.

Osztályfőnököm 7.-es, 8.-os koromban rengetegszer megszégyenített, meg szavakkal bántott. 9.-től inkább semlegesen viselkedik velem.

Vannak normális tanaraim is, kiket nagyon szeretek, és hiányolnának.

Az osztályközösségből ki vagyok taszítva, és osztalyprogramok nagyrészén egyedül vagyok. Vannak barátaim, őket viszont hiányolnám ismét.

Azért óckodok ettől a lépéstől, hiszen nehezen illeszkedek be új közösségbe, meg haverjaim hiányoznának.

Jegyeim ahhoz képest jók, hiszen 4,1-es az átlagom...



2021. márc. 16. 20:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy az új iskola jobb lenne?
2021. márc. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Ez ilyen sorsdöntő lenne. Itt ami van nem jo, de elhagyás nem létszükséglet, de egy másik iskolában lehet rosszabb lenne.
2021. márc. 16. 20:32
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ha ennyire nem érzed jól magad inkább válts sulit később megbánnád ha nem tennéd a barátaiddal tudsz találkozni sulin kívűl is ez ne tartso vissza nem örülnél ha úgy kéne visszaemlékezned a gimis éveidre hogy nem szépek az emlékek

persze simán lehet hogy pár év alatt megoldódik de szerintem ne habozz ha rosszul érzed magad minél hamarabb válts sulit

2021. márc. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

NEM "kik,kiket" , hanem AKIK, AKIKET!!! A magyar órat is ellógtad? Ki vagy Te, hogy felülbírálod az sikolát, illetve a tanárok javítását? A jog ugyanis tiltja, hogy bármelyik gyerekkel kivételezzenek, túl sem értékelhetik, de alacsonyan sem. Mit gondolsz, ez miért lehet? Mindennek oka van, oka kell, hogy legyen. Szerencsére szakoktató voltam, tanár sosem lennék gimiben, de ilyet senki nem csinált, vagy ha igen, akkor azért, mert OKA van.

Magyarul, ha beilleszkedes alatt azt érted, hogy bunkó vagy , nem tanulsz, azt a kicsit, amit a tanár kér, nem teljesited, akkor felesleges másik iskolába menni, úgyis ugynaezek a gondok lesznek. Viszont ha agond nem veled van, hanem az iskolával, akkor érdemes sulit valtani. Miért van ilyen kevés barátod? Ennek szintén OKA van, ezeket az okokat kellene megkeresni és megoldani a problémakat, nyitni a töbiek felé.

2021. márc. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

Te négyes, kire haragszol ennyire, hogy így a torkának ugrasz? :D

Rettenetesen örülök a végzettségednek, de szeretném elmondani, hogy emberekről beszélünk, akiket elvileg olyan szabályoknak kéne behatárolnia, amik senkit nem érdekelnek. - Pénz, sértettség, etc igen befolyásoló tényezők -

Ha egy tanár úgy javít, hogy utólag a diák szólására kiderül, hogy jé, 3 jeggyel elnézte, a szövegből kivéve több alkalommal is, valóban lehet ott valami, aminek az emlegetett OKA a tanár figyelmetlensége.

Egyébként lehet teljesen igazad van, és én vagyok a túlzottan libsi, hogy nem értek veled egyet, de nah :D

Egyébként, kik, kiket... Nép formálja a nyelvet. Én is kössek beléd, hogy minek használsz több mondatvégi írásjelet, indokolatlanul nagybetűket? Ugye :) Have a nice day

2021. márc. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

szerintem kicsit agresszívan letoltad a kérdzőt 4es

ez az oldal a segítség nyújtásra van nem egymás önbizalmának letörésére ilyen rengeteg rossz tanár létezik és ilyen esetkben nagyon ritkán a diák a hibás és nem az iskolarendszer

2021. márc. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem biztos, hogy hasznos lesz a válaszom, de mivel nem ismerem az összes körülményt, csak azt tudom írni, amit sokszor mondott nekem az osztályfőnököm, ha problémám van vmivel.

Gondold át, hogy mindent megtettél-e azért, hogy jól érezd magad ebben az iskolában! Ha igen, és még így sem sikerült, akkor válts sulit, de ha nagyon mélyen magadba nézel, és rájössz, hogy nem tettél meg mindent, még tehetnél többet, akkor tegyél.

Sokszor voltam hasonló helyzetben (nem csak iskolával kapcsolatban, de azzal is), és gyakran rá kellett jöjjek, hogy nem tettem meg mindent, és változtattam. Mondjuk az ellenkezője is, amikor megtettem mindent, és úgysem. Na nem húzom tovább az idődet, de azért ezen gondolkodj, és meg fogod találni a neked legjobb megoldást!

2021. márc. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem most még pont abban az időben vagy, hogy még megérné váltani...

Én 11-ben akartam, de mondván már "csak" 2 év, stb, nem tettem meg. Meg is bántam :D Azért persze legyél körültekintő, megfontolt és nézz körül alaposan, hogy mik a lehetőségeid és hogy ahova esetleg átmennél, ott tuti megfelelőek lennének-e a körülmények.

2021. márc. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és a saját tapasztalatokat. Nyáron át gondolom, hiszen ezt az évet szinte biztos itt akarom befejezni. Az is lehet, hogy "kötelező" lesz elmenem, hiszen én kémiából szeretnék emeltezni, de az iskola nem biztos, hogy indít fakultációt a kis létszám miatt.


4-es, a te írásod rosszul esett. Eléggé szomorú, hogy ilyen magatartással Te szakoktató voltál. Az írásod teli van sértő, alpári megnyilvánulásokkal, mi arra irányul, hogy én rosszul érezzem magam. Vajon te is ezt tanítottad, hogy kell elvenni az ember önbizalmát?

Nem, nem vagyok bunkó, és a kevés barát alatt azt értem, hogy 4-5 van, többi inkább haveri kapcsolat. Az osztályközösség nem hozzám illő, hiszen nagyon elklikesedett, és a társaságok nagyon durván összeugranak.

Kivételezés meg igazából egy természetes dolog, nyilván ezt kordában kéne tartani...

2021. márc. 21. 19:59
 10/17 anonim ***** válasza:

9! Kedves kérdező! Nem sieted ela dolgokat, csigalassú vagy és még neked áll feljebb? Március 16.-an valaszoltanm és meg csak most valaszolsz? :O


4-es vagyok, ha eddig nem tűnt volna fel. Ez az, hogy álomvilágban élsz és mindenkinek jo a suli csak neked nem, nem szertnek mert kulonckodsz, meg mert az őszinteséget bántásnak veszed, ilyen osztálytársakra senkinek nincs szüksége! Nem bantasból írom, hanem azért, hogy azt érezd, hogy neked kell változni és változtatni. Ha ez nem történik meg, sulit válthatsz, de ott sem fogod jól érezni magad, mert a baj nem a sulival mega közösseggel van , hanem veled. Hihetetlen, hogy én vagyok az egyedüli, aki felismerte a problémadat, őszinte vagyok és engem pontoztok le. Kár is a szó beléd, majd eszedbe jutok. Én mint szakoktató, sosem kievteleznék senkivel, tudom, vanank kivételek, de hidd el, lattam mar osztalykozossegeket, nem a sulival meg a atanrokkal van a baj, hanem azzal az egy avalkivel és ahelyett h valtoztatna elmegy. nekem ez a tapasztalatom. Persze könnyebb itthagyni mindent, csapot-papot, de amjd rájössz, hoyg az új hely sem lesz jobb. Az meg ha nincs önbizalmad arról nem én tehetek, ha meg nem tetszi k a válasz, minek kérdezel? Ha reagálni akarsz próbalj meg ne közel 1 hét mulva reagálni 1 hét alatt problémakat, sőt világot lehet megemnteni, nem sieted el a dolgokat, ez is arrol tanuskodik, hogy fura ember vagy.


Minden jót kivanok neked.

4-es voltam

2021. márc. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!