Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kezdődik megint ez a...

Miért kezdődik megint ez a hisztéria, hogy érettségi megírása helyett a jegyeik átlaga alapján értékeljék?

Figyelt kérdés
Tán nincs idejük tanulni a diákoknak?

2021. márc. 22. 23:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%
Mi ebben a hisztéria?
2021. márc. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
81%

ugye tudod hogy online oktatás alatt nehezebben sajátítható el a tananyag?

nem, nyilvánvalóan nem tudod.

és neked nem édes mindegy hogyan érettségiznek?

2021. márc. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Szeritnem nem fogta fel, hogy covid van....
2021. márc. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

"nem, nyilvánvalóan nem tudod."

De tudom.

2021. márc. 23. 00:01
 5/18 anonim ***** válasza:
5%
Akkor minek jelentekezett gimibe aki nem akar most érettsegizni? En nem veszem be hogy jaj nem tudunk rákészülni mert online volt.. 4 év alatt akkor mit csináltál?
2021. márc. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Eddig sem volt értelme
2021. márc. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
60%

Tavaly érettségiztem, szóval még elég frissek az élményeim.

Ha valaki mind a 4 vagy legjobb esetben 12 évben szépen hozta a 3-4-5-ös átlagot, akkor nem kell félnie az érettségitől. Higgyétek el, nem ezalatt az 1-1,5 év alatt készültetek volna fel, vagy ha igen az valószínűleg nem lett volna eredményes.

Ott van előttetek az internet, ahol korlátlan mennyiségű információ áll a rendelkezésetekre, ha nem értitek hirtelen amit a tanár mond 2 perc alatt utánanézhettek.

Szerintem itt sok diáknak az akaratával van baj. Tény, hogy nehéz rávenni magad, hogy netflix, insta, meg barátok helyett inkább leülj és tanulj, de sokkal többre mentek vele.

Szerintem a tavalyi és az idei érettségi tökéletes lesz arra, hogy kiderüljön ki az aki valóban érettségit akar. Mert aki akar, az leül és tanul. Aki meg nem, az pedig úgysem veszi rá magát.

Szóval sok sikert nektek végzősök, bár nagy falatnak tűnik de menni fog, ha eddig is jól ment minden. :)

2021. márc. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%

"Mi ebben a hisztéria?"


Mostanában imádják használni a hisztéria szót, mert degradálónak és sértőnek érzik így akarnak jobban belerúgni az emberekebe. Ezért indokalatlanul mindenféle kontextusban használják.

2021. márc. 23. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%

Azért akarják mert a szlovákoknál is elmarad az érettségi és igazságtalannak érzik, hogy míg ők már most hátra dőlhetnek és élvezhetik a szabadságot addig nekik júniusban is seggelni kell a tananyag felett.

Irigység.

2021. márc. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%

Aki azt kéri, hogy az érettségi eredménye az év végi jegyei alapján legyen meghatározva az vagy nincs tisztában a felsőoktatásba való felvételivel, vagy szimplán csak lusta tanulni.

Ha az év végi jegyek alapján határoznák meg az érettségi eredményeket akkor hogy rangsorolnák a felsőoktatási felvételi eljárásban résztvevő diákokat? Orvosira jelentkeznek kb 5 ezren és szinte mindegyik kitűnő és mondjuk csak 500-at vesznek fel (a pontos számokkal nem vagyok tisztában). Mi alapján döntsenek?


Valljuk be őszintén, hogy a digitális oktatás alatt egy hajszálnyival több idejük van a diákoknak a tanulásra. Gondolok itt a töteléktárgyak (rajz, ének, tesi stb...) kiesésére, az iskolába nem járás miatti felszabadult időre. Egy értelmes diák kihasználja ezt a helyzetet és csak a számára fontos tantárgyakra koncentrál és közben csinál egy nyelvvizsgát.


Sokan persze arra hivatkoznak, hogy a digitális oktatás nem hatékony és a tanár nem tudja átadni a tananyagot már ha meg vannak tartva a tanórák. A 21.században mimor tele a net mindenféle segédeszközzel egy kicsit gyenge kifogásnak érzem. Tudom higy a digitális oktatás nem éppen egy sikertörténet de aki egy kicsit is élelmes az a legjobbat hozza ki belőle.


Én inkább annak örülök, hogy a digitális oktatás gyengesége miatt nem törölték el a tanévet.

2021. márc. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!