Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárok, ti mit gondoltok...

Tanárok, ti mit gondoltok arról, ha egy tanuló puskázik?

Figyelt kérdés

2021. márc. 23. 21:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen egyetértek #4-essel, mert az a felkészülés fontos része és nem puskázás. Akkor helytelen, ha használják. Bevallom diákként néha én is elcsábultam. #8-as módszerét is szoktam alkalmazni, hiszen egy szakembernek tudnia kell, hogy mit és hol találjon, hol lehet utána nézni a dolgoknak. De konkrét ismeret, tudás nélkül ez nem működik.

Azonban nálam sem megengedett a puska használat, mert azóta már jól tudom, hogy ha valaki ehhez a "módszerhez" nyúl, akkor abból nem lesz tudás.

A számonkérésnek fontos szerepe van a tanítási-tanulási folyamatban. A diák számára ez egy motiváló kihívás, valamint önbizalomnövelő (vagy romboló) visszajelzés.

A tanár számára egy visszacsatolás, hogy hol tartanak a diákjai, megértették-e az átadott anyagot, tudják-e alkamazni. Ha a folyamatban bárhol csalunk, akkor nem a helyes irányba mennek tovább a dolgok és mindannyian célt tévesztünk.

Szakmai tárgyaknál kifejezetten ostobaság csalni, hiszen az "igazság pillanata" napról napra eljön (más szakmai tárgyak, gyakorlatok, záróvizsga során). Én ezért nem torelálom a puskázást.

2021. márc. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
83%

Matematikát oktatok egy gimnáziumban. Matekból középszinten nem nagyon lehet puskázni, hiszen elméletet nem kérnek középszinten. A minimális elméleti tudás alkalmazásához meg ott van a függvénytáblázat.

Mégis van aki dolgozatírás közben megpróbálja a füzetét használni. Ha észreveszem akkor elégtelent adok. Lehet ezért engem utálni, viszont én a matekérettségire készítek mindenkit. Ott ha valakit puskázáson kapnak azt felfüggesztik és elégtelent kap.

Természetesen lehet puskázni, csak ne vegyék észre. Még én is puskáztam anno annak idején magyarból. Elkaptak és azóta is szegyelem magam.

2021. márc. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm az eddigi válaszokat. :))
2021. márc. 24. 14:11
 14/15 anonim ***** válasza:
78%
Én megengedem a puskázást, nyugdíj előtt álló pedagógus vagyok. Emlékszem anno engem se igazán érdekelt jó pár tantárgy és puskát írtam sok dolgozat előtt. Nekem is "megengedték", így én is megengedem a tanulóknak. Meg már amúgy 2 év múlva nem is dolgozok, így nem is igazán érdekel.
2021. márc. 27. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 x0 ***** válasza:
100%
Én nem vagyok tanár, de van jópár tantárgy, aminél megoldható hogy ne legyen ilyen gond. Például informatika: készítse el számítógépen a dokumentumot, vagy írja meg a programot. Aki tökéletesen tudja, annak T időbe telik, adni kell rá 2T időt. Ennyi idő alatt nincs idő megtanulni több óra tananyagát, de ha valami éppen nem jut eszébe, azt meg lehet nézni, például a füzetben. Igazából, amikor később valamihez szükség lesz a számonkért tudásra, akkor is ilyen helyzet van: ha otthon csinálja például a diplomamunkáját, akkor is meg tudja nézni bármely könyvben. Tehát meg is engedhető a füzet, vagy akár más használata is: nyilván nem padtárs, vagy felhívni telefonon valakit, bemondani neki a feladatot, ő meg megmondja a megoldást. Matematikánál is meg lehet oldani, hogy konkrét feladatot adni, ugyanez a helyzet. Fizika, kémia, stb. is. Főleg magasabb évfolyamon, ahol nincs idő 45 perc alatt megtanulni az előtte több tanévig tanított tananyagot. Tanulmányi versenyeken is meg szoktak engedni szakkönyv használatot: matematika, fizika, stb. Programozás versenyen van amikor bármi hozott holmi használható: fájlok is: kész programok, adathordozón levő egyéb fájlok, stb.
2022. okt. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!